Beszmac redesign

Átpakolom ide az erről szóló kommenteket, hogy valamennyire tisztán tartsuk a saját fórumunkról szóló topicot.

1 kedvelés

Vessetek meg, nekem tetszik az uj beszMac forum. El kellene tuntetni az ezer eves topicokat, amik valamiert ki vannak emelve a Tarsalgo tetejen, meg a legfrissebb valaszok dobozt a kategoriak fole kellene tenni, de kb. ennyi.

beszamcdesign valami brutális, ami régen egy lapon elfért az most alsó hangon 5 oldal. iszonyat sok hely mindenhol, tulsok a semmi. bután van ekretezve minden. rikitó szinek, egyszerűen béna. nem igazán értem miért kellett a régit törölni azóta csak egyre szarabb.

2 kedvelés

Mi a rikító benne? Kék, szürke, fehér, pont mint ez.

beszmac színekkel nem lenne semmi problémám. Én szeretem, ha valami megpróbál megújulni, de természetesen azt is elvárom, hogy előnyére változzon és ne hátrányára. És sajnos egyre rosszabb. Mármint dizájnilag. A legelső amit láttam, az rettenetesen tetszett, lehet, hogy a 2005-ös dizájn volt. Nem is a dizájn, hanem, hogy totál átlátható volt az egész. A 2008-as eleinte nagyon szokatlan volt, majd egyszerűen hozzászoktam.
A mostani problémáim az oldallal kapcsolatban:

  • Lehet, hogy a beszmacnek köszönhetően meg fogok szabadulni a google.com keresőtől. Múlt hét elején kerestem széket. Azóta csak és kizárólag szék hirdetésekkel találkozom. Nem mint ha más hirdetés nem zavarna, de az, hogy a pofámba nyomják ennyire durván, hogy tudják, hogy mit csinálok a neten… Tudom sokan vannak ezzel így. De visszatérve a beszmachez: a főoldalon 6 hirdetést számoltam meg. Egy cikk megnyitásánál már 7 hirdetéssel találkoztam. Telefonon több képernyőnyit kell görgetnem az apróhirdetéseknél, hogy végre lássam azt, amit akarok.
  • Ez nem új keletű, de egyáltalán nem vagyok oda a fórumtémákhoz. Ez a második iPhone megjelenése óta van így. Egyszerűen talán a társalgó az egyetlen olyan hely, ahol találok számomra érdekes dolgokat. De azért meg felesleges a beszmacre járni.
  • Oldal elrendezése. Mármint félig-meddig dizájn kérdés. Ahogy @solareclipse is írja rettenetesen bután van elhelyezve a tartalom. Össze-vissza. Mert túl sok minden van az oldalon. Ezáltal szinte lehetetlen szerintem minden egyes képernyő méretre optimalizálni az oldalt.
  • És a legfontosabb: a hírek. Amiért elsősorban szerettem 2007-2008 körül az oldalt az a hírek volt (no meg persze a közösség). Rettenetesen jó hírek voltak, és nem volt egyáltalán spekulálás, csak a tények. Mint mostanában az appleblog.blog.hu is elszarta, hogy a “hírek” fele tele van találgatásokkal. Pedig régen milyen büszke volt az appleblog.blog.hu is, hogy csak igazi hírekkel foglalkoznak. De az appleblog.blog.hu mint a nevéből is kiderül: blog. Egyéni vélemények vannak rajta, a híreket saját benyomásaik alapján írják meg és nem igazi hírként. De az utóbbi évben a beszmac is blog lett. A cikkek tele vannak saját véleménnyel. Pontosabban ha még csak ez lenne, az elfogadható lenne, de valahogy igazi hírként akarják beállítani az egészet. Meg azt utálom, amikor a cikk magyarázkodásokkal kezdődik, és a fele csak arról szól, hogy miért indokolt a hír.

A másik amit nagyon szerettem az ugyebár @Bachman megoldásai, hogy hihetetlenül önzetlenül rengeteg embernek segített. De már láttam itt, úgy hogy ez sem probléma :D Valamint természetesen @underscore írásait, tapasztalatait, és nagyon tetszik, hogy betekinthetek a profik világába, milyen módszerekkel dolgoznak. Függetlenül attól, hogy egyáltalán nem vagyok szakmabeli, csak részben súrolja a munkám az övéket! De úgy látom ezzel sem lesz probléma :D

(Sírva röhög.) Nem tudok belépni a beszMac fórumára, mert nem fogadja el az ékezetes karaktert a felhasználónevemben. Hát, ennyi voltam ott, pedig pont lebeszéltem volna valakit egy Thunderbolt Display-ről. :D

2 kedvelés

Eloszor is szuper az uj forum. :)
A bmhirek az egy vicc kategoria, konstantinnal az elen, megneztem a hogyan telepits dev osx-et, es szakadtam a rohogestol. Aki fizet evi 100 dollart fejleszto acc-ert annak azert gondolom van annyi sutnivaloja. hogy tisztaban van vele hogyan is kell felrakni egy ilyet… Egyaltalan nem ertik a lenyeget, es valoszinuleg nem is akarjak megerteni. Napi 1 normalisan kidolgozott hir, ami tartalmas, attekintheto, es nem google forditoval keszult, szerintem boven eleg lenne…

1 kedvelés

En sem tudok belepni, az en nevem tul rovid (TDani), minimum 6 karakternek kell lennie…

Ja, hogy a beszmac fórumnak MEGINT totál új kinézete van? Én csak most vettem észre. Hát első ránézésre egy fos. Most értem csak igazán @solareclipse írását, hogy mire gondolt!

1 kedvelés

Komolyan gondolkodtam hogy megkeresem a beszmac tulajdonat emailban es irok neki, ket lehetoseg van:

  • 75 eves es nem tud magyarul ezert a designt nem latja a panaszokat meg nem erti.
  • o maga csinalja az oldalt es egyszeruen ennyire fakezu.

De igazabol mindegy aki ugy erzi mint en gatlastalanul reklamoza ezt a forumot hogy ide talaljanak az emberek, ennyi.

szerintem a bM nem hasznalja/hasznalta ki a lehetosegeit. En egyszer (bM tulajcsere utan) talalkoztam a Dpix vezetojevel (David Peter) es nagyon jozan/konstruktiv gondolkodasu urnak ismertem meg. Es mivel a magyar Apple (sales) kozossegben regimotoros- nagyon jo kapcsolatrendszere van. Gulyas Istvan (aki tenyleg nagyon sokat tett az Apple EDU es Pro vonalakaert Magyarorszagon) egyik (nagyon jo) ismerose. Ilyen lehetosegek (es kapcsolatok) mellett nem ertem hogy miert romlik a bM szinvonala.
Dombi (es kollegai) utan a Nagy Konstantin "cikkiro tevekenyseget” - motivacio nelkuli terrorizmusnak velem ( es a korabban kiizzadt es hosszu evek alatt elert eredmenyek - gyors lerombolasnak minositem).
Nem vagyok resztulajdonos de megis nagyon sajnaltam hogy mi tortenik hiszen a kollegak szo szerint elmenekultek es nyiltan kezdtek kerulni a bM forumot (is).

1 kedvelés

En ugy gondolom, hogy a dizajnt nem feltetlenul kell megbeszelni a userekkel, meg nem is lehet. Mindenkinek ugysem lesz jo. De az, hogy konkret funkcionalitas veszik el, az valami hihetetlen. Lattam mar egy-ket weboldal elesitest, mindig vannak problemak, de ez konkretul ugy nezett ki, mintha egyaltalan nem lett volna tesztkornyezet.

Persze, hogy soha nem megy siman, de lehetett volna ezt esszel is csinalni, pl olyan usereket akinek 6-8 eves acca meghivni egy beta tesztre, egy kulon aldomain-en. Szerintem itt annyi tortent, hogy nagyjabol vegigkattingattak, aztan ment is ki elesre. Remelem ez az oldal be fogja tolteni a bm helyet.

Azt erősen kétlem, mert ez csak egy fórum, nem pedig egy portál. :) De ha normálisan lehet beszélgetni, meg segítséget kérni, már megérte megcsinálni. :)

Szerintem sokan fognak ide atjonni a bm-rol, ez mar most fenyevekkel jobb. :)

Én ezt szerettem a legjobban: http://web.archive.org/web/20051124012336/http://beszeljukmac.com/

2 kedvelés

Na igen ezt kellene 2015 kompatibilisa tenni. Amugy hirek rovatnak meg ugy kell kineznie mint az imagazinak.

az uj frissitessel mar en sem tudok belepni a bM-re.

ennyi volt

Mostmár ha akarnánk, se tudnánk visszamenni. Én biztosan nem regelek újból. :D

Eso, az uj kezdemenyezesetekkel es forummal kapcsolatban, tudok segiteni nektek valamiben? Pld a szerver berleti koltsegebe beszallni, vagy esetleg Aspera/Filecatalyst/UMP v mas protocol?
Bar en inkabb a media szektorban dolgozom (es pl VSN, Dalet MAM-tol kezdve Cantemot hasznalunk), de talan tudok segiteni valamiben…

2 kedvelés