Git

En az alabbi hatranyokkal talalkoztam eddig git eseten:

  • a verzio azonositojabol szemmel nem lehet eldonteni, hogy melyik az ujabb/regebbi
  • nem kozpontositott a repo, minden kliens tart maganal egy sajat repot, aminek a szinkronizalasat is a kliens vegzi, igy hiaba van backup a szerverrol, ha ott nincs fenn az informacio, akkor adatvesztes elofordulhat.
  • http-n keresztul nem mukodott a push, csak a clone, a pushhoz anno ssh hozzaferest kellett volna adni.
  • remalom windowsra leforditani

Viszont utoljara akkor probaltam, amikor vegigment a neten, hogy Linus megalkotta a legjobb verziokezelot. Akkor en mar evek ota svnt hasznaltam. Az elso verziok nekem nem tuntek jobbnak az svnnel. Azt tudom, hogy sokat valtozott azota (pl. van mar normalis http feletti mukodes, vagy vannak prebuild binarisok windowsra) de semmi olyan elonyet nem latom, amire szuksegem volna es az svn nem tudja megoldani.

Egy svn/git hitvitat (mint az amd/intel, vagy amd/nvidia) pedig nincs ertelme elinditani.

2 kedvelés

+1

Igen, azóta már azért nagyon sokat frissült. Hogy jobb-e, mint az svn vagy mercury, arról fogalmam sincs. Ezt a verzió dolgot nem értem. A branch verziójára gondolsz? Mert alapból tényleg így van, de ha van egy jobb git kliens, akkor abból egyértelműen kiderül vizuálisan, hogy melyik branch melyik másik branchből készült. Persze arról még a merge ugyanúgy rémálom lehet…
Szóval én nem mondom, hogy szeretem, de használom. És jobb, mint a semmi :D …

Ne haragudj. :D Nem nyúlok hozzá, töröld, amelyiket szeretnéd.

Semmi baj, elküldtem a választ, néztem, hogy átkerültek máshová, mondom, akkor onnan kitörlöm, ide berakom… :)

Ez van, amikor nem olvasok végig valamit… majdnem én is töröltem egyet. :D Köszi!

1 kedvelés

Nálunk az a policy, hogy minimum naponta pusholni kell. Én gyakrabban szoktam. Az általad említett hátrányt viszont ellensúlyozza, hogy ha a szerver elérhetetlen, akkor is lehet dolgozni és commitolni.

Érdemes megnézni a Git flowt. Masterből készül egy develop, az egyes feature branchek mind a developból jönnek, és oda is mergeljük őket vissza, releasenél a developot mergeljük be a masterbe, mert nem használunk külön release branchet.

1 kedvelés

Soha nem jartam meg ugy, hogy elerhetetlen volt a szerver, pedig abban az idoben kezdte ma mobilnetet hasznalni, amikor 10 ezer forintot kellett fizetni 5 megabyte GPRS netert.

Én kódoltam már repülőn :)

2 kedvelés

Köszi ezt az oldalt, ez rettenetesen hasznos!
Mi most a Feature Branch Workflowt használjuk, de a Gitflow-t elolvasva tényleg sokkal jobb és logikusabb is.
Bár az az igazság, hogy most kezdtünk el egyszerre ketten (+1designer) dolgozni ugyanazon a kódon, szóval eddig csak a masterbe dolgozott, aki csinálta. Ehhez képest haladás volt a Feature Branch Workflow is. Bár ennek nem néztünk utána tudatosan, hanem ahhoz, hogy új featureöket építhessünk be többen egyszerre, muszáj volt erre átállni…
De majd jelzem ezt a Gitflow-t, hogy át kellene állni erre a működésre.

1 kedvelés

Én olasz tengerpartról frissítettem db szerveren éles adatbázisokat (kb 250 darabot) éles rendszeren iPhone-ról rdp klienssel mert sürgős volt. Na az nem volt egy leányálom bőrkötetben.

3 kedvelés

Akkor itt a bizonyíték, hogy lehet dolgozni iPaden is :D

2 kedvelés

Van egy regi 9.7"-es HP tabletem, amire 3rd party forrasbol raktam Androidot. Van regi feher apple BT billentyuzetem (ezt ma mar semmivel nem tudom parositani, ami Apple) ezt es egy Mighty Mouse-t hozzaparositva a tablethez kaptam egy egerrel, billentyuzettel barmire alkalmas linuxos munkaallomast (van terminal, chrootba felhuztam egy debian userlandet). A play Storeban meg X szerver is volt, igy kb barmit el tudtam inditani.

Nem ertem, hogy az iPadekhez miert nem lehet BT-n egeret parositani. Kirakna egy nyamvadt kurzort es egy csomo dologra jo lenne plusszban.

Pláne iPad pro-hoz mennyire jó lenne néha. Az a fura, hogy az ahhoz való cerka is BT-n csatlakozik, nem is értem Magic Mouse miért nem csatlakoztatható hozzá. Vagy billentyűzet. Mondjuk gondolom valami eszközazonosítóhoz kötik a csatlakozást. ( a miértjét továbbra sem értem )

Billencset lehet csatlakoztatni iPadhez. Én egy Microsoft Foldable Keyboardot használok. :D

Röviden azért, mert ahhoz az összes UI felületet át kellene írniuk és más gesztusokkal is meg kell oldani a vezérlést.
Mondok egy egyszerű példát: iPaden megszoktad, hogy egy listát az ujjaddal megfogsz és húzod, azaz scrollozod a listát. Ez egérrel nem így működik, hanem használod a scroll gesztust. Látszólag nagyon hasonló funkció, de a megvalósítás sokkal másabb. De akkor mondok egy másikat: iPaden megszoktad, hogy két ujjal széthúzol egy képet vagy tartalmat. Ezt egérrel már nem lehet ugyanígy megcsinálni, kellenek hozzá más vezérlő elemek is. És ez csak két példa volt.

u.i: de amúgy jól elkalandoztunk a témától.

Most éppen git klienst keresek, mert van valami bug a SourceTree-ben, ami nekem most jött elő. És rettentően idegesítő, hogy sokszor próbál meg authenticalni a szoftver és ráadásul hibásan is. A lényeg, hogy nagyon gyakran van az, hogy semmilyen műveletet nem hajlandó elvégezni, mert azt nyögi, hogy többszöri hibás authentikáció. Persze semmit sem változtatok és egyszercsak megint minden megy. Majd megint nem. És a legújabb verzióban is ugyanez a hiba van meg…

Szóval néztem a Tower-t. De az nagyon drága. Bár elhiszem, hogy megéri a pénzt, de akkor is soknak tűnik.
Viszont találtam egy weboldalt, ahol szavaztak páran. Ami a legjobb, hogy első helyen a commandline van :smiley:

Épp most kezdtem el nézni a Fork-ot, ami nagyon egyszerű, de eddig nagyon tetszik benne minden: megjelenés, kezelés, átláthatóság…

Nem ma találtam, csak ma kezdtem el használni jobban. Nagyon tetszik az program. Van sötét nézet is. És baromi egyszerű és átlátható. Ami még nagyon tetszik, hogy a commitnál van rögtön amend gomb. Azaz az előzőhöz commithoz tök könnyen lehet hozzáadni/átnevezni, módosítani.
Ja és teljesen FREE.
https://git-fork.com/home

1 kedvelés

Macen a Fork-ot használom azóta is (amit az előző üzenetemben íratam). Azóta is ezt használom és egyre jobb a program. Folyamatosan fejlesztik, reagálnak a kérésekre, hibabejelentésekre.
Ráadásul ami nekem nagyon tetszik, hogy a gitflow pár kattintással megvalósítható, utána meg szintén csak pár kattinttás és létre lehet hozni vele új Feature, Hotfix vagy Release branchet, majd ezekkel ha végeztem, akkor pár kattintás és a Release benne van a Debug és Master branchben is (ráadásul a tag is létrejön a release név alapján).

1 kedvelés

Köszi, kipróbálom ezt is. Screenshotok alapján nem rossz, főleg, hogy ingyenes :)