Online vírusellenőrzés

Letöltöttem ma egy dmg fájlt (nem éppen megbízható forrásból). Mielőtt megnyitnám, ismertek olyan weboldalt, ahova feltölthetem ezt a fájlt (135 MB), hogy leellenőrizze nem tartalmaz-e valamilyen vírust (na jó, inkább malvert, trójait…)?

Találtam egy ilyet, de ez 128 megás limittel rendelkezik. Esetleg, ha feltöltöd a dmg-t valahova, és az url-t adod meg neki?

https://www.virustotal.com/hu/

Köszi! Ez jó ötlet!

Úgy látom, hogy az url ellenőrzés csak weboldalra ellenőriz, nem konkrétan a fájlra. Legalábbis egy az egyben ugyanazt az eredményt adta vissza és ugyanannyi idő alatt, amikor dropboxból a fájlt ellenőriztettem vagy a megosztási oldalt. Viszont elfogadta a fájl feltöltését a weboldalra, valószínű, hogy az apple féle 135 MB-ja kisebb, mint a “valós” 128 MB :)
Közben felment és nem talált vírust. De ezt vajon honnan veszi? Vírus adatbázisból vagy valamilyen kódot ellenőriz. Ráadásul honnan lehet tudni, hogy tényleg nem káros a gépemre? :D

Szóval hogyan lehetne monitorozni a rendszeremet, hogy ne tegyen biztosan kárt a gépemben? :D
A tűzfal be van lőve, de ugyebár az nem biztos, hogy megfogja a támadásokat… :)

Közben megnéztem, hogy tényleg kisebb :slight_smile:
Mármint konkrétan 133,7 (apple)MB a fájl mérete, azaz 133 715 411 byte, míg a 128MB konkrétan 134 217 728 byte :smiley:
Szóval elfogadta :smiley:

Little Snitch?

Sejtettem, hogy ezt fogod ajánlani :D
Nem szeretem, idegesít… :)
Mindegy, közben megnyitottam, hátha tesztelnem kell a backup rendszeremet :D

Valamit valamiért.
Kell egy “tesztpartíció” a gépre, a többi partíció lecsatolása mellett (pl. egy minden mást letiltó fstab).