Davinci Resolve

3 kedvelés

Ugyan már a 12.5-ös resolve fut(ott) a gépen és megszívtam a figyelmetlenségem miatt. Elszállt a rendszerem és anno nem exportáltam a projekteket file formátumba és most nem találom az eddigi projektjeim. Csak arra figyeltem, hogy a felhasználóm mappája legyen mentve. Az meg is van hiánytalanul, csakhogy a resolve alapból más helyeken tárolja a projektfile-okat. Ez rendszerfüggetlen tulajdonságnak tűnik, nem árt rá odafigyelni. Mondjuk ebben a time machine sokat segít…
Egyébként tuti program. Nagyon jól lehet vele dolgozni.

Off: udvozolek itt :)
On

Sok beta verzio (9) utan vegre megjelent a DaVinci Resolve 14!)

https://www.blackmagicdesign.com/support/family/davinci-resolve-and-fusion

1 kedvelés

a nemzetkozi blackmagic forumokon is sokan kerdeztek hogy mi a kulonbseg a DR 14 Studio - App Store (https://itunes.apple.com/ru/app/davinci-resolve-studio/id900392332?l=en&mt=12) vs Dongle verziok kozott. Hogy tisztazzam a Blackmagic support-tol kertem (es kaptam) egy normalis valaszt:

"…There are some limitations of the App Store release as it must comply with Apple’s App Store sandboxing guidelines.
The App Store release does not install PostgreSQL by default however you can install and configure it manually if you wish to use shared databases.
It also does not support CUDA processing therefore Nvidia GPUs would need to use OpenCL.
Some third party plugins that do not comply with the App Store sandboxing guidelines may also be incompatible.

We have announced a non dongle based license for Resolve 14.
This activation code can be purchased from one of our resellers and does not use a dongle to activate the software.

I hope this helps.
If you have any queries or require any further information please do not hesitate to get in contact.

Regards,
Alistair Davidson
Technical Support Consultant EMEA "

Bar vannak megkotesek, a 14-es kiadasban, alaposan learaztak. 1000$ -> 299$

a leirt megkotesek csak az App Store verziora ertendoek. A dongle es az uj non-dongle license (aktivalasi code) is $299 (mint az App Store verzio).Csak hat ha a resellernel veszed a dongle/non-dongle verziot, akkor talan $299re meg plusz a helyi AFA/ado stb jon.
De valaki azt mondta hogy meg van egy web based megoldas, nem kasztralt (App Store) verzioval .

Mi igaz abbol, hogy ha ebbol megveszek egy osx-es lisenc-et akkor az csak arra a op rendszerre vonatkozik? Mondjuk egy linuxos gepen mar nem tudnam futtatni, uj lisence kell hozza.

Switching from Final Cut Pro 7 to DaVinci Resolve

Sziasztok szakik! ☺️ Nagyon vacilálok egy hordozható Mac-en. Elsôsorban Final Cut-ot használnék rajta (ezt tudom, hogy vígan elfut rajta / HD-ban vágok általában). De rá szeretném rakni a 15-ös DaVinci Resolve Studiót is. És itt a kérdés! Ha esetleg egy 13”-os Pro-t vennék 16Gb RAM-al és esetleg a későbbiekben egy DaVinci eGPU-t mellè, futna rajta normálisan a Resolve? Persze, tudom- csodákat ne várjak, de gyakorlatilag így meglenne a min. hardwer szint a DaVincihez. Vagy inkább kuporgassak még a 15”-os MacBook Pro-ra? Köszi! Élőben még nem láttam eGPU-t DaVincivel, kíváncsi lennék van -e valakinek tapasztalata. Köszi!

Szia

Haat… en tuti hogy ’15 MBP-t vennek. Napi szinten hasznalom a DR Studiot is, es hidd el, meg a 15’ monitor is keves (csak a transzkod beinditasara jo. De a tobbi technikai feladatokhoz (pld egyszeru preview keszitese watermark kiegetessel) - mar nagyon kis munkafelulet lesz es nem tudod normalisan beloni a felirat elhelyezkedeset sem. Korrekciokrol termeszetesen nem is beszelunk MBP-nal. Max dailies v proxyk keszitese egyszeru Rec709 LUT feldobasaval.

eGPU. Probaltam.

A napokban MBP+eGPU-t hasznaltam. Szamitasban az i9 procis (32GB RAM) MBP +eGPU nem erte el az iMac Pro sebesseget pedig GPU igenyes szamitasokat vegeztem. 100/200FPS (slowmo) ARRI source +500FPS Phantom source-> DNxHD (OP-Atom to AVID).

Ha normalis helyzetben a log ARRI (2880x1620) ->proxy/dailies traszkod kb 100FPS az iMac Pro-nal, ugy MBP+eGPU eseteben ez kb 60FPS.

De a. leirt sebesseg csak minimum 10Gbs kapcsolat es minimum 1000MB/s disk olvasasi sebessegnel ertendo. Es a halozatba torteno kapcsolodasra egy TB3->10GbE/SFP+ adapterre szukseged lesz (pld https://www.qnap.com/en/product/qna-tb-10gbe)

Szerk: Mar nem emlekszem pontosan, de lehet hogy a tobbi Thunderbolt devicekhoz hasonloan (pld Ultrastudio mini monitor, stb az eGPU telepitesenel is ki kell kapcsolnod a SIP-t

4 kedvelés

Köszi, akkor lehet, hogy marad a 15”. Bár nekem sokkal egyszerűbb dolgom van: nem hiszem, hogy fogok ilyen munkafolyamatokmal dolgozni- de az biztos, hogy nagyobb kijelzőn, több mindent làtok. ☺️ Köszi a vàlaszt és boldog új évet - mindenkinek!

igen. egyertelmu: 15’ MBP.

Visszaolvasva, elbizonytalanodtam abban, hogy mennyire erthetoen fogalmaztam. Ezert meg 1x rovidebben. Fontos (egymasra hato) tenyezok:

  1. GPU. MBP belso GPU-ja komolyabb munkaknal pld >4K RED RAW debayering szinte hasznalhatatlan. Ezert eGPU. BMD eGPU pedig teljesitmenyben gyengebb mint pld az iMac Pro GPUja
    DE!!!:
  2. Sokat szamit a tarolok gyorsasaga is. Megha Thunderbolt3 kulso Lacie-t is kapcsolsz a Mac-hez, a sebesseg korlatozodik a HDD sebessegeig (egy diskes Lacie 250MB/s adatatvitelt nem fog adni meg ha Thunderbolt3 csatlakozon is van). Gyakorlatban, a korabban leirt konkret peldaban ARRI source 10Gbs fiber channelen keresztul RAIDX szerveren levo anyagot- 100FPS-el szamolta. Ugyanaz az a forras vadi uj Thunderbolt3as Lacie-n - 12-18FPS.
    Tudom, hogy ez alap es logikus, de ennek ellenere tobb kollegam nem ertette, hogy mi a fene tortenik, hogy a Davinci nem taltosodott meg az eGPU-tol.
    En is neha dolgozom HD anyaggal. (az osszes proxynk-HD). Ezert az altalam leirtak erintenek teged. eGPU teljesitmeny pld deflicker v mas, komolyabb GPU igenyes DR plugin hasznalatanal, az adatatvitel pedig multicam workfloknal.
    Boldog uj evet kivanok mindenkinek!
2 kedvelés

Köszi, örülök nagyon, hogy meg tudod osztani velem/velünk a valós, gyakorlati tapasztalataid. Nagy segítség! ☺️

1 kedvelés

Talan erdekes/ertekes lehet valakinek realis eszrevetel:

DR Studio 15. NAS 1282T3 vs iMacPro ARRI (standard 2880x1620) -> MXF OP-Atom (DNxHD 1080p 36 8bit) export

a) QNAP TVS-1282T3. i7 proci (7700), 64GB RAM (4x16GB dual rank, 14CLI Kingston Furry-k), CentOS 7. A VM-nek 32GB van rendelve
b) iMacPro (Radeon Vega Pro 56- 8GB VRAM, 64GB RAM, 2.5GHZ Xeon W)

  • iMacPro -100FPS
  • NAS QNAP TVS-1282T3
    • GTX 1050Ti 2GB - 25-30FPS
    • GTX 1050Ti 4GB - 50 FPS
    • P 2000 5GB. -50-60 FPS
    • P4000 8GB -kb 90 FPS

Egy project (postgresql-en keresztul megosztva), es azonos forrasok/feladatok. REC 709 LUT exportnal. A NAS VM minden esetben csak 16-20GB-ot hasznalt a neki fentartott 32GB-bol. A CPU-ra is alig volt terheles. Viszont a GPU tenyleg megizzadt.
Tarolok: iMacPro- Sonnet Echo Express SE III-on keresztul FC. A NAS pedig 80TB (RAID5-64TB) SSD cache-en keresztul (2x kb 3000MB/s, 2x2TB SAMSUNG 960 PRO PCI-E NVM SSD)

1 kedvelés

Jol latszik a papirforma, miszerint szamolasban kb 1080 veszi fel a versenyt az AMD Vega GPU-val. Esetleg ha van veletlenul keznel egy GTX 1070 (az kb megfelel a P4000-nek) vagy egy 1080 esetleg egy 1080Ti, azzal is csinalhattok probat. 1080 mellett a NAS mar le fogja nyomni az AMD Vegat hasznalo iMac Prot.

1 kedvelés

van egy par hackitoshunk (1 vagy dupla 1080Ti-al). ha erdekes, kuldhetek arrol is adatot screenshottal. Igazabol halozaton keresztul renderre hasznalom oket ( csak Davinci Resolve Studiot hasznaluk mert ott van collabration postgresql-en keresztul.) Kozvetlen munkagepeim atombiztos iMacPro es HP Z. Ugyanis comforming, CG stb es finalizacion vagyok (AVID, Flame, Davici, Baselight es egyeb jatekokkal).
A QNAP NAS-nak viszont szerintem a 1060TI v P4000 a felso hatar. A tapegysege 450W-os csak. De azert egy NAS-nak a P4000 teljesitmeye is mar jo. Azt ne felejtsuk el, hogy csak egy mobil (80 terras) kutyurol van szo. Kulfoldi forgatasoknal sokat segit

1 kedvelés

Én tavaly beruháztam végre egy eGPU-ra: Akitio Node Pro+RX580 8GB és sajnos egyelőre csak TB2 sebességen tudom használni az iMacemen de mindenképp ajánlott a dolog! Főleg Resolvehoz.
Nemrég teszteltük egy i9 MBP-val, FCPX - Premiere Pro CC - Resolve 15 alatt h264, prores, 4K és HD anyagoknál és nagyjából csak a Resolve volt képes kihasználni a GPUt teljes mértékben.
A Blackmagic eGPU nem a legszerencsésebb választás, főleg ha a mobilitás is szempont.

2 kedvelés

Sziasztok, ebben tud valaki segíteni?

100FPS-t ad a 1080Ti a hackintosh (128 GB RAM, i9 proci, 1080Ti) gepen. ez. kb 95-100% az iMac Pro (Radeon Vega Pro 56- 8GB VRAM, 64GB RAM, 2.5GHZ Xeon W) teljesitmenyenek.

(egy forras, egy feladat, egy fiber channel stb)

2 kedvelés