Azonnali kérdések

ez lenne az imac:
5K-s Retina kijelző
3,4 GHz-es processzor
1 TB tárhely
3,4 GHz-es, négymagos, hetedik generációs Intel Core i5 processzor
Turbo Boost technológiával akár 3,8 GHz
8 GB 2400 MHz-es memória; akár 32 GB-os memóriaméret is választható
1 TB-os Fusion Drive meghajtó1
Radeon Pro 570 grafikus processzor 4 GB memóriával
Két Thunderbolt 3 port
5120 x 2880 képpontos felbontású 5K-s Retina P3-kijelző

ez meg a kifutó mbp: https://istyle.hu/macbook-pro-15-2-2ghz-retina-kijelzo-uj.html

Ez a laptop már több, mint 3 éves. Én nem adnék érte egy forintot sem, nemhogy ennyit. Ebből a 2-ből egyértelműen az iMacet választanám, már ha nem fontos a mobilitás. Esetleg i7-el kérném, ha fontos a +4 szál.

Egyetertunk, ezert a mbp nem adnek mar ennyit. Amugy i5ben is 4+4 szal van nem?

Szerintem szeptemberben jon az uj imac is, en mar megvarnam ha masnem a regebbiek aresese vegett.
Viszont szerintem ott is 6 magos procik jonnek es vega kartyak. Pont most van olyan lepes az intelnel amit tenyleg erdemes megvarni.

Nem. A desktop i5 nem tud Hyper Threadinget.

hm… lehet, hogy akkor várok szeptemberig. addig csak kibirom a mostani mbp-vel.
mikor is szokott lenni az új gépek bemutatója?

Szept kozepen a keynoteon szerintem jonni fog.

Ha lehet, én kizárólag ssd-vel venném, és az adattárolásra külső hdd. Az a fusion drive azért nem egy csoda, ha munkára kell…

2 kedvelés

Ezt adom, csak is ssd-vel. Es ma mar nem is igazan draga egy sata-s ssd. Amazonon mar a 500as samuk is 30k alatt vannak.

Nem ertem ezt a Fusion Drive ellenesseget. Semmi baj nincs a Fusion Drivevval, az SSD resze ugyonolyan gyors, mint egy barmilyen mas SSD, a rendszer pedig azokat a disk blokkokat pakolja SSD-re, amiket surun hasznalsz. Tovabba minden iras, eloszor SSD-re tortenik igy az is gyors lesz (erre lathatoan tart fenn 4-16 GB ures helyet az SSD-n mindig, amit idle IO kornyezetben pakol at diskre, ha nem tortent tovabbi hasznalat). Egyetlen egy dologra kell figyelni, legyen kelloen nagy az SSD terulet. Tehat 128 vagy 256 giganyi SSD-vel teljesen tokeletesen mukodik (kar, hogy 256-ot csak DIY modon lehet kesziteni), 24 meg 32 giganyi SSDvel pedig egyedul a rendszer vagy az sem fel fel ra (gyanitom ez volt az Apple terve az egesszel, a boltban lehet demozni, hogy jo az, de barmit feltelepitessz, az mar HDD lesz es csigalassu, plane, hogy idokozben a 7200 RPM driveokat felvaltottak az 5400 meg a 4200 rpm-es “szornyetegek”).

Pont a hozzászólásod második felében írod le, miért nem vennék én sem Fusion Drive-os gépet. Nem a technológia ellen vagyok, hanem ahogy az apple megcsinálta. Hol tudom megmondani nekik, hogy legalább 128 GB SSD-vel kérem a FD-t?

1 kedvelés

2 vagy 3 TB meretu disket kersz, es akkor megkapod a 128-as SSD-t.

Oké, szuper - de 1TB is elég lehet nekem, azt nem 128 GB-vel adják. A FD mint technológia szerintem nagyon kényelmes, főleg egy asztali gép esetén, de hogy az alap 1TB esetén lassú azt sok nagyon review-ban olvastam és szerintem pofátlanság az Apple részéről.

Karcos matt monitort lehet-e “javítani”?

fogpasztával elképzelhető, kérdés milyen mély

Sajnos elég mély…
Most beszéltem a Dell support-al, hátha van valami alkatrész lehetőség…stb.
Le a kalappal előttük. Kért egy fotót, hátha tud segíteni, valami méltányossággal, ilyesmi.
…mivel alkatrész nincs monitorhoz. Dell minden garanciális problémát cserél.

256-os ssd 60 euro kiskeraron, nem tudom ertelmezni amit az apple sinal ennel kisebb ssd-vel egy 700egepnel. En elege vedeni szoktam az applet de ez 2018ban teljesen ertelmetlen ebben a formaban.

Amugy pl a dj-zek mappat valtok a trakorbeolvas minden zenet elore (id3tag) egy mappaban ahol 400-500 track van ez mar hdd-nel ido. Mar itt elbukna nekem a fusion, mivel nem fogja mindig az egeszet az ssd-n tartani.

Nem kell a zeneket SSD-n tartania :) Eleg, ha az a 4k-s cluster van SSD-n, amiben az ID3 tag van. Pl nekem a Photo librarynel tok jol megnezheto, hogy az eredeti kepek HDD-n, a metadatat es az sqlite db-t tartalmazo allomany pedig SSD-n van. Az a szep a Fusionben, hogy ha surun hasznalt blokkok (4k darabokban) atkerulnek SSD-re, igy elobb utobb minden napi dolgod szepen SSD-n lesz. Pl nekem nem kellene az MBP-be 2TB SSD, de kell 2TB tarhely. Tok jol ellennek egy 128-256 meretu SSD-vel, mellette pedig 2TB meretu HDD-vel.

Na igen ha sokszor hasznalod de mivel ez napiszinten bovulhet valtozhat es mellette mas tevekenyseget is csinalsz. Ha lehet beallitani mik a fontosak akkor oke de igy. Pont olyan mint a tm. Nem azta dom meg mit mentsen, hanem hogy mit ne.

Elképedtem a Dell support segítőkézségétől. Komolyan mondom, minden elismerésem az övék.
Kicserélik a monitort.

Ha nem kötődnék ennyire a Mac OS-hez, bizIsten azonnal vennék egy izmosabb Dell gépet dolgozni…

Örömébodóttá…

1 kedvelés

Mókusvakítás, még ha PCIe SSD-t használ a SATA helyett, akkor is.

1 kedvelés