Kernel hozzáférés

a little snitch jelezte, hogy a 100.67.65.71 ip címről kernel hozzáférést kérnek.
nem adtam meg, de nem tudom, miért kérte
az látom hogy ez a rfc organization ip címe, de nem tudom, mit akar kernelben

Talán kutakodni? :slight_smile:

Mi halozatod legszelen levo eszkoz IP cime (pl a router, ami a szolgaltato fele nez?)? Nem arra vagyok kivancsi, hogy mit ad vissza a what is my ip meg a tobbi ilyen oldal, hanem arra, amit a legszelen levo eszkoz kap. Szerintem ez volt akkor az IP cime a halozatod szelenek es ha ott fut pl valami caching DNS server, akkor az arra erkezo valasz vagy akar oda indulo keres is lehet. Portot nem nezted meg?

Nem tudom honnan nezted, hogy mi ez, de a 100.x.x.x az a CGNAT shared address space (a whois is ezt mondja, kb 12-14 eve meg letezo IANA fennhatosaga ala tartozo IP cim volt, valahol eszak amerikaban). Itthon sok szolgaltatonal van CGNAT (pl. upc/vodafone, digi, telekom, yettel, csak hogy a nagyokat emlitsem).

nem tudom ezt megmondani, mert céges hálózat, fix ip címmel. de a kernel hozzáférés mindenképp gyanús, főleg, hogy eddig ilyen nem volt

A térkép mit mutat?

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.