BlueTooth eszközök "dadognak"

Sziasztok!

Bluetooth trackpad-et és billentyűzetet használok. Néha azt veszem észre, hogy elkezdenek “dadogni”. A billentyűzet lemarad a gépeléshez képest, az egérkurzor meg alig vánszorog, majd egy pillanat alatt teljesen máshol van, elugrik. És ezt nem mindig csinálják a eszközök. Olyan, mintha valami zavarná, vagy hasonló. Valakinek valami hasonló tapasztalata, ötlete, hogy mi a fene lehet ez?

A bluetooth jelet nagyon sok minden zavarhatja. Tobbek kozott a Wifi (ha 2,4Ghz-en is hasznalod), de meglepo modom a mikrohullamu suto is. Eleg nehez behatarolni, hogy mi okozhatja, vannak erre celeszkozok persze, de az mar agyuval verebre…

Köszi, ettől tartottam :(

Nalam egy 2012late mbp kapcsolodik egy Bose soundbarhoz de folyamatosan dadog, szakad a zene:S
valakinek otlet? (azert ez kicsit erthetetlen szamomra, ami a fenti valaszban miszerint a 2,4 wifi is zavarhatja, a 5 ghz meg meginkabb akkor most mi legyen? se wifi se bluetooth??)
Hozzatennem, hogy az iPhone 6s a gep mellol reccsenes nelkul tolja a streamet.

Ezek a BT/wifi dolgok leginkabb akkor jelentenek problemat, ha nagyon telitett az eter a kulonbozo vezetekmentes sugarzasoktol (lakopark, lakotelep…stb).
Ilyen helyen celszerubb vezetekelni… sajnos.
Ha minimal a zavaro eszkozok szama (csekkolhatjatok a “wireless diagnostics” app-al) akkor a sajat wifi hangolasaval erdemes probalkozni…
De egy hibas eszkoz is okozhat gondot. De ezt csak spektrumanalizatorral fogod tudni kiszurni. Ettol meg nem biztos hogy zavart erzel az eszkoz mukodeseben, csak televeri a spektrumot felharmonikusokkal, zajjal. Ezzel egyutt meg a router is lehet “hibas”. Az egyik vegfoka gyengelkedik, szinten “szikras” a jel…
A tovabbi dolog meg a Bose esetleges hibaja is lehet.

1 kedvelés

Nekem reptereken szokott “dadogni” a fejhallgatom. De elnezve a wifi-k szamat, ezen akkor nem is szoktam csodalkozni… Ilyenkor jon a mellekelt audiokabel beuzemelese.

Enm lakopark, sorhazas kornyek, raadasul szelso haz, szoval itt max egy szomszed wifije latszik/zavar.
A routernek lehet hibaja (masik topikban irtam villamtamadas volt) de emlekeim szerint elotte is csinalta, plussz ha bosenak lenne baja akkor meg a telorol sem vinne at pipecul.
Igazabol nem lenyeges problema, mert keveset is hasznalom azt a soundbart (vendeszobaba van rendszeresitve, csak ideiglenes volt most nappaliban)
csak erdekes, meg bosszanto mikor nem vacak cuccokat osszepakolsz es ilyen apro hibak jonnek elo, amihez tudomanyosan kell nekiallni furkeszkedni