Macbook Pro üzemi hőmérséklete...

Nem talaltam hasonlo topicot, ha megis van kerlek dobjatok at oda.
Szoval van egy 6 eves Mid2010-es i5 2,4-es 15"-os pro gepem, ami az utobbi 1 evben fix venti mellett uzemelt mert mar nagyon melegedett. Ma kapott 2 darab zsir uj eredeti ventit, meg ujra is pasztaztam ha mar szet van dontve, de nem vagyok hasraesve tole… azt hogy hogyan kell pasztazni nem nagyon kell bemutatni… van lehetoseg havonta gyakorolni :slight_smile: Teljesen ki lett pucolva a gep, raadaskent ipari szilikon pasztat kapott ami veri az osszes ilyen boltban kaphato ■■■■■■ SMC reset meg mindenfele reset… egesz jol mukodik csak kicsit zavaro, hogy 75-80 fokos cpu core kornyeken kezdi el emelni a fordulatszamokat. Az a legnagyobb baj, hogy nem is emlekszem milyen volt ujonnan, mert csak az utobbi 1 evben neztem a homersekletet, amikor mar visitott allandoan es utana lett fixen 4500 rpm-re rakva. Most tetszik hogy semmi hangja nincs, es az intel oldala szerint 105 fok a max utanna kozobelep a vedelem. A sima bongeszes meg az altalon hasznalati ertekekkel nincs bajom, az tetszik, viszont ha kicsit meghajtom, akkor fura hogy 3-4 perc is eltellik amig elkezdi emelni… addig meg a magok ott allnak 75-85 fok kozott. Vagy ez igy tok normalis?

Ilyen normal hasznalat mellett:

nekem ugyanilyen volt, csak 2.2-es procival. Én is megcsináltam mindent, de nem javult a helyzet. KIVÉVE (a gyevi bírót)
mivel vettem új gépet, ezért ezt odaadtam atyámnak, de nem akartam letörölni róla a fiókomat, mert jó, ha ott figyel a történelmem a biztonság kedvéért.
a helyzet az, hogy a másik felhasználói fióknál, ahol nem admin jogosultsgágok vannak, ott nem pörög a venti.
tehát valami app, vagy rendszerprogi beszorult. fogalmam sincs, hogy mi lehet az, mert már minden vackot kikapcsoltam, de ettől még pörög.

Kozben nezegettem kulfoldi forumokat is, es nagyjabol ott is kb ez a szitu. Igazabol nem erdekel annyira, ha melege van ugyis le fog kapcsolni, csak fura…

Elso szerias i5-520m (Westmere).
Alap hasznalat nalam a kov… megy a safari 5-6 tab, spotify, mail, messages, nagyjabol ennyi, jah es amikor a kep keszult szoszos takaron volt, mert ugy kenyelmes :)
Annyit azert elmondok, hogy ez soha nem volt az a hideg fajta gep, foleg ha megy az nvidia kartya is, ami sajnos a spotify miatt majdnem mindig megy. 100%-on kihajtva az iroasztalon, ilyen 85-88 fokig ment fel, ott allt egy ilyen 4-5 percet, majd felemelte a ventiket 2000-rol ilyen 3800-ra akkor visszaesett a 70 fokra, es ott is tartotta, tehat nem emelte tovabb a fordulatszamot, ugyanis lenne meg hova mert 6000 a vege. Toltam rajta fullhd bd50-es avc-s filmet, 1 ora utan 65 fokon 2600 fordulat mellett ment.

Kozben talaltam egy ezt az oldat, es ez alapjan azt kell mondanom, hogy ezek ilyenek :)
http://www.intelmactemp.com/list?v_model=82

Panellakas klima nelkul, szoval lesz ilyen verzio is, majd beszamolok rola :) Marad igy nem fogom csesztetni a ventiket, de azt azert dijjaznam ha a spotify-hoz nem kellene a dedikalt vga.

Ez a homerseklet teljesen normalis, amennyiben i5-520M processzorrol beszelunk. A http://ark.intel.com/products/47341/Intel-Core-i5-520M-Processor-3M-Cache-2_40-GHz oldalon levo adatlap szerint, nem kell aggodnod amig a maghomerseklet el nem eri a 105 fokot.

Utalom az ilyeneket… :)

@Czo Igen arrol van szo, en is neztem az intel oldalat… viszont akkor sikerult olyan allapotra hozni, mint ha uj volna. Eddig 4000 fordulat kellett ahhoz hogy normal hasznalat mellett 60-70 kozott tartsa a homersekletet.

6 eve igy hasznalom, hajtva amugy sincs nagyon csak havonta 1x amikor befrissitem, meg van egy ilyen Griffin Elevator-om is. Max nyaron csinalok csinalok hozza egy venti profilt.

Jah, kozel 1100 ciklus az aksiban es meg igy is 84%-os… ez egy baromi jo vetel volt $1900-ert. :)

Ilyen a fel ora idle az asztalon… A pch die az tuti valami ■■■■ erteket kap az mindig fix 59.

Westmere a mikroarhitektura neve. Westmere mikroarhitekturat talalsz az Arrandale nevu CPU magokban, aminek Clarckdale volt a desktop parja.

2011-tol nem nagyon van kulon neve a magoknak. Igy az architektura nevevel vannak megnevezve a magok is. Van nehany kivetel, pl SandyBridge-E/EN-EP. Szoval 2010-nel nem az Arrandale a megfelelo szo, hanem a Westmere.

Szerintem nem a memoria hatarozza meg, ugyanis 288mb az intel es 256mb a nvidia. Pl ha megnyitsz egy flash video-t chrome-ban akkor nvidia kartyat hasznalja, ha ugyanezt a videot megnezed firefox-ban akkor meg az intel-t.

Safarit hasznalok, es ott is az intel megy, gondolom akkor webkit alatt is. Ebbol csak azt szerettem volna kihozni hogy a spotify asztali kliens van szarul megirva, mert ez a felulet nem igazan indokolja a dedikalt vga-t.

Vegulis vettem hozza, valami iszonyat draga pasztat, amit az ifixit oldala is ajanlott. Arctic silver 5 csak megjegyzem, hogy 3200HUF/3,5g. Delutan ujrakentem vele, de ez valami iszonyat suru cucc, ugyhogy kivancsian varom mennyit javul a szitu.

Bevallom elegge beneztem mivel baromi jo lett… pedig kb 10 eve hasznalom ezt az ipari szilikon hutozsirt mindenre, es eddig nagyon bevallt. Az normal hasznalat mellett 50-60 fok kozott van ha megy az nvidia kartya is… persze szoszos takaron, de ami a lenyeg, hogy 75-80 fok a teteje, de akkor mar hajtva van rendesen, es itt meg csak 3500 korul mennek a ventik, ugye 6000 a max.

Tudom de ugy kenyelmes, amugy evente ki szoktam takaritani a gepet… csak ennyire nem szeretem szetszedni. Remelem ez a cucc kibirja 3-4 evig.