Meglévő szöveges file kódolása

Srácok!
Azok a “bináris dolgok” azok time kódok.
A hangszer ezen üzenetek alapján lapozza a szöveget a kijelzôn.
Tehát:
|00331|
00 jelenti a percet
33 a másodpercet
1 a tized-másodpercet.
Ezen számok alapján lapozza a megfelelő időben a hangszer a szöveget a zenéhez képest.

Na ugye. A Terminal se jó mindenre :)

2 kedvelés

Ezt most nem értem. A bináris dolog nem a ctrl+Z a sor végén? Amúgy meg ha bináris, akkor miért txt a kiterjesztése?

En is ezt mondtam, hogy ez igazabol egy binaris file, pont a vege miatt. :)

Igen, de ezért nem értettem @almatom írását:

Akkor az a végződés egy hiba volt vagy kell oda?

Tehát:
Alapjában ez egy TXT file. Semmi extra. Egy egyszerû TXT szöveg file.
A végén vannak számok. Azok a számok a hangszeremnek kell, mivel ezekből a time-kódokból tudja a hangszer a megfelelő időben lapozni a kijelzőn az adott szöveges file-t. Ezeket a time-kódokat maga a hangszer írja be a TXT file-ba úgy, hogy egyszer manuálisan lapoztatom az oldalakat a kijelzőn, majd nyomok egy mentést és akkor beírja a file-ba a lapozások helyét a file alján található kódokkal. Ezek után a mindenkori lejátszás alatt már automatikusan a kellő időben fog lapozni a hangszer.

Igen, de írtad korábban, hogy:

Ezek szerint az utolsó sor végi ^Z karakter nem kell az időzítéshez (vagy mégis?). Viszont emiatt a karakter miatt látta binárisnak a fájlt a terminal.

Elvileg nem kell, de most hogy megnéztem a többi ilyen file-jaimat, ott is benne van a végén ugyanúgy.
A hangszer írja be ezeket a dolgokat a file-ba. Nem törlöm ki, mert ezek így most működnek.

Dejó, én még a 2.2.1-et használtam TextWranglerből : ))