Azonnali kérdések

Úgy látom ezzel a felszabadítható területtel meggyűlt már másnak is a baja még hozzá már fél éve. Tehát ez egy jó kis bug lehet, vagy a bootcamp nem jó helyről kéri le a szabad merevlemez méretét. Mármint lehet a tényleg csak free-t kérdezi meg ahelyett, hogy a free+purgeable-t kérdezné…
https://forums.developer.apple.com/thread/50073

Közben megvan az infó a fentebb belinkelt hozzászólásokból láttam meg, leírom ide.
Terminálban: df -h, (vagy ls -la /Volumes )
Ha van /Volumes/MobileBackups, akkor be van kapcsolva a helyi mentés.

A terminál parancs kicsit ember közelibb megoldása (állítólag):
Rendszerbeállítások, iCloud, ott jobb oldalt az iCloud Drive beállítások (Options) gombjára kattintva alul az Optimaze Mac Storage opciót ki kell venni.
Most ahogy így ezt megtaláltam, most jöttem rá, hogy a napokban bekapcsoltam, hogy optimalizálja a fotókat, mert állandóan panaszkodott a rendszer, hogy nincs neki elég helye. Szóval akkor emiatt jött elő ez a probléma és azért nem találkoztam még ezzel a felszabadítható lemezterület problémával.

Szóval köszi a segítséget, így már tudom mit kell tenni.

1 kedvelés

Ugyan nem kerdes, hanem tipp:
Ha a Time Machine menu nyitva van es lenyomod az Option gombot, akkor ellenoriztetni tudod a meneteseket (Verify Backups).
https://twitter.com/rosyna/status/823333194162270208

1 kedvelés

Hacklin muszaj, ha ganyolni akarja az ember. :D

Mar az El Capitan betak alatt kikapcsoltam, nekem nincs ra szuksegem. Egyebkent hackli alatt sem kell ezt kikapcsolni, ha alairsz minden modositott kextet, akkor nincs vele baj.

@anon24087493 csak egy kérdés: miért van Apple Hate a fejlesztőknél? Az új rMBP miatt?
És ez mit jelent, hogy Hate van? Nem csinálnak normális alkalmazást, vagy nem csinálnak többé alkalmazást, vagy le fogják xarni a usereket?

Nem, alapból. Korábban az official oldalukon volt egy topic, amiben több elégedetlen komment után, amiben azt fejtegetik szakmabeliek, hogy az egyetemen a csoportjuk nagyobb része Apple-t használt, de miután nincs kliens, nem tudják ezt a szoftvert használni. Erre kifakadt az egyik fejlesztő, hogy nem érdekli őket, az Apple amúgyis egy ügyes marketinggal rendelkező, egyébként üres cég és komoly szakemberek nem használják. Egyelőre egyébként a supportjuk válasza szerint egyáltlán nincs tervben a fejlesztés. Csak Windowsra dolgoznak.

Persze elhiszem, hogy egy páran kiakadnak és ilyet írnak. Sőt még ebből nagyon kis százaléka lehet, hogy tényleg meg is teszi amit mond. De össze sem lehet téveszteni az Apple felől érkező bevételeket a Microsoft felől érkezőkkel. Egyszerűen nem tehetik meg, hogy ilyet csináljanak, mert lehúzhatják a rolót.

En is igy gondolnam, de valamiert megis ezt valasztottak. Az a gond, hogy helyhiany miatt nem tudnek Windowst telepiteni. Nem vagyok Microsoft ellenes, amennyiben valaki kicsit is ert hozza, igenis stabilan hasznalhato az is. Viszont nem azert veszek Apple-t, mert sznob vagyok, hanem mert imadom a simulekonysagat. Fennakadas nelkul tudok vele naponta 10-12 orat dolgozni. Ugyanakkor erre a szoftverre most nagy szuksegem volna, mert belekezdek egy 8-10 honapos projektbe, ahol a ceg teljes mukodeset infrastrukturaval egyutt alakitom at. Nem szeretnek xls fajlokban garazdalkodni. Egyreszt mert mindenre van egy app ( :) ), masreszt mert a workflow kialakitasaba neha egy masik kollegam is bele fog szerkeszteni. Az meg picit lenne proszto ha GDrive-os sheetekbe irogatnank. :)

Szoval az en szempontbol igazabol tokmindegy, hogy ok miert vagjak ezt a hisztit, miert vannak ennyire ellene. Hozzateszem valoszinuleg igy is igenjol elvannak, mert korabban integraltak egy csomo kulsos szoftvert a sajatjukba, ezzel eleg nagy cegeket megszerezve. Itthon is tudok olyan sokmilliardos cegrol akik ezt hasznaljak, csak az integracio miatt.
Viszont talalni szeretnek valamit es jelenleg zero. Illetve nem teljesen, mert ha a heten nem tudom megoldani, akkor marad a 30$-os licensz.

Jó persze itt nem akartam elindítani ilyen vitát, mert van erre már egy topic, amibe közel 1000 hozzászólás van, hogy kinek miért nem jó az új rMBP vagy épp miért jó. Nekem is vannak olyan dolgok, amik nem érdekelnek, olyanok, amikkel együtt tudok élni és olyan is, ami nekem is rossz. De emiatt vagy nem veszek új gépet vagy megfontolom vagy megszokom.

Jah, amúgy nekem a Windowsnál persze ezzel van bajom:

Ehhez képest találkoztam nem egy felhasználóval, aki több éve használ mac-et és még soha sem látta a rendszerbeállítások ablakot valamint fogalma sincs, hogy hol van a letöltések mappa, mert amit letölt, az megjelenik neki alul, rákattint és használja. Na, most Windowst ilyen szinte nem lehet használni egy átlag usernek. A Windowshoz érteni kell, mert ha nem, akkor csak szívás van.
És amúgy (már sokszor írták mások is, hogy) nem a Windowsért vagyok, hanem “Ő” van értem. Tehát nem akarom azzal tölteni az időmet, hogy kitaláljam mit akar vagy mi baja van, hanem hogy “Ő” oldja meg, ha szeretnék valamit. Szóval a használhatóság röviden. Szóval nem akarok semmiféle hitvitát indítani, mert nem csak elhiszem, hanem tudom is, hogy lehet Windowst is tökéletesen mindenféle probléma nélkül használni, ha valaki egy kicsit is ért hozzá. Az átlag felhasználónak meg nem az a feladata, hogy kicsit is értsen hozzá, hanem csak használni akarja.

Azert a kicsit hozza ertes nagyon keves, persze napi hasznalatra eleg. Felevente meg jon a szomszed jozsika a lanyom baratja…stb aki rakja mar rendbe a gepet mert olyan lassu az egesz.
Csaladban edesanyam a gepen dolgozik folyamatos kuzdes van mindig valamivel. Lehet itt csavarni a dolgokat de az MS meg mindig ugy all a dolgokhoz mint 2001ben, az idosebb korosztalynak mindegy ok ugyse ertenek hozza. Verpistikek meg elvezik van mint takolgatni egesznap.

2 kedvelés

Ööö régen volt, kiment a fejemből, hogy lehet bekapcsolni Finderben a rejtett fájlok megjelenítését… Valaki felvilágosítana? Köszönöm előre is.

Már rá is jöttem. Úgy látszik, elég feltennem a kérdést és pár pillanat múlva eszembe jut :D

clear

Amúgy az xpc szerintem az alap szolgáltatás. Ha jól tudom, akkor sandboxing aló ennek a segítségével lehet futtatni szolgáltatásokat. Szóval valami app store-ból letöltött program okozhatja ezt.

a log fájlok kezelésére találtam egy appot, ha még nem késő: http://www.logtailapp.com

2 kedvelés

Amúgy ezt közben megtaláltam, de nem akartam fizetős alkalmazást venni :slight_smile:
Továbbá gondolkodtam, hogy megírom ezt magamnak de nem volt időm. Közben @esojaro megoldása az adott feladatra jobban tetszett, de a system logoknál meg inkébb megmaradok a jól bevált tail+grep kombónál.
De azért köszi!

Csak hogy hű maradjak a témához, miért csinálja ezt? :D
Meg sok hasonló hülyeséget csinál a gépem, lehet már újra kellene indítanom.

Használja valaki közületek a magyar iTunes Store-t?
És szoktatok ajándékutalványt küldeni?

Nemrég váltottam a magyar iTunes Store-ra (külföldit használtam eddig).
Ajándékutalványt szerettem volna küldeni, és a következő lehetőségek jelentek meg:

2800,- EUR az alsó határ!?
Nálatok is ugyanez jelenik meg?

Azon gondolkodtam, hogy érdemes-e tökölni egyáltalán a 2800 EUR-val. Biztosan nem hiába van ott a 30.000,- EUR opció.

De viccet félre, nálatok mi jelenik meg?

Ugyanez.

Viszont iOS-rol enged 2800 eur-nal kisebb osszeget is beirni.