Miért vennék Macet?

Igen de a mb-ben is 256 a legkisebb ezert gondolom hogy mostmar legalabb pro szeriaba belerakjak. Jo lenne mert akkor mar 512vel rendelnem :D de mar tenyleg johetne :/

Szerinted oktober vege eselyes?

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem fog érkezni októberben, hanem csak majd április körül :(
Igazából én is arra várok, hogy megjelenik, mert ha nem, akkor veszek egy mostani szériásat.
Ha tényleg processzor váltás lesz, akkor szerintem megéri kivárni az októbert.

Igen szerintem is nagyon gyanitom az uj TB portot a minimum 256-os ssd-t a ddr4 pedig alom :) ugy mint a 16gb ram minimum 13"-ban.

256os 13" mbp mar 1400 juroban van sima MM vagy saturnban 1470 korul lenyegesen baratibb mint magyarorszagon.

Ddr3 szinte elsonek valtotak laptop szinten.

Mezei usereknek a drr4 jot tenne igp teren. Nem veszelve skylake sokkal inkabb ehez van tervezve igy egyszerubben jobban megy vele. Amugy arban ilyen aru laptopoknal minimalis az arkulonbseg.

http://www.macworld.com/article/2991753/hardware/apple-unveils-new-215-inch-retina-imac-magic-mouse-2-magic-trackpad-2-and-magic-keyboard.html?utm_content=bufferceb6c&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

A gond az hogy ezek a termekek pont nem erdekelnek :) en csak a proci upg. Szeretnem vegre amit lassan minden gyarto megtett. Borzalmasan elavult hw-k vannak az utobi idoben a gepekben.

Engem meg pont érdekelne, mert igazából a Force Touch miatt akarok venni 2015 vagy újabb gépet. Ha meg kiadnának egy trackpadet ezzel a funkcióval, akkor lehet, hogy 2013-as gépet néznék.

Na, nem lettem előrébb az új Trackpaddel :( Hiába tudja a Force Touchot.
De sokkal többe kerül, mint korábban. Ha veszek egy használt gépet és ahhoz hozzárakom a Trackpadet, akkor már nem sokkal többet kellene kiadnom egy új géphez. Valamint ennyi pénzt meg félek kiadni egy használt gépért.

Megertem de mar tenyleg nem tudom vegyek e most gepet vagy ne. Mert az imackebe se kerult skylake ha jol latom.

Mire kellene a gep?

Utána néztem most az asztali gépeknél mennyi a különbség a Skylake és Haswell procik között. Kb 5-8% jött csak ki. Az meg nem ér annyit, hogy erre várjak :)
Úgy hogy én lehet holnap veszek gépet :)

Es IGP teren?

Mindenre, net, alltalanos dolgok, dj-zek, fotozok, neha jatszok…

Mármint grafika terén? Mert az engem egyáltalán nem érdekel. Sem videóvágás, sem fényképszerkesztés, sem játék… Csak a fejlesztés… :)

Mi olyan nagy szám a force touch-ban, hogy azért szeretnél új gépet venni? Tudtommal 3 ujjas érintéssel pont ugyan azt lehet csinálni.

Ki tudja, hogy mikor kell majd olyan funkciót betenni egy programba, ahol kell Force Touch. Vagy jól jön. És akkor tudom tesztelni. Valamint hátha egyszer az iOS Simulator is támogatni fogja a ForceTouch Trackpaddel a tesztet.
Egyébként ki tudja még mire lesz jó. Ez nem csak 1 gesztus (tudtommal), hanem érzékeli a nyomás erősségét is. Ergo lehet mondjuk audio alkalmazásokba is beteszik, hogy force touch nyomással lehet majd állítani paramétert.

Az új 27" tud már 64 GB-ramot is : http://www.macrumors.com/2015/10/13/27-inch-imac-supports-64-gb-ram/

Van egy update alul, ami nem sokkal a cikk megjelenése után került oda, ahol írják, hogy hiába tudná a 64bitet az iMac, nem cserélhető utólag a memória. Tehát amit rendelsz az lesz. Azaz ha max 32-vel lehet rendelni, akkor annyi a maximum.
Egyébként gondolom akkor már ha kiadták ezeket a frissített termékeket, akkor már nem fognak új macbook pro-t bemutatni… vagy előfordulhatnak meglepetések?

Ezt nem tudom en se, felidegesitem magam hetvegen veszek laptopot.

Igaz frissitettek de ezekben sincs skylake ha jol tudom pedig a 4k nagyon szerete volna az uj igp-t.

Amugy fecka 27es imacet osszerakni nem tudod ennyi penzbol. Es akkor meg egy ronda dzsunga pc lesz windowsal, ez viszont teny.