'automator'

Azt mondja, hogy az “Applescript hibát jelzett”.

Ha a “get selected finder items”-be dobom a lejátszandó file-t, majd rábökök a “Run”-ra, akkor elméletileg működnie kellene?

Nem találja a “peerflix” parancsot. Egészítsd ki, pl.:

set cmd to "/Volumes/HDD/Desktop/peerflix...

Magyarán add meg a peerflix elérési útvonalát.

Hola :-)
Lehetséges-e kreálni automator-ban Quick Action (vagy hasonló gyors megoldásként) funkcióként egy alkalmazás egyik funkcióját (Adobe Illu - Create outlines // Adobe Acrobat Pro - Print Production / Flattener / Convert all text to outlines )?
Továbbra “is” szöveggörbítés lenne a feladat egy adott pdf első oldalára 🙃

Adobe Illustrator:

Window menü → Actions

Itt létrehozod az áhított mozzanatokat majd meghívod pl. AppleScript segítségével.

tell application “Adobe Illustrator”
do script “Rotate 90 CW (selection)” from “Default Actions”
end tell

szerk.:
Az idézőjeleket nyomdaira cseréli a fórummotor, azokat nem fogja lenyelni a program, cseréld vissza ASCII 34-es idézőjelekre, ilyenre: ". Acrobat-ra passzolok.

van kód formázás itt (ne idézetet használj), ahol nem módosítja a karatkereket: "
1 kedvelés

Köszi!
Eddig jutottam, de valamiért nem eszi meg (csatolt preview) Valamit rosszul csinálok?
Mikor elindítanám egy pdf-re a folyamatot, akkor kiabál az illu, hogy: The object “(actionNeve)” is not currently available.
– pedig ottan van és elérhetőnek kellene lennie.

Kár, hogy nem bökte ki a szemem. :D

1 kedvelés

Valószínűleg a bemeneti adatokkal van a baj. A szöveget ki kell jelölni, különben az Illustrator nem tudja, mire vonatkozik a “CreateOutlines” parancs.

Tulajdonképpen hogyan szeretnéd futtatni a mentett Action-t?
A verzió: Finder-ben fájl, kijelölöd, az Automator kinyitja a kijelölt doksit Illustrator-ban és elvégzi a görbésítést.
B verzió: Illustrator-ban a doksi már nyitva, szöveg kijelölve és valamilyen bill. kombinációra hajtódik végre a mentett Action (CreateOtlines).

Az illu “Create outlines” parancsa elé kell egy “Select all”, DE…
többoldalas PDF megnyitása esetén ki kell választani az oldalt, ez alapértelmezetten az első oldal, ezt “le kell okézni”, valamint mit lehet tenni akkor, ha valami nyűgje van a megnyitásnál (font-hiány, “non-native object”, stb.)
(a 2017-es verzióig ismerem – valamennyire :) – Illuskát.)

Köszi!

Minél inkább automatizálva :slight_smile:
Adott egy 6-10…x oldalas pdf dokumentum amelyben a szöveges tartalmat kellene így “legörbíteni”. A legelső oldal lenne a lényeges, a többi nem számít.
Vagy… így ebben a pillanatban gondolkodva… Ha leraszterezi az első oldalt, az is jó. Bármilyen “1klikkes” megoldás érdekel :slight_smile:
Mostanában indítottam (pont ebből az ügyből kifolyólag) a “fontos” kérdéskörben egy dilemmát. Annak megoldása/kikerülése lenne a cél.

1 kedvelés

Ez már nem olyan egyszerű történet, lásd Titi fenntartásait.

Most nem nagyon érek rá ilyenre de hétvégén megpróbálok összeütni valamit.

Az említett nyűgök ismeretesek számomra is. De előre is köszönöm a segítséget.
De valóban megfelel az is, ha csak képet/raszteres oldalt “készít” a többoldalas pdf doksi első oldalából, a többi maradhat original.

Sima imagemagick-el nem probaltad? Jol ertem, hogy az elso oldalakbol szeretnel kepet csinalni?

convert myfile.pdf myfile.png

Ha másképp nem tud működni a dolog, akkor a pdf doksi első oldalából kellene raszteres oldalt kreálnia és végeredményben megmaradna a többoldalas pdf doksi.

Csináltam pár példát, azzal nem foglalkoztam egyelőre, hogy finder-ből menjen, de az automatorral az már megugorható.

ImageMagic-et homebrew-al tettem fel

ImageMagic-el próbálkoztam terminalbol
convert ‘AlfrescoCloud.pdf[0]’ AlfrescoCloud.jpeg

Így az első oldalból csinál jpg-et, vagy ha több oldalas a pdf, akkor ha jpg-et adsz meg akkor oldalanként lesz jpg, de ha tif-et akkor ugye abból van több oldalas szóval 1 file lesz

convert AlfrescoCloud.pdf AlfrescoCloud.tif

Próbáld le a pdf-eiddel, ha így jó akkor csak arra kell automator, hogy lefuttasd ezt a command-ot a pdf-re

Köszönöm! Megpróbáltam, de azért az én képességeim meghaladja… :-)
…na meg az x-code sem volt épp elérhető a serverről :-)

Ellenben picit jobban elmélyültem az automator-ban és megoldást jelenthet számomra. Viszont a lustaságom sem lanyhult, így az alábbira volna-e egyklikkes mód benne?
– PDF doksira jobbklikk // jobbklikkes menüben lenne a parancs indítása, de lehet egy automator app is. Nekem mind1 csak kevés legyen a klikk :-)
– a pdf doksi összes oldalát kipakolja “Render PDF Pages as Images” (format: pdf) akárhova egy temporary folderbe külön-külön pdf oldalakban // azért külön-külön mert eddig én nem tudtam megerőszakolni hogy hagyja egyben. Eleinte jpg-re küldtem, de ha meghagyom a pdf kiterjesztést ugyanaz a végeredmény. Én itt “Move Finder Items”-t használtam a “Render…” után.
– majd innen a következő lépésként automatikusan begyűjti oldalsorrend szerint és újra becsomagolja egy darab többoldalas file-ba amit akár a Desktop-ra dob ki.
Nekem még az eleje összejött addig amíg oldalanként kidobálja valahova. Viszont innen van gondom, mert akárhogy pakolom a következő szekvenciákat automator-ban nekem nem jön össze a végeredmény. Próbáltam “Get Folder Contents” meg ilyesmikkel begyűjtetni vele a szeparált pdf oldalakat a “Combine PDF Pages” szekvencia számára de nekem sose ért a végére a folyamat.

Ha gondolod szívesen segítek skype-on, hol akadtál el? Ugye jpg nem támogatja a több oldalas működést, én a tif-ről tudom, hogy tud ilyet.

De van egy másik ötletem is, holnap kipróbálom!

Az alábbi lépést sort követve szerintem már menni kell, de ha elakadsz valahol akkor szólj.

Xcode-ot nem kell felraknak azt nyugodtan le is törölheted, csak a Command Line Tools-ra van szükséged

Homebrew install

Aztán imagemagick install a homebrew-val

Ha ez mind sikerült akkor már a korábbi hozzászólásban írt “convert” parancsal már kéne menjen a tif készítés (első paraméter source file második paraméter az output file)

Ha már a convert-el megy akkor pár lépésben a finder-ben elérhetővé lehet tenni az Automator segítségével

Quick Action létrehozása

“Run Shell Script” doboz behúzása
Script:

if [ -x /usr/libexec/path_helper ]; then
    eval `/usr/libexec/path_helper -s`
fi
if  [ -f "$HOME"/.profile ]; then
    source "$HOME"/.profile
elif [ -f "$HOME"/.bash_profile ]; then
    source "$HOME"/.bash_profile
elif [ -f "$HOME"/.bashrc ]; then
    source "$HOME"/.bashrc
fi

while read f
do
convert $f $f.tif
done

Quick Action elmentése

Mentés után az action elérhető lesz a finder-ből, illetve képes egyszerre több file-al is megcsinálni a tif konverziót.

Javaslom, hogy az Automator részével akkor kezdj el foglalkozni, ha már terminálból megy a convert parancs. Legegyszerűbben a úgy tudsz a terminálba egy mappába belépni, hogy beírod, hogy “cd idehúzoddraganddroppalatesztfilet” és az utolós / jelig visszatörlöd a file nevét és nyomsz egy entert

Közben találtam imagemagick nélküli megoldást is, csak Automator-ban kell ezeket a paneleket összehúzni.

2 kedvelés

Köszi! Kipróbálom a tippeket
(az utóbbi napokban nem volt időm ilyesmire)

Ps.:
Az utolsó segítség tökéletesen működik! Tiszta, egyszerű és gyors!
Ezer hála meg egy sör :-)

(bakker, én meg úgy gondoltam hogy a lerenderelt jpg/tiff oldalakat valahova ki kell exportálni és onnan importálja vissza… Ezért nem sikerült nekem)

1 kedvelés