Elhibázott OS X upgrade

Nekem már tényleg nem kell sok hozzá. Most annyi tart vissza, hogy 3éves a gépem, pont abban a korban van, amikor eladni nincs értelme. (Ahhoz túl sokat buknék rajta (50-60%), az érte kapott pénzből meg nem lehetne venni semmi értelmeset. Akkor inkább maradjon amíg bírja. De ha most kéne gépet venni, tuti az új XPS-t venném, csak annyi lenne a kérdés, hogy a 15 vagy 17-est. Tudásban, kinézetben olyan, amilyen az MBP-nek kéne lennie. (kiváncsi vagyok meddig erőltetik a jelenleg már lassan (5!) éves designt.)

Ilyen sorok olvasásakor motoszkál bennem a gondolat, hogy vajon milyennek kéne lennie egy laptopnak?!
Lett új billentyűzetes masina, ráadásul még növekedett is a képméret. Igaz nincs 17-es mint régen, de nőtt… A jelenleg kapható specifikus szoftvereket futtatja.
Legyen még kevesebb port rajta…? Vagy milyen design-váltást igényel a nép? :slight_smile:

2 kedvelés

Ami sztem borítékolható a proci váltás okán, az hogy most jön kb. 4 év szívás, melyik program unibin már, melyiknél fókuszál a fejlesztő inkább már az arm-re optimalizáláskor, stb. Tehát ha valaki mostanában vált, simán lehet, hogy megkíméli magát egy csomó kellemetlenségtől.
Én pl öreg koromra nekiálltam 3D-zni, eljutottam oda, hogy megnéznék pár komolyabb render engine-t, na Catalina alatt egyik sem működik, merthogy cuda-base szinte az összes, hello Macpro, hello 3D. Gondolkodom, az biztos.

Az az új billentyűzet, az gyakorlatilag a régi, jól bevált, amit mindenki szeretett, én is örülök, hogy visszatették, de azért előre nem léptünk ezzel, ez elbaltázott döntést javítottak ki vele.
Képméret valóban nőtt. (13-as gépeknél miért nem képesek meglépni a 14inchet?)
Specifikus programok alatt mit értünk? Rengeteg program csak Nvidia kártyákon fut, nekem is szükségem van a CUDA-ra, CUDNN-re, de látom most másnak is. @147break
Nem értem miért a teljesen lemaradó amd-t kell erőltetni (de, tudom, azért mert olcsóbb, így többet lehet kaszálni). Hardveres megoldások hiányoznak, mint pl TPU (tensor processing unit), ami mondanom sem kell mennyire fontos. Ray tracing, DLSS sehol…
Portok még mindig szívás, hülye átalakítókkal járkálok mindenhova (igaz most már az általam felhozott XPS is meglépte ezt, amiért mérges is vagyok). Nem jött be, amit jósoltak pár éve, manapság sem használ szinte senki TB-t. (Mac felhasználók közül is nagyon kevesen vannak, akiknek kifejezetten a TB szükséges, a legtöbben csak egy monitort akarnak a gépre dugni, vagy egy hdd-t)
Design meg szimplán megfáradt, igaz az XPS-ek is sokáig ugyanúgy néztek ki, de most az új merőben más lett. Én nem mondom, hogy olyan nagy probléma (bár ez lenne a legnagyobb gond), csak egymás mellé rakod a két gépet, és elavultnak tűnik, főleg a gyakorlatilag 0 széles kávájú Dell mellett.
És akkor ott vannak olyanok, hogy pl a touchbar felesleges, csak zavaró, néha le is fagy. A hűtés még mindig ■■■■.
A legfájóbb, hogy az egyetlen valamire is használható gép 950ről indul, egy lépcsővel feljebb meg 1.1mil., de ezt is még nyugodtan lehetne bővíteni: +48GB RAM (16 helyett 64) 320ért lol. Ennyiért már tavaly még MB Airt lehetett kapni :D
Ez normális? Igen, a forint ■■■■, de ennyire azért nem.
Tudom, tudom nem kell használni. Csak ha már egyszer benne van egy valag pénz(em) akkor nehéz jól kiszállni.

Akad benne tényszerű megállapítás… De sehol sincs kolbászból a kerítés. Neked 1-2 jelenség nem felel meg, másnak meg tökéletes. Képtelenség úgy eszközt gyártani, hogy mindenkinek tökéletes legyen.
Én ilyesmikről már rég le is mondtam.
A gazdasági része megint egy más kérdés. Az államokban vagy ez EU más részeiben sokkal “könnyebben” hozzájutnak egy ilyen géphez. S ha pénzt termelsz vele, akkor vélhetően Te is áldozol a munkaeszközödre.

Én most tervezem egy 16-os MBP vásárlását. Úgy döntöttem nincs kedvem ezt a telet végigszenvedni az országban és kihúzok valami melegebb vidékre. De oda a MP-t nem vinném és az Air meg kevés.
Valóban… 1 milla nettóban. De majd kitermeli az árát.

1 kedvelés

Bármelyik (márkájú) eszköz / laptop kitermeli az árát, ha dolgozol rajta. :smiley:

Tacsbar mikor hogy fagyott meg? Mert nekem meg soha.

1 kedvelés

Nekem sem 😉

Persze, előbb vagy utóbb! :)

Az egyetlen macOS alatt működő GPU compute engine amiről én tudok a Radeon ProRender. Nem tudom milyen szoftvert értesz 3D-zés alatt, és mennyire számít komoly engine-nak, de a Radeon ProRender pl. Blender, Houdini, Maya, Cinema 4D alkalmazásokkal is működik.

https://www.amd.com/en/technologies/radeon-prorender

1 kedvelés

c4d, és igen, prorendert használok most, viszonylag jól működik, de sok komponenst nem támogat. Octane lenne a cél hosszútávon, de kis mókusok, mint én beérnék a Red Shifttel is – csak sajnos abban sincs metal support. Tavaly év végére ígérték, sztem nem sikerült. :)

Ja és persze köszi! ;)

1 kedvelés

Nincs mit! :)

Régebben én is a C4D-vel próbálkoztam, bár az én 3D tevékenységem inkább csak bohóckodásnak nevezném. Egy ideje áttértem a Blenderre, mert rengeteg hasznos addon van hozzá és nem mellesleg ingyenes szoftver. A kezelőfelülete, kezelhetősége szerintem még úgy sem éri el a C4D szintjét, hogy a 2.8-as frissítéssel alaposan átgyúrták a Blender teljes felületét, de jó úton halad a használhatóság felé. Nem mellesleg a Blender saját render engine-ja, a Cycles is elég jó és szép dolgokat lehet benne összehozni.

No igen, ha 1 éve tudtam volna azt, amit ma, velszeg felraktam volna egy wint és a maxot kezdem el tanulni.

De hogy ne csak offoljak: ezt a kikapcsolhatatlan update-et nem is értem, most akkor ha valakinek fontos a munkájához a mac, vegyen kettőt, és az egyiket ne engedje ki a netre, vagy mi a megoldás? Vagy a routerben le kell tiltani az Apple update szervereit? Ez így elég aggasztó.

Milyen kikapcsolhatatlan updaterol beszelsz egyebkent? Nekem soha nem updatelt eddig egyik gepem sem magatol.

1 kedvelés

Erre, vagy én félreértek valamit, és ez mást jelent?

A command line --ignore szunik meg. De azt eddig is agyfasz volt hasznalni, mert torolni csak szam alapjan lehetett (621-445598 pl., legalabbis kb 10 eve, amikor probalkoztam vele) es egy csomo xmlt leszedve tudtad osszerakni, hogy melyik szam mit jelent (tehat, hogy a korabban emlitett 621-akarmi, az most a raw support update vagy egy safari tech preview update vagy maga a 10.15.6)

A command line ignore pedig arra volt jo, hogy egy adott frissites letezeserol nem jott notikifakcio.

Megszuntetni pedig azert kell, mert bajt okoz ha jon egy frissitesre epulo frissites. (Nincs fuggosegkezeles a frissitesekre, a rendszer verzio alapjan donti el, hogy kell-e frissites, viszont elofordul olyan, hogy a frissites tamaszkodik egy korabbi frissites shared libraryjara. Na ilyen helyzetben tortenhet telepithetetlen frissetestol kezdve bootkori osszeomlason at barmi mas random dolog)

A cikkiro pedig nem ertem miert ignoralgat frissiteseket, ha keptelen betolni egy log/stderr kimenetet a fel nem telepulo frissites miatt. Siman lehet, hogy egy korabban ignoralt esemeny eredmenye. Egyebkent meg kell nezni, hogy nem-e maradt meg plist szintjen. Attol, hogy a cmdline UI el lett tuntetve, attol nem biztos, hogy a plist, ami az infot tarolja nem maradt meg.

Ja es igen, van meg gepem, aminel a aysprefben ki van kapcsolva az autoupdate es emiatt nem is telepult meg fel ra a 10.15.6. Update notify van, dehat az 10 eve is volt.

1 kedvelés

Köszi, akkor ezt nagyon benéztem, elnézést a pánikkeltésért! :) Az ios-t is azért nem frissítettem egy ideje, mert úgy értettem, hogy nem lehet majd kikapcsolni az auto update-et. :)

Ráadásul az import seller refurbished gépek árai valami horror szintre emelkedtek, pont a múltkor néztem londonorszában egy kereskedőt, akiktől pár éve vásároltunk pár usa import notit, a kisebbik 16"-os gép 40eFt-tal olcsóbb, mint az új. Nem tudom, mi az oka, de ki az az őrült, aki ennyiért nem az újat választja?