HomeKit

Aham 130 euro korul van az egesz, mennyit erne neked a kulteri? Igazabol meg nem tudtam eldonteni melyik a szimpatikusabb nekem.

itthon 20-22000 egy kültéri egység, mondjuk én az egészet vettem ennyiért.

Hétfőn amazon primeday volt kicsit bevásároltam :D
elgato thermo, room és konnektor.

1 kedvelés

Kábel nem volt? :)

5 kedvelés

Nagyot!

Akinek van iOS eszköze, meg tudná nekem nézni, hogy van-e olyan alkalmazás/widget, ami a ThingSpeak adatokat meg tudja jeleníteni? Ilyemsire gondolok, mint a mellékelt képen is látható (Android):

Szabadon hozzáférhető adatokat itt találtok: Public Channels - ThingSpeak IoT Gyakorlatilag csak a csatorna számára (ID) van szükség a teszteléshez.

[off]
Valamiért nem megy a képfeltöltés a fórumra.
[/off]

1 kedvelés

Nofene, nem gondoltam volna, hogy ennyir eegyszerű. :)

1 kedvelés

Kérdés aki esetleg használ homekitet, amióta az uj iOS van ujra állítottam az egész homekitet. De a lokalizáció rész nem működik nem érzékeli a rendszer ha elmegyek itthonról vagy éppen haza jövök. Valaki járt így?

maradj otthon, virus van mindenhol, latod

Ez oke de ha elmegyek a boltba kenyérért, csak jó lenne kikapcsolni a fűtést 😂

3 percre? :DDD

Nyilván a szomszéd városba megyek kenyérért, ha már kimozdulhatok 🤣

2 kedvelés

Csak halkan jegyzem meg, naponta többször változtatni a beállított hőmérsékleten nemhogy csökkenti, inkább növeli a számlát. Tessék egy hőmérsékletet tartani éjjel-nappal. Természetesen itt nem az egyheti elutazásról van szó.

Többször, több helyen lemértem. Amikor a termosztát magasabb hőmérsékletre vált, akkor többet fogyaszt a rendszer, mint amennyit az alacsonyabb hőmérsékleten megtakarított.

2 kedvelés

Ez szép és jó de ez nem családi ház. Plusz nem a fűtés a lényeg hanem a konnektorok és lámpák lekapcsolása. (vagy éppen fel)

Mindegy, hogy családi házról vagy valamilyen társasházról van szó.

Ha gondolod, készítek neked egy ún. watchdog vezérelt kapcsolót. Ha fél óránként nem nyomod meg a megfelelő gombot, áramtalanítja a lakást. Éjszaka is. :D

3 kedvelés

nem megfagyni akar, csak kordaban tartni a futest ;)

1 kedvelés

társasház ha nem fütök se megy le a hőmérséklet 18 fok alá. ha elmegyek itthonról leveszem 18-ra ha haza jövök vissza rakja 21-re ennyi. évek alatt kikísérleteztem hol mikor kapcsol a radiátor. És mivel elszámoláskor vissza kaptam 400 eurot így szerintem oké :)