WWDC 2017/2018

Apple egyre trukkosebb, ha a szoftverfrissitesek telepiteserol van szo. Ugy nez ki, hogy Sierraval bezarolag, a SIP lehetove tette, hogy a software update szolgaltatas tudja irni a rendszerfileokat. High Sierra alatt viszont valtoztattak ezen a bevett gyakorlaton es egy a Recovery rendszerhez hasonlo preboot kornyezetbol vegzik el az updatet. Ezt jol meg kellett trukkozni, hogy nem supportalt szamitogepeken tovabbra is mukodjon. De rajottem a megoldasra es megtanultam objective C classok metodusait runtime patchelni :D

4 kedvelés

Uhhh, ebbe belemehetnenk kicsit reszletesebben. Hogyan kerulted meg?

a /usr/bin/sample appal megneztem, hogy mi tortenik egy softwarefrissiteskor, majd az igy kapott hivasi lancban megkerestem azt, amikor letolti a disztribucios file xml-t az apple szervererol. Ezutan irtam egy dylibet, ami kicsereli az eredeti “retrieveDistributionDataForProduct:preferredLocalizations:withHandler:” hivast a sajatomra, ami letoltes kozben modositja a disztribucios allomanyt. Majd mivel en eleve kikapcsolom a SIP-et, igy siman be tudom injektalni, ha beirom a softwareupdated launchd plistjebe.

Zsenialis! github-re vele :)

4 posts were merged into an existing topic: Git

A post was merged into an existing topic: Git

Ki mit var a mai wwdc-tol? Ugy fest a dolog jon a 6 magos mbp vegre.

Az Intel shiftelt egyet a CPU-k kiepitettsegen, igy en 2 lehetseges esetet latok:

  • Lehet tovabb vekonyitani, igy a mostani 4 magos szeriat “U” tipusu 4 magos processzorok valtjak a 15"-os gepekben, a 13"-as gepekben pedig az “m” vagy az “i3” sorozat 2 magos modelljei kapnak helyet.
  • Megmarad a mostani outfit es jonnek a 6 magos i5/i7 modellek.

Eddig sem iparkodtak, hogy high-end gepeik legyenek, mert ha akartak volna, akkor mar a Core2Duo szerianal 4magosra valtanak (volt 4 magos C2Q mobil cpu).

Nem hiszem hogy a 13”-ba bekerul a M vagy i3 akkor a MB kicsit ertelmetlen lenne. Gyanitom jonnek a 4magos 13” gepek es a 6magos 15”.

1 kedvelés

En azt hogy vegre legyen valami normalis aru belepo gep amivel lehet facebook-ozni. Mondjuk dobjak ki az air-t es tegyek be $1000 korulre a belepo macbook-ot. Ebben a formaban ami most van, hogy tularazott az osszes es meg ■■■■ is… egyszeruen szamomra nincs jo valasztas.

Én azt várom, hogy semmi vasat se mutassanak be, hanem csak szoftvert. Minden vas bemutatását tartsák meg szeptemberre :D

De azért pár csini Apple Watch-szíj befigyelhetne. :D

1 kedvelés

Meg egy pár forgó-pörgő szmájli.

1 kedvelés

nők… :D

2 kedvelés

Csak megkaptad :D

2 kedvelés

Ne tudd meg, milyen boldog vagyok. :D Kinek kellene egy Mac Mini frissítés, ha van Pride-szíj?

1 kedvelés

Amúgy azon gondolkodom, hogy a pride szíj milyen szoftver? :D

1 kedvelés

Egy pride mintas mac mini? :)

1 kedvelés

Azert most nem olyan rossz a wwdc :)

Az uj macOS minimal gepigenyet tudjuk? (bocs nem volt idom nezni, most meg erom nincs keresgelni, kosz)