Miért vennék Macet?

a bejelentás előtt vettem meg a G5-ös Power Mac-et, bő 1 milláért… majd lamentáltam, hogy mi legyen és ismerve Jobsot, úgy döntöttem, hogy eladom mielőbb, amennyiért lehetséges (viszonylag jó áron) és akkor beletettem az első inteles Mac Proba… :/

Mbp 13". Kategoriajaban nincs olcsobb gep ezt mar lattuk (pedig lassan jon a frissites amivel meg nagyobb lesz a kontraszt)

Dolgoztam mar egy ket multinal soha nem lattam meg osszerakot pc-t foleg utolagi bovitest nem. Eltelik a kiirt ido 5ev es a dolgozok megveheti 2e forinte es jonnek az uj dell, fujitsu… Stb gepek, vekonykliensek.

A mac pro munkaeszkoz ertsuk meg akinek nem termeli ki a vallalkozasa 5 ev alatt az vagy valtson ipart inkabb ne vallakozon. Most biztos megsertek egy csomo embert de epitoiparban melozok egy ember rendes szerszam keszlete nem jon ki egy mac pro arabol, es itt is kopnap kemenyen a dolgok. De szinte barmilyen szakmat lehetne mondani.

Az 5k imac brutalisan olcso, gyakorlatilag bagoert kappod a hw-t.

Nem szoktam nezegetni, de itt is tularazott a piac.

Egyébként elgondolkodtam valamin.
Korábban Mac Minim volt, mind a 4 USB csatlakozójára volt kötve valami és néha pluszban a firewire és külön thunderboltra is.
De mióta Macbook Pro-m van, azóta a töltőn kívül általánosan csak a kijelző van rádugva. Semmi több. Mondjuk azóta rengeteg dolog változott eszközileg, pl Time Capsule-ra mentek FireWire winchester helyet. Nem kell külső webkamera. Nyomtatót szintén támogatja a Time Capsule. Másik két USB csatlakozóm csak elosztó volt kötve, az egyikre általában semmi sem volt korábban, míg a másikra a nyomtató volt szinte csak dugva. Ezen kívül még az iPhone-t kötöttem rá USB-n közvetlenül, aminek be volt dugva a kábele.
Szóval azóta itthon rá van dugva folyamatosan a monitor. No meg a töltő néha.
Elgondolkodtam, hogy általánosságban nekem is szinte már elég lenne a Macbook is. Ha kell egyszerre több csatlakozás, akkor az csak itthon kell, itthon meg meg lehetne oldani, ha nagyon muszáj lenne.
Szóval igazából azt látom, hogy nem is annyira gáz, hogy csak egy csatlakozó van azon a gépen. Egy átlag embernek 100%, hogy elég. Nekem is általában elég lenne, ha plusz 1 csatlakozója lenne. Mondjuk legalább egy TB amit tovább lehet alakítani. Szóval nem is látom annyira elhibázott történetnek, mint eleinte gondoltam.

Ennek nagyon örülök de itt és most megkérlek, ezt még 20szor ne ird le. ha win vagy droid forumra leszek kiváncsi odamegyek.

oké.
W2Unix ne fikázd az apple-t :D

bfecka megkértelek ne legyen ebből is az mint a többi témából hogy ugyan azt irogatod le mindig.
amugy most készült egy mac pro klon ami gyengébb HW-val olcsobb.

1 kedvelés

Tényleg k. drága, de azért örülsz neki, hogy törötten is el tudtad adni, pláne annyiért, úgy-e? :)

1 kedvelés

Egyrészt gratulálok. Másrészt megkérlek, hogy egy év múlva írd le a tapasztalataidat. :slight_smile:

1 kedvelés

Akkor most kezdődik a 4 havonta droidos telefon váltás amit ha végén kiszámolunk többszöröse lesz egy iphon árának. De tudjuk te mindent 5e veszel és 105e adod el. :)

Csak azert mondtam, mert a kollegaim szerint az Android hosszu tavon szivacs. Nem teljesen ertettem a magyarazatot a Google/gyarto/system update vonalon, de az egyikuk pont most allt at iPhone-ra, amikor rakerdezett valamire, amivel szenved, es en konkretul nem ertettem, hogy mirol beszel. Mindenki kutyubuzi, nem az also polcrol vesznek telefont, aztan megis panaszkodnak.

A fonokom a Windows Phone-nal probalkozott be, aztan egy honap mulva megint iPhone-nal jelent meg. Amikor rakerdeztem, hogy mi van, csak annyit mondott, hogy jo ez a Windows Phone, csak kiforratlan, majd jovore megnezi. Ott az appok a szivas.

Szoval engem a hosszu tavu tapasztalatok erdekelnek, ket het alatt csak a legolcsobb kinai vackok mennek tonkre, azt nem tudom erdemnek elfogadni, hogy ket het alatt nem volt gond. :)

Én még WP 7.1-et használtam az is kiforrotlan volt… :D

Leirtad hogy a 3gs még mindig használják, a végén pedig azt hogy mindengyik egynyári sláger :) szóval akkor mi?

Nekem is van egy 3GS-em az a magyar telefonom ha hazautazok :), csak akkor most dönsd el az iPhone egynyári vagy sem.

A mostaniakat honnan tudod hogyan fognak menni 5-6 év mulva? Nem adod kölcsön az időgépedet? :D

Sokáig én is sziPhone-oztam… de nekem elegem lett abból a nagy rohanásból (én is a 4S-nél hánytam be az apple-től). Visszatértem Blackberry-re (Blackberry Q20 Classic). A mindenféle applikációk nem érdekelnek - nem is nagyon vannak. Kommunikálni viszont kifogástalanul lehet vele… és egy álom írkálni a fizikális billentyűzettel.
Amit használok: email, teendők, időrendek, bbm, whatsapp, skype, mobilbank, néha egy kis offline navigáció. s egész tűrhető fotókat készít.

Gyakorlatilag már az egész világ megfelekezett a BB-ről :)

A htc is. Biztos feljebb lepnek de igazabol annyira nem izgat ki hanyadik gyakorlatilag ha nem nezuk 15e forintos szarokat amit a keleti piaceladnak, azert a markas gyartok vannak az elen. Ennek a meroszamnak az egvilagon semmi ertelme.

Olyanok, mint a gyerekek. :)

2005-ben, a mai napon vettem meg az első Mac-emet (Cube), igen jó döntésem volt ;)

2 kedvelés