Tresorit - A biztonsagos online tarhely

A Tresorit egy svajci online tarhely, ahol az adatok titkositottan tarolodnak es szinkronizalodnak az eszkozok kozott. Kliensek elerhetoek a legtobb oprendszerre.
Weboldaluk: https://tresorit.com/
Tobb info: http://www.omgubuntu.co.uk/2016/11/encrypted-cloud-storage-for-linux-tresorit

Drága nem? A célcsoport nem igazán a privátszféra

Jónak tűnik, de.

Kényes adatot nem tárolok felhőben semmilyen formában, akár titkosítva van, akár nem. Amit feltolok, azt nézegetheti felőlem bárki. A cégek általában “házon belül” oldják meg az adatok titkosított tárolását, privát célra kicsit soknak tűnik.

Inkabb kozepes meretu cegek szerintem, de van privat csomag is.

En se hasznalok ilyet, adatszinkronizalasnak Syncthinget hasznalok sajat szerveren. :-)

Legjobb megoldás ha egy barátoddal egyforma NAS-t vesztek (syno,qnap…) és kölcsönösen csináltok a másiknak meghajtót. Mi ezt tervezük angliában élő barátommal. (titkosítva van a cucc a másik nem tud turkálni így a home video is mehet fel :))

2 Likes

Egyik haverom core fejlesztő a tresoritnál, több mint 1.5 éve használom, csak jó tapasztalatom van, mobil app és mac os kliens is rendben működik :)

Ha már ilyen megoldás, akkor amit szoktam ajánlani, a Crash Plan ingyenes változata tud olyat, hogy egymás között a felhasználók megoszthatják tárhelyüket és egymáshoz menthetnek (qvótát adhatnak meg). De ezt is persze titkosítva. Persze a működéshez azért nem árt alá ide is egy NAS.

Ezt a syno nas tudja :) nálunk ez a terv. (és a nas oprendszere kezeli az egészet.)

Igen, úgy akartam írni, hogy tudok egy olyat, amihez nem feltétlenül kell Nas vagy egy speciális Nas.

De ha nem kell NAS akkor hogy, 0-24-ben megy a géped? :)

Persze, ez már másik gond. De pl nekem nincs nasom, de van egy állandóan üzemelő régi macbook pro-m. Pl azon keresztül is mehetne.

Mbp arabol akkor mar egy uj fullos nas.

Ezt sem így értettem :D
Hanem ha van egy meglévő eszköz, ami már fut állandóan, akkor azon megoldható akár anélkül, hogy venne az ember egy új eszközt.

1 Like

Pazarlas otthon nonstop egy gepnek mennie.

Ha az okoszisztemat nezzuk (ez most nagyon trend)… Egy masik nezopontbol megkozelitve a meglevo gep hasznalata gazdasagosabb.
Nem szukseges meg egy ujabb eszkoz, emellett a meglevo eszkoz eroforrasat hasznalod ki (amelyik mar eleve 7-24 uzemel).
Ez a mindenre vegyunk egy celeszkozt mentalitas, egy kicsit a pazarlo nyugatot tukrozi (szemelyeskedes nelkul).

a régi gépet eltudod adni, aki még használja. a pézből pedig vehetsz erre a célra egy NAS-t.

De a NAS nem jó mindenre. Egy rendes PC (mondjuk linuxszal) százszor több mindenre jó, mint egy NAS. Eleve nálam fut egész nap. Szolgáltatások mennek rajta. Olyan szolgáltatások, amiket nem biztos, hogy egy NAS ki tudna szolgálni. Mert azért egy NAS-ban nem szokott lenni asztali processzor (mert nem arra van).
Szóval persze, valakinek egyszerűbb és jó lehet, de pl nálam szóba se jöhetne.

Jó régen nézted a NAS-okat :)

Inkább sosem :D