PHP és MySQL

Igen, a php program nyelvet szeretném megtanulni. (legalább megpróbálni!)
Ehhez megvettem a “PHP for the web: Visual Quick start Guide” könyvet Larry Ullman a szerzője. Abban ezeket a programokat javasolja, sőt telepítési útmutatót is ad, de nekem ez magas. Véleményed ?

Kitartas, de tenyleg minden bantas nelkul ha text edit telepitesben kersz segitseget, ami amugy ott lesz a gepeden. Szerintem kicsit meszirol kezdesz neki.

Elkezdtem a gyakorlást a php runner applicationban, ami jó mert azonnal látod a code-ot txt illetve html formátumban. A probléma van a dinamikus oldalakkal , mert ezekhez a link nem működik. Valóban a code íráshoz szeretnék majd egy tárhely sharing-et keresni. Ehhez is kell legalább egy MyAdmin, MySQL és File Zilla. Ezeket tudom letölteni, de nem beállítani.

Kerlek egy kerdest csak egy helyen tegyel fel. A masik topicot ide mozgatom.

Sziasztok,
érdeklődni szeretnék, hogy vállal-e valaki itt a fórumon szoftver telepítest MacBook-ra? Mac szervízben nem tudtak vagy nem akartak segíteni.!?

Xampp web server application
text editor
SFTP (File Zilla)
MySQL
myAdmin
Ezeket kellene telepíteni. Átlagos felhasználó vagyok, NEM programozó, de meg szeretnék ismerkedni a php program nyelvvel. Van valaki, aki tanítana? Köszönöm előre is.

Hello!
Szerintem lehet erdemes lenne egy kicsit megismerkedni a PHP-vel, mielott elkezdesz adatbazisokkal foglalkozni, illetve egyeb szoftvereket hasznalni.
Kezdes keppen a W3C weboldala adhat egy kiindulo pontot: https://www.w3schools.com/php/
Vagy a PHP sajat bevezetoje: https://www.php.net/manual/en/tutorial.php
Nem ertek a PHP-hez, de szerintem eslo korben egy editor (Sublime, Atom, etc.) es egy github account eleg a kezdeshez.

1 kedvelés

Az Xampp telepítése eléggé felhasználóbarátnak tűnik:

Ez rögtön meg is oldja a dolgok nagy részét (xampp, mysql, myadmin).
Az SFTP-re első körben nem biztos, hogy szükséged lesz, de ha mégis, akkor a Cyberduck jó szolgálatot tehet: (az oldalról megszerezhető ingyen is.)
https://cyberduck.io

Text editornak meg a Visual Studio Code:

Ezek ráadásul ugyanúgy telepíthetőek mint bármely más alkalmazás.

A tanítást meghagyom azoknak, akik az elmúlt 10 évben is láttak PHP-t közelről :slight_smile:

Szia!

Macre a MAMP valo. MAMP - Your local web development solution

Letoltod a Free Download linkre kattintva a dmg-t, elinditod, next, next, finish.

Elinditani az /Applications/MAMP/Mamp alkalmazassal tudod,

az Apache-ot meg a MySql szervert pedig a Start Servers gomb megnyomasaval.

Indulas utan alapbol az Apache a 8888 portot hasznalja, tehat a szervert a http://localhost:8888 oldalon ered el. Itt lathatod azokat a fileokat, amiket az /Applications/MAMP/htdocs mappaba toltesz majd fel, ide pakold a php filejaidat.

Szia,

köszönöm az oldalak elérhetőségét. Megnéztem őket és sok hasznos gyakorlást találtam ott. Köszönöm

Szia,

minden eddigi elképzelésem ellenére végül letöltöttem a Mamp-et és elsőre telepítettem. Minden működik. Szuper. Köszönöm.

Szia,

letöltöttem a text editor-t. Sikeresen elindult. Holnap kezdek megismerkedni a programmal. Köszönöm

keresgeltem de nem talaltam megoldast google-ban sem ami orvosolta volna azt, hogy a mysql workbenchben nem jelenik meg a result grid panel, ujra inditottam, ujra telepitettem, de ugyan az, valaki aki jobban kepben van ennek az egesz misztikumnak a mukodesben lenne valami otlete? koszi

Hide/show output area:

1 kedvelés

azt probaltam koszonom, ott kezdtem termeszetesen,
de aztan valami varazslat folytan egy ujratelepites es jonehanyszori ujraiditas utan beindult es megjelent. Joparan bajlodtak hasonlo problemaval, legtobbszor ott is ez segitett, ahogy neztem igazi “megoldas” nincs ra, de ahogy irtam mar mukodik ;)

Nem tud valaki valami tuti voodoo-t arra a problemara, hogy a MAMP nem frissiti a browserban a valtozasokat? ill ez igy nem teljesen igaz, mert ha uj filet adok a projecthez azt gond nelkul hozzafrissiti, viszont meglevo fileban barmi modositsst hajtok vegre azzal mar semmit nem csinal. Mar ujra inditottam mindent IS, a MAMP-ban termeszetesen ki van kapcsolva a cache.
De idegtepoen random kezdi el ezt csinalni mindegy neki milyen projekttel :S aztan lehet holnap majd megint jo lesz egy darabig

A browsered is tud am cachelni :slight_smile:

mit nem mondasz :smiley: cache torles es ujrainditas utan is ugyan azt csinalja, szoval ez lassan kisbaltas vodoozas lesz :tickets:

Egyaltalan, milyen allomanyrol van szo? Mindent te irtal, vagy elkezdtel valamit osszebarkacsolni?

egy sajat modult csinalnek PrestaShop ala, es ahogy irtam a letrehozott .tpl filet meg hozzaadja, az osszes valotzast amit abban csinalok viszont nem, de igazabol teljesen mindegy ennek a szerencsetlen mamp nak ,mert yarn-val futtatott Sage/wp projeknel is random megall a frissitessel, mar vagy 5x ujra raktam, gozom nincs mi lehet

Namost, biztos, vagy benne, hogy nem az UA cachel? Tehat megnezted azt az adott resourceot mashogy is? Pl masik browser, curl vagy wget? A http daemon jellemzoen nem az az objektum ami cachel, tehat az alkalmazasod lehet meg. A google alapjan latom, hogy a ‘PrestaShop’ az valami PHP ize, a tpl pedig pl lehet, hogy smarty template. Szoval a smarty/framework idevonatkozo dolgait kell megnezned. Smartynal emlekeim szerint volt valami compile konyvtar, ahova leforditotta a templateket, szoval lehet, hogy azt kell megkeresned es torolnod.