iOS8 fotó megosztása AirDroppal.

Most jelenleg nem működik a Photos-om (elfogyott a tárhelyem), így egy pár képet átküldenék a mac-re. Gondoltam átküldöm AirDroppal, de a telefonon nem jelenik meg a felhasználói fiókom, hiába van megnyitva ugyebár a Finderben az Aridrop ablak. Mindkét eszközön be van kapcsolva a Bluetooth és a wifi, ugyanarra a hálózatra vannak csatlakozva, mégsem megy. iOS-en a Control Centerben bekapcsolva az Airdrop és Everyone-ra van állítva.
A számítógép: 2011 Mac Mini OSx 10.10.4-es rendszerrel, a telefon iPhone6Plus iOS 8.4-es rendszerrel.

Ja, most olvasom az Apple oldalán, hogy iOS és Yosemite között legalább 2012-es gépre van szükség.
"your Mac needs to be a 2012 or later model with OS X Yosemite installed"


Akkor nincs kérdésem. :D

A macen is Everyone-ra van az Allow me to be discovered by?

Ez a beállítás hol van? (de egyébként mind a két eszközön ugyanaz az iCloud fiók van beállítva a felhasználóhoz).

Igen, akkor itt lesz a baj, nekem nem így néz ki. Az egyik ismerősöm volt itt pár hónapja egy újabb géppel és most már emlékszem, hogy neki így jelent meg (és külön be kellett állítani, hogy régebbi Airdopos géppel akar megosztani, hogy működjön). Szóval akkor annyi a baj, hogy az én gépem nem támogatja ezt :frowning:

Akkor marad a dropbox :D

Hat, a GDrive es a OneDrive is 15 gigat ad, a DropBox meg 2-t.

GDrive-ot nem nagyon szeretem, bár most kipróbálom a Google Photos-t, az viszont korlátlan…
One Drive: kizárt, hogy használjam. :)
Dropboxban meg van most jelenleg közel 9 GB tárhelyem :)