El Capitan install hiba

teljesen egyetertek, alig hasznalhato…tudja valaki a Sierra-ban is ilyen?

Esetleg valami Nix/nux alol dd-vel 0-val ird tele. Utana meg Gparteddel mehet ra barmi.

Azt csekkoljátok a Pendrive-ok esetén, hogy MBR vagy GUID, esetleg APM! Mert ha nem MBR, akkor szokott problémázni FAT32-re formázásnál!

Szeretnék készíteni egy El Capitan USB-s telepítőt. Új 64 gigás pendrive.
Eleve ott kezdődik a furcsaság, hogy nem tudom megformázni Disk Utilityval. De se Fat, se másra.
És a terminal parancs https://support.apple.com/hu-hu/HT201372 is ugyanúgy hibát dob.

POSIX reports: The operation couldn’t be completed. Device not configured.

Ezt a Creating the partition map után dobja.

Mit kell még futtatni előtte, hogy jó legyen? Windows-szal sikerült két másodperc alatt formázni a Pendrive-ot. De mac-el egyáltalán nem megy.
A Late 2012 iMac-en 10.14.1 van.

Úgy néz ki magával a pendrivval volt gond. Utólag vettem észre, hogy egy Sandisk típusú volt, aminek egyik végén sima USB (talán USB3) volt, a másik vége pedig UDB-C. Szóval ez egy spec pendrive lehetett. Egy régebbi 16 GB-osra sikeresen felkúszott a telepítő.

Jo erzes, hogy segithettunk! :-)

5 kedvelés

Sala! Van egy dátumellenőrzés az El Capitan installerben. Ha csak simán usb-ről bootolsz vele, a telepítő vagy a boot során eldobja magát, jobb esetben bejön a Disk Utility rész, de utána indítva az installert megáll hibaüzenettel, mintha nem megfelelő helyről származna az installer. A gép dátumát kell visszaállítani ott, ahol bejön a Disk Utility az installer induláskor. Ott a Tools-ból Tertminált kérni, majd a date utasítással átírni az aktuális dátumot korábbi, mondjuk valami 2016, 2017-es dátumra.

Akkorát szívtam ezzel, egy komplett éjszakát baszakodtam, azt hittem az installerek kiírásával van a gond.

Itt van videón

Semmilyen datum ellenorzes nincs sehol. Lejart az alairotanusitvany, igy a lejart tanusitvannyal alairt alkalmazasok nem hitelesithetoek. Siman le kell tolteni az App Storebol ujra es az alairasok ismetelt lejarataig futtathato marad.

Czo hogy járt volna le akkor, ha tegnap töltöttem le és még tegnap telepítettem is? Csak a dátum átállítással ment fel az Early 2009-es Mac Pro-ra. Hogyan járhat le a tanúsítvány a letöltéstől számított max 15 percen belül? Kapja be az Apple a Mojave facát. :D

Most letoltottem, es feltelepitettem egy 2008-as MBP-re, mindenfele gond es datumallitas nelkul. A hiba reg ota ismert, minden, ami 2016 februar 16 elott kerult letoltesre az App Storebol mar nem indithato el: https://developer.apple.com/support/certificates/expiration/ Ennek semmi koze a Mojavehoz, sem semmihez, a digitalis alairasok igy mukodnek. Egyszeruen a friss letoltes mukodik, a regi letoltes nem mukodik. A regen csinalt telepito sem mukodik. Emiatt az internetrol innen-onnan letoltott verzio sem mukodik, ha azt eredetileg 2016 februar elott toltottek. Ha most toltod le legalabb 10.8 alatt, akkor minden mukodik, 10.8 elotti rendszereken azt hiszem az oprendszer telepitok mar nem mukodnek.

Én elhiszem neked (A Mojave az csak egy hülyeség volt). Azonban mondom, én konkrétan tegnap tettem egy teljesen szűz HDD-t a fent említett Mac Pro-ba, majd Liont telepítettem rá. Beállítottam a netet, az Apple ID-t, bejelentkeztem az App Store-ba, ott megkerestem az El Capitan 10.11.6 installert, letöltöttem és csak annyi idő telt el, hogy konzolon a gyári Apple leírás alapján kiírtam pendrájvra és máris indítottam a telepítést. Tehát én nem 2016. február 16 előtt töltöttem le a telepítőt az App Storeból, hanem 2019. január 26.-án 21:19-kor. Ezért is csodálkoztam a dolgon. Végülis mindegy, a lényeg, hogy feltoltam a rendszert. Utána még egy biztonsági frissítés is felkúszott. Azóta a gép szépen cicereg :D Ez a lényeg!

2 kedvelés

szép történet…

1 kedvelés

Azert egy ssd-t erdemes meg beleraknod, sokat fog gyorsulni :)

1 kedvelés

PCI-e SSD-t!

2 kedvelés

Sziasztok
Nekem egy az egyben ugyan ez a problemam ,Hogy oldottad meg vegul
Kulso merevlemezkent ha boot opcioba kivalasztom megy a rendesen, de ha beepitem akkor ez a karika athuzva jelenik meg
regi vinyoval a belsöre dugva bootol megy szepen de az Lion
Köszi elöre is
David

ha most körbe kell ugrálnom a felcsúti stadiont, akkor sem jut az eszembe…