Otthon és kert

Arra gondoltam, hogy otthonunkban és kertünkben felmerülő kérdésekben/problémákra találjunk megoldást.

Témaindítóként keresnék az alábbi kényelmi elvárásra megoldást… hátha valaki futott már bele ilyesmibe:
Adott a kertben meglévő világító fáklya. Egyszerű, puritán.
Ezt jelenleg úgy tudjuk üzemletetni, hogy nemes egyszerűséggel bedugok a terasz szélén egy védőcsőből érkező vezetéket a fali dugaljba.
Szeretném ezt komfortosítani egy alkonykapcsolóval ami pluszban még programozható is (az automata esti kikapcsolásra tekintettel).
Nézelődtem (leginkább conrad.hu), de nem hinném hogy ez kielégítené az igényeim:
Ezen visszaszámlálós funkció helyett kellene egy fix időpontra való kikapcsolás.
https://www.conrad.hu/hu/digitalis-napi-kapcsoloora-dugaljjal-visszaszamlalo-funkcioval-1800-w-ip20-renkforce-1289333-1289333.html

Vagy esetleg még mi jöhetne szóba?

Barmelyik okos csatlakozo szerintem pl ha homekites

Pl griffin

Nekem nem teljesen világos, hogy miként “értesül” a sötétség beálltáról?! :)

Gondolom erre is van kiegeszito, de be is lehet programozni gondolom. De vannak siman felkapcsolod lampak az obiban is. Talan van ott vezerlo is.
Mar regen jartam ilyen helysn

Alkonykapcsoló plusz és vagy mozgásérzékelő.

Azt nezem egy-ket smart connector leirasaban, hogy bekapcsolasra lehet configolni ra alkonykapcsolast (gondolom a netrol huzza le, hogy ebben a zonaban mikor megy le a nap), kikapcsolasra meg tud fix idopontot. Ez lenne maga a mennyorszag, ha igy mukodik.
Elmeletileg! Ezt bogarasztam ki a user manualbol.
Megprobalok egyet kiprobalasra magameva tenni.

Alkonykapcsoló egy fényérzékelő, semmi net nem kell hozzá, vezérléstől függően tudod egyébként saját igényekre szabva (az automatikán kívül) ki/be kapcsolni.

Kulcsszo a vezerles.
Az igenyeknek megfelelo kesz termeket kivanok uzembe helyezni. Nem kivanok szerelgetni…stb.