iPhone Event 2018 szeptember

Az apple is megmondja az Xr-rol velemenyet: xar - boccs faradt vagyok :D

1 kedvelés

Szerintem pont a pixelek száma miatt nem éri meg váltani. Az órát amúgy sem nézed annyit, mint a telefont, hanem csak ránézel ha jön értesítés, esetleg egy-két alkalmazásban meg lehet nézni az eredményeket, grafikonokat, de azt sem hiszem, hogy tovább nézi az ember 1-2 percnél.

Hahh, ezt én is pont így gondolom. Kivéve, ha kiderül, hogy abban a készülékben nem fog egyszerre működni a Nano és eSIM. Mert ez az egyetlen egy érv, ami miatt érdemes lenne venni az Xs-t az Xr helyett. De a leírások szerint elvileg működnie kellene a két simnek, de ebben nem vagyok meggyőződve 100%-osan. Persze az más kérdés, hogy amúgy is a dual sim kinek kell!?
[color=AAAAAA]Mondjuk pont nekem, mert külön van a céges telóm (gyermekem szavaival élve :D). Aztán meg ha jobban belegondolok gyakran hagyom lemerülni hétvégére így tuti senkisem zavar olyankor… kollégák meg tudják a magán számomat :D[/color]
Persze amitvel többet tud az Xs, az a kijelző, kamera, Force Touch, de nekem ezek mind olyanok, amik nem érdekelnek. Cserébe persze gyorsabban merül. És 100eFt-tal drágább. Szóval egyetértek én is a “rippel”.

Lehet, hogy többféle méret érkezett már, de azért a képernyő arányok és felbontások azért eléggé tudatosak. Persze volt az X megjelenésekor anyázás (legalábbis részemről), de az új X telefonok mindegyike képarányban hasonlóak. Pontosabban az X és Xs egy az egyben ugyanaz, az Xr és Xs max is ugyanaz csak @2 és @3 a különbség. A képarány meg csak minimálisan tér el a két csoport között. Szóval ha ez így marad, akkor az iPhone 8 támogatás kaszálása után megint aránylag egységes lesz a paletta… legalábbis egy kis ideig előfordulhat :smiley:

1 kedvelés

Arrol nem is beszelve, hogy en most toltottem fel a storeba az uj Holabuszt, megneztem, hogy hogyan nez ki az uj telefonokon, orakon es semmi mas munkam nem volt, mert az univerzalis storyboard pont ezert jott letre.

Szerk: Volt egy eros tippem, hogy azert lett 64 bites az uj Watch CPU, mert lejart az Apple ARMv7 liszensze es nem akart erre ujfent penzt kolteni. Most, hogy latom, hogy nem arm64 kodot fordit az Xcode 10 az uj watchokra, hanem 32 biteset, egyre inkabb ugy gondolom, hogy tenyleg a penz volt az oka.

1 kedvelés

Olcsóbb lett a 7 meg a 8. Nekem vidékre, megteszi ez is 😀

2 kedvelés

A watch-ban az EKG azért nagyon komoly!!! Attól lehidaltam, és támogatják (elfogadják!) az USA kardiológusok is. Ez azért VALAMI. A többi “újdonság” kevésbé izgatott fel. (Az SE-m még marad - nem érzem, hogy nagyon váltanom kellene, és sajnos a watch 2-mtől sem válok meg.)

Nekem azzal van bajom, hogy ezek szamunkra nem elerheto feature-ok, apple pay-t is varom mar azer eve…

szerintem ha ugyesen alkudsz lehet belefer egy hasznalt opel/WV meg nemi epitoanyag is egy ilyen packba egy uj gigaszifon araert :wink:

1 kedvelés

Ez az a Xiaomi, aki elkezdett reklamokat is nyomatni? :D https://www.bleepingcomputer.com/news/software/xiaomi-miui-now-showing-ads-in-settings-app-on-their-phones/

1 kedvelés

Viszont pi szamitasban erosen megszorongatja a telefonod laptopodat.

1 kedvelés

ezt meg nem lattam eddig, gondolom ios13ban majd lesz hasonlo ;)

Amíg az OS bármelyik appot gyakorlatilag kidobhatja a memóriából, és bármikor újratöltheti, addig szerintem felejtős bármilyen munkára is a rendszer. Képzeld el ha Macen is újratöltené az appokat a rendszer, mert betelik a memória, ott vágnám földhöz az egészet.

1 kedvelés

miért nem tölti ujra? a virtuális memoria nem az?

Nem. A virtualis memoriaval nem te foglalkozol es minden state megmarad. iOS eseten pedig vegig ott lebeg feletted a pallos, mert barmikor bezarasra kenyszerithetnek. Nyilvan, a fejleszto tudja/tudna kezelni az eseteket, de a legtobb app erre nincs felkeszitve. Tipikusan ilyenek az ujhullamos, kb. csak egy webviewt tartalmazo appok. Pl. senki sem szereti ha egy ticketre valaszol, amihez esetleg el kell inditania az ssh klienst, majd safariban is kikeresnie valamit, majd ha ezekutan visszater a ticketrendszer appjaba, ott derul ki, hogy be lett zarva es ujrainditas utan a felig megirt commentje elnvan tunve.

1 kedvelés

Hurrá, mostmár Siri is tud rendelni telefont. Fantasztikus korban élünk… :grinning:

1 kedvelés