Davinci Resolve

egy kicsit nyers meg ez a timeline osszahasonlitas, de remelem kifinomitjak

Kijott az Resolve 16, eleg komoly feature listaval. Csak nehogy megint a stabilitas rovasara menjen. Tetszik, hogy foglalkoznak vele, de az nem tudom jo otlet-e, hogy egy vago, egy fenyelo, es egy hang utomunkaallomast egy programba gyurjanak ossze. Meglatjuk mi lesz a vege…
https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/

3 kedvelés

Ja tegnap mondta nekem is a főnököm hogy lett benne egy gyors editáló vagy mi, valami newscutter féle. Még nem raktam fel.
Az ötlet hogy minden van benne, amit te is felsoroltál, plussz egy mini fusion is ugye, na ez tetszene a cégünk tulajának, ő dobja be értekezleteken hogy de jó lenne ha mindenhez értenénk…most nem káromkodok. Szerintem nem jó az ötlet és az irány sem.
Más: májusban jön az új avid, igérve hogy nulláról újra írva tiszta 64 bit stb… bétásoktól tudom, hogy nem, nem sikerült elsőre, marad a toldozgatás, ami új lesz viszont, hogy renderfarmként is össze lehet kapcsolni őket.

1 kedvelés

sziasztok.

Meg szeretnem osztani veletek egy kis eszrevetelemet a Davinci Resolve-al (es kokretabban a Media Managment modullal) kapcsolatban. Talan valakinek hasznos. lesz.

Vegre elfogadtak a 2 oras jatekfilm vagasat es jott comform amelyben nemcsak a kulonbozo proxy-kat kellet felemelni es a forrasra cserelni, de a kulonbozo slowmo es egyeb dolgokkal es meg kellett oldani.

Es termeszetesen a kb 120TB forgatasi forrasanyagbol ki kellett masolni a felhasznaltakat. Ez egy kicsit idoigenyes (egy kozepes dinamikaja filmnel ez kb 1700-1900 snit, 750-790 file (Arri 2880x1620 .mxf/ .ari stb) ami kb 14-15TB)

A szerver FC eleresu. igazabol csak 10Gigas ezert 6-7 orat tuti hogy igenybe vesz ez a folyamat). Ennyi ido alatt ( es ilyen menyisegu forrasnal) 1-3 olyan eset elofordulhat, hogy a Davinci Media Managment modul nem kap hozzaferest a file-hoz (ne felejtsuk el hogy sok .ari seq is van) es hibaval kilep. Es itt van a szivas hiszen nem tudhatjuk a Media Managment masolasanak sorrendjet, es nem lehet folytatni (vagy ujraiditani) attol a ponttol ahol ez megszakadt. A felhasznalok a forumokon konyorognek hogy tegyek be ezt a funkciot (vagy legelabb a skip-et (a masolasban) ha a program az elozo, sikertelen probalkozasban, kimasolta a soron kovetkezo file-t)

Mivel ebben az esetben a DR nem nagyon eros- comformnal lehet hasznalni mas programot, de nekem nem volt idom. Ezert ismet a Resolve Collect-et (http://www.niwa.nu/resolve-collect/) hasznaltam. DRP-t kell betolteni es azfelismeri a timeline-kat es az azokban felhasznalt forrasanyagot.

Ha a szerver miatt megszakadt a masolas (vagy esetleg a programot ujrainditottak) akkor a program eszreveszi hogy a file mar ki lett masolva teljesen vagy reszben. (elso esetben a filet nem masolja, masodik esetben az elozo nem teljes masolatot atirja)

3 kedvelés

Sok embert érdekel az uj Magic Mask a DR17ben.

Amúgy nemrég feltettük Magyarországot a Blackmagic Design oktatási tekepere ( Training Type-> Traditional Classroom Training ) es (-remelem-) megszervezünk valamilyen komolyabb bemutatót a hivatalos viszonteladókkal közösen (a Covid miatt lehet hogy online)

2 kedvelés

Pfff ponn ezt akartam kitolni, és szerintem az Apple Neural Engine is ezt fogja majd hozni egyszer.

1 kedvelés

igen… de azok a funkciok amelyek neutral engine-t használnak (Color wraper, Magic Mask stb) - csak a fizetos (DR 17 Studio) verzioban hasznalhatoak.

Ám legyen, nem akarok én még resolvozni is, a fényelés része érdekelt de már nem, van nekem elég bajom az avid-fcpx-premiere vonalon -mondjuk a premiere nálam most offolta magát egy életre- De ugye azt azé tudjuk a lelkünk legeslegmélyének legsötéttebb bugyrában hogy a drst-ét a megjelenés másnapján freebe szerzi be a fél világ.

még pár év és ez a neutral izé magátol befényel egy mozit, oszt lesz itt nemulass

2 kedvelés

🤣💪🏼🤣

Nekem nagyon tetszik az új DVR 17. Nagyon hasznos funkciók kerültek az új verzióba.

🤣 Minden egyforma „ízű” lesz, mint a mekiben.

3 kedvelés

Aki most Blackmagic Speed editor Keyboardot vasarol, kap melle egy Davinci Resolve Studiot. Vagy forditva, megveszed a sw-t, kapsz melle Speed editort. Rex-nel netto 85000Huf.
Allitolag mar mar regebb ota megy de en csak most tudtam meg.
Amugy marha jo a keyboard, viszont Resolvon kivul semmi massal nem megy.

2 kedvelés

Az első magyar (magyarországi, magyar nyelven) hivatalos BlackmagicDesign Davinci Resolve TTT (Train The Trainer) megtartását tervezzük az ev végén.

Ha minősített oktató szeretnél lenni (min 20% kedvezmény a BMD termékekről, közvetlen kapcsolat a DR fejlesztőivel, stb stb), és van

  1. min 5 év munkatapasztalatod felnőtt eszközökkel (Smoke/Flame/Lustre, Scratch, Nucoda, Baselight) vagy Davinci Resolve-val. És nem akadsz el az alapoknál (pld Scene Linear v Log v ACES)
  2. rendelkezel oktatási tapasztalattal (in-house is ok)

Akkor kérlek, vedd fel velem a kapcsolatot +36 30 1589191 vagy a hello@zsolt.tel es elküldöm a kitöltendő hivatalos jelentkezési lapot.

Hagyományos TTT általában 4 nap (4x 5 óra). És egy egy témát kell (mint oktató) bemutatni es a kérdésekre válaszolni. A tanfolyam végén online test.
Pandémia miatt Zoom-on keresztül. Kettő co-host vezeti (master trainer (ez esetben én leszek) és a BMD regionális (EMEA) oktatási vezetője (Kathryn). A tanfolyam díjmentes.

4 kedvelés

Hogyan lehet interlace-es projektet készíteni? Az interlace opció inaktív. Esetleg ez a free verzió egyik imitációja?

es exportnal ProRes/DNxHD

Ja, a kérdésből kimaradt, hogy nálam pirossal aláhúzva ott a megoldás, ahogy nálad is, de nálam miért nem aktív ez az opció. Vagy nem itt kell bekapcsolni, ha 50i kimenetet szeretnék?

az elso seq letrehozasa utan (Use project Settings beallitasaval)

A framerate-ek valtoztatasa korlatozott lesz

De ha nem automatikus (projecthez kotott) az uj seq beallitasa/letrehozasa, akkor akar 50 seq utan is tudsz valtoztatni

1 kedvelés

a free vs Studio vs App store free vs App Store Studio (4 valtozat van) masban kulonboznek

1 kedvelés