XBOX One

szóval a gyerekek régóta kapacitáltak, megaztán a zsebpénzükből is egy jelentős összeget felajánlottak, így beruháztam egy xbox one s-re.
nem tudom, ki használ még xbox-ot, de az egynapos véleményem a dologról, hogy ez egy kurvanagy elbaszás, egy kapitális melléfogás, ez egy rakat ■■■■…

annyira, de annyira bonyolult a kezelése, hogy az már szánalom…
nem is tudom, hogy egy informatikához nem értő, angolul nem beszélő, lassú internettel rendelkező emberek még miért nem robbantották fel redmond-ot…
de hogy valami pozitívval kezdjem: ha már elindul a játék, akkor az szép grafikájú és jó az 5.1.
ennyi

de ahhoz hogy játszani tudjak, először lemez be, elkezdi felmásolni a vinyóra, közben tölti le hozzá a többszáz megás frissítést. tehát berakom a lemezt, húsz perc-egy óra múlva játszhatok. Kérdezem: miért jobb egy konzol, mint egy szgép, ha semmivel sem gyorsabb a cucc? Nem is értem, hogy a nagy konzolgémer társadalom miért nemküldött atombombát a microsoftra, amikor a cartridge után lemezre váltott?

aztán… kaptam a géphez egy kódot, amivel letölthetem a forza 6-ot. sikerült. 2 óra alatt…
és a legjobb-legszebb-legfantasztikusabb autós játékot NEM LEHET MULTIPLAYER módban játszani. illetve papíron és a youtube-on nézve lehet, de nincs lehetőség előhívni a multiplayer menüt. ha valaki tudja, mit baszok el, szóljon.

accountok: természetesen csináltam magamnak, meg a két gyereknek. valami elbaszás lehetett, mert a kisebbik fiam accountja nem gyerek, hanem felnőtt/szülő fiók lett. és emiatt nem tudtam a családhoz csatolni, tehát nem tudott a saját fiókjával játszani. 1,5 óra MS chatelés után nagy nehezen már be tudtam regelni az xbox-on, de nem az istenáldjameg őket rakásra, miért nem lehet, egy fiókon módosítani? és ha már én nem tudok, akkor az ms support miért nem tud? merthogy nekik sem sikerült…

lehet, hogy túl üreg vagyok már, de nem tudom elfogadni, hogy egy megvásárolt-feltelepített játékot csak 8-10 gombnyomás után tudok elindítani. és annyira hülye logikával, hogy az már fájdalmas…

xbox end?

egy barátomnál játszottam/láttam a ps4-et működés közben. talán a legújabb fifa verzióval.
nagyon hasra nem estem tőle, de el lehet vele hülyülni.
nagyon nem figyeltem, de mintha ott is ilyen mókás lett volna egy játékindítás.

személy szerint sok értelmét nem látom ezeknek… (attól független, hogy van két kölök - de őket sem igazán érdekli)

Mulitplayer akkor van ha előfizetsz xbox live-ra

Ps4-et keleltt volna venni.

Régen nem lehetett így felmásolni a játékokat borzalmasan lassú volt mindig ODD-ről tölteni.

A legtöbb játék olyan hogy elkezded felmásolni és bizonyos % után már játszhatod ő még közbe másol (azért ma már lazán 30-40GB-os játékokról beszélünk.

Haverom szintén vett Xbox One-t néhány hónapja. Elhívott magához játszani, hogy majd próbáljuk ki ketten. És szintén ugyanez volt, hogy egyetlen egy játékot sem sikerült játszanunk, mert mindegyik töltögetett a netről meg mikor végre letöltötte, akkor ugyanannyit telepített.
De hozzá teszem, hogy nekem PS3 van. És itt is van olyan játék, ahol ugyanaz a helyzet, hogy órakat tölt le és utána órákat telepít. De telepítés közben persze nem lehet semmit sem csinálni az égadta világon. Még böngészni sem lehet a “boltban”, ami PS3-mon iszonyatosan lassú és iszonyat nehézkes. Inkább gépen böngészőben keresgélek játékokat…
Egyébként úgy tudom, hogy PS-en nem lehet felmásolni a lemezt a gépre teljesen, azaz lemez nélkül indítani a játékokat. Vagy PS4-en ezt lehet? Viszont Xbox One-on át lehet másolni, ha jól tudom, meg még mintha az Xbox360-nál is így lenne…

a leírás alapján nem kell előfizetés a multiplayerhez, csak ha live-on akarok játszani.
mindegy… ezekhez a kurvagyors, nagyteljesítményű gépekhez több türelem kell, mint egy c64 magnóról töltött impossible missionhoz

1 kedvelés

Szerintem a játék ott is kel ha fizikai hordozón vetted meg, de amúgy most komolyan azon problémáztok hogy megvesztek egy játékot és telepíteni kell? :D

nem erről van szó. megveszek egy játékot és nem tudom használni.
képzeld el, hazamegyek, gyerekek visítoznak az örömtől, összerakjuk a gépet. az első húsz perc: xbox system update. utána mehet a telepítés. mi legyen az első? fifa16
telepítés elindul, közben tölti le a frissítéseket. mindez 50 perc volt.
tehát egy óra múlva már játszottunk. oké, nézzük a másodikat. forza 6. csak xboxon!
mivel ehhez nincs lemez, az egészet letöltjük. 2,5 óra…
félóra játék, mert a multiplayert nem lehet elérni, szomorú a dal
harmadik, végre a kedvenc, minecraft.
ez gyorsan lejött, 30 perc.
aztán játék.
szóval 6 óra brutto időből 5 óra várakozás.
és magyarázd el egy gyereknek, hogy legyen türelmes…

Szoval az a gond, hogy a jatekot gyarilag nem rakjak fel neked a konzolra hanem telepiteni kell ertem. Ne haragudj de meg mindig nem tudom mit varsz a 30-40GB-os jateknak valahogy oda kell kerulnie.

nem is kell megértened. nem neked szólt a panasz

50 perc alatt lejött valami? Hát ez állat! Az xbox 360 három napig töltötte le a Titanfallt. Amit azóta sem néztem meg, mert bekrepált a kontroller, és nem lehet bekapcsolni. A cuccot januárban vettük. Pc-t kell venni, ha játszani akarsz. Mostmár én is tudom :D

Nekem is ez a bajom. Ha van egy fizikai lemez, akkor miért kell telepíteni? És ha meg telepíteni kell, akkor miért kell hozzá később lemez?

1 kedvelés

Azert mert kicsit rosszabb az I/O-ja az odd-nek. A lemez meg nyilvan a warez ellen kell. Amugy online storba kell megvenni es akkor nem kell lemez.

A kisebbik utód a steam-en lóg… onnan szoktunk alkalmanként venni neki játékot.

Tenyleg bosszanto ebben a generacioban. Mondjuk en vagyok annyira lusta, hogy nem jatszok lemezes cuccokkal, hacsak nem nagyon erzem ugy, hogy muszaj.
Egyreszt az IO lassu, masreszt a lemez is kicsi. PC-n sem sima masolas a telepites, gyanitom itt sem.
Raadasul peccselni is egyszerubb ha mar fenn van.

Mar elozo generacioban is fel lehetett masolni, es aki nem akarta szivatni mgat fel is masolta.

látszik, hogy nem érzed a problémát, vagy csak felületesen olvastad el, amit írtam.
képzeld el, amikor egy gyerek karácsonyra - télvíz idején - kap egy gumicsónakot, de még várnia kell 6 hónapot, hogy kipróbálhassa.
valahogy erről szólt az, amit írtam…

Ertem de ez mindig is ilyen volt es ilyen is lesz. Pc-n is kell telepiteni a jatekot a konzol pedig egy pc (foleg mostmar). Egyszeruen nem ertem mi lenne az elvarasod az uzletben mar tegyek fel a kivant jatekot vagy mi?

Akkor en mazochista voltam. Alig 1-2 volt amit felmasoltam, inkabb megtartottam a vinyot a digitalisan vett cuccoknak.
De ott legalabb opcionalis volt. Ellenben itt meg nem az.