MacPro 2010 videokártya

Helló!

Úgy néz ki, hogy meghalódott a MacPro-ban a videokártya. Egyszer már egy amolyan melegítéses módszerrel életre lehetett kelteni, de félek tőle, hogy most végleg meghalt. Holnap még megpróbáljuk újraéleszteni, de készülve a legrosszabbra, mit javasoltok, hol nézzek körül, hogy lehet ebbe a gépbe való videokártyát kapni, ha lehet?

Ebay, milyet szeretnel?

Melegites alatt mit ertesz? Sutobe raktatok? (Nem viccbol kerdezem. Tenyleg erdekel, hogy ti melyik megoldast probaltatok.)

Sajnos a BGA cuccok csinalnak ilyet. Van eszkoz amivel lehet javitani, de ilyen eseteben nem erdemes. @solareclipse -hez hasonloan en is az eBay-t ajanlanam. Kezdetnek nezd meg, hogy mennyi az ami most van benne hasznaltan.

(Áthidalásképpen tudok kölcsönadni egy 3,1-esbe való kártyát, talán megy vele.)

[quote=“Finder, post:3, topic:250, full:true”]
Melegites alatt mit ertesz? Sutobe raktatok? (Nem viccbol kerdezem. Tenyleg erdekel, hogy ti melyik megoldast probaltatok.)[/quote]

Nem leszek szakszerű: A videokártya chip alját, ahol kapaszkodik, egy erre a célra használt szerkezettel melegítették, a forrasztásokat újra “megfolyatták” egy kicsit. Azt hiszem, ez történt. Így kb. fél évig ment, de tegnap megint megszűnt működni.

Ha nincs más lehetőség, megnézem az Ebay-t, bár nem nagyon bízom benne.

Köszönöm! Ma még megnézzük, aztán meglátjuk.

Ha jol tudom a Geforce 700 szeriatol felfele siman menni fog barmelyik pc-s kartya is. Csak annyi hatranya van hogy a gui elottig nem lesz kep(alma logo, single user mode), es hogy az nvidia webdriver-t fel kell raknod hozza. Legalabbis a hackintoshban ez a szeria felett mar nincs szukseg inject-re, szoval szerintem ezeket az eredeti mac is siman meg fogja enni.

Ezek azért régebbi és kisebb kártyák, de köszi.

A chip melengetés most is újraélesztette a kártyát, persze ki tudja, hogy ez meddig fog így menni.

Nemet ebay tele van izmosabb kartyakkal fix aron 110 euro korul.

Életemben nem használtam még az eBay-t, csak 60 eFt felettieket találok.

Melyik model kene pontosan?

Közben sikerült egyet beszerezni, amivel megy.
Igaz, ezzel nincs boot menü.

A boot menu-re tedd felre tartaleknak a kicsit doglott kartyat. :)
Milyen kartya lett bele?

Most úgy is ez a terv. Most frissítek 10.11-re a régivel, aztán vissza az új.

Ez lett:

5770-es pedig van bőven az ebay.de-n (persze flashelt).

első találat: http://www.ebay.de/itm/PNY-Quadro-K5000-4GB-Apple-Mac-Grafikkarte-Neu-Fachhandler-/151826443051?hash=item23598fab2b

Túllőttök a célon, drágább, mint a gép. :)

1 kedvelés

Tartalék kártyának jó lesz :D

usa-ból még olcsobb.