Mac Pro

2D munkánál bőven jó az alap is.

Csakhát.

2008-ban asszem 700k volt az alap, és 150 az USD. Most tán 298 az USD.

A gép meg kb. ugyanannyira csak kicsit jobb, mint a Z vagy a Precision…

És még ott az iMac, ami nagyságrendekkel jobb ár/érték aránnyal bír, főleg a monitorral együtt, mint ez…

Előbb, vagy utóbb nem fog ez működni szerintem. Tim pofára fog esni, a gőgös prémium víziója csak növekvő gazdasági mutatók mellett rentábilis, nem ilyen időszak következik.

azért ezt a vasat ne mérjük már egy imachez.

Meg azert tobb mint 10eve az akkori 700e legalabb az az arkategoria volt mint most a 2m.

2 kedvelés

Drága-drága ok, soha nem is volt olcsó, de hogy külön kell megvenni a monitor álványt a display-hez, az azért ultra gáz szerintem…

Hat a monitor meger egy kulon miset…

Szerintem ezzel a reszevel nincs baj, a celkozonseg nem hiszem, hogy a sajat talpaval hasznalna. Jellemzobb, hogy egy VESA allvanyon ul ketto ilyen monitor, amit igy egyutt hasznalnak. Ebben az esetben meg sem kellett venni a gyari talpat. En sem orulok annak, hogy tolto adaptert es tolto kabelt csomagol az Apple a cuccok melle. Van egy dobozom a szekreny tetejen, amiben ezek a vackok gyulnek az evek alatt.

1 kedvelés

Szerintem rosszul nezed, van meg egy olyan gyarto ahol ha nem kered a monitor allvanyt elenged 1000 dollart?

2 kedvelés

Akkor 2800 USD volt az alap 8 magos, most 5999 USD.

Durva kicsit.

A kerdes az mennyibe kerulnek a hw-k ami benne vannak. Mert az intel brutalisan emelt. Es a vga is masik kategoria lett benne.

Szerintem ha vallalati felhasznalast nezzuk akkor mar arnyaltabb a kep. Egyszeru matekkal ki lehet szamolni mikortol tud termelni. Azoknak pedig megvaltas lesz akiknek szukseguk van a nagy storage-re, es csak ezert nem csereltek az 5,1-es pro-kat. Studiokon kivul nem sok haszna van ezeknek a dogoknek, mivel kis es kozepvallalati kornyezetben egy kimaxolt macmini is siman megallja a helyet.

2 kedvelés

Itt egyedul a videosoknak eri meg es ha valakinek szuksege van pci-e kartyara. (Persze nekik mar ott a tb)

Ha ugy nezzuk, abban az idoszakban kb 1,20 usd volt egy gallon benya… ma ugyanez 2,4-2,5

Azert itt mar lehet bohockodni pl a fusion drive-al is… 2x8TB melle 2-4TB-s NVMe, abbol igazan jo storage-ot lehet csinalni, raadasul helyben van. Zenei studioban is lesz helye szerintem, azert akadnak meg dogivel PCIe DSP kartyak is. En mindenesetre orulok, hogy vegre megint van 3 hasznalhato gep a palettan… Otthonra csak a fecka fele emberek vesznek ilyet, de nem is ok a celkozonseg.

zenére nem érzem hogy annyira kéne egy ilyen mac pro, lassan ott is minden TB portos lesz.

Fene tudja, azert egy studio-ba is jol jon egy olyan WS amibe lehet pakolni HDD-t.

1 kedvelés

Nas es tobb geprol is elered.

Ui.: azert az a studio ahol belefer a koltsegvetesbe a macpro es szukseg is van ra. Nagy eselyel nem egy technikai szoba van. Mar pedig a halozat ugyis kell ha kulonszobaban tortenik a felvetel a mixig es a mastering.

– véletlen neked írtam Soli -
Azé’ van külön a monitor állványa, mert ha azt is megveszed, akkor szebb lesz a kép, naa, mit nem értetek ezen :)), ha kerékkel kéred, akkor meg gyorsabb is lesz! Ugyanúgy, mint PC-n, a világítós ventitől is gyorsabb a gép, nem?! De ez akko’ mos’ má’ jó lenne a gyereknek Fortnite-ozni? :))

En mar csinaltam par excel-benchmarkot a regin, hogy ossze tudjam hasonlitani az ujjal…
:-)

Azóta még árnyaltabb a kérdés, mióta képben van az Apple silicon. Ha hasonló lesz a teljesítményfölénye mint 2006-ban az intelnek volt, akkor gyorsabban avul a csilli új Mac Pro mint azt sokan gondolni mernék.

Annyi talán nem lesz, egy 2 GHz-es Dual G5-höz képest az 1,1-es MP kb. négyszeres növekedés volt.