Miért vennék Macet?

Netezni, levelezni, zenet hallgatni lehet, hogy egyszerubb - valakinek. En inkabbmaradok a CLI-nel alapvetoen. :-D

De azt tudod, hogy az azert a masik veglet? :smiley:

Tudom :-D
De nekem sok feladatra jobban megfelel / gyorsabban oldok meg egy feladatot, mint barmilyen grafikus feluleten.

Totál egyetértek ezzel. Van is ismerősöm aki pontosan így viselkedik. Egyáltalán nem képes és nem is akarja megtanulni az új rendszert kezelni, ezért inkább ezerrel szidja, hogy “régen milyen jó volt”…
De mondjuk az illető más ismeretlen szoftverekkel is így viselkedik. Ahelyett, hogy megtanulná használni azt mondja, hogy ■■■■ a szoftver, ha bármiféle tanulás vagy utána olvasás nélkül nem tudja használni… hosszú … :smiley:

1 kedvelés

tartalom fogyasztásra tényleg jobb az ipad, szerintem mindenek megvan a maga helye. ha csak olvasgatok vagy youtubot nézek az ipadet veszem elő (igen a kádban is) ha viszont fotozás után utómunkázok akkor eszembe se jutna hanem már kapcsolom is be a laptopot.

Macet használni egyszerű. Előre megpróbálták kitalálni, hogy neked majd mire lesz szükséged és azokat a dolgokat könnyen elérhetővé vagy automatikussá tenni. Minden más, a nagy többség számára felesleges, bosszantó, vagy zavaró beállítási lehetőséget, kezelőszervet pedig eldugtak. Van akit ez a fajta korlátozás idegesít, van akit megnyugtat. Ez feladat és egyénfüggő.

Ha elfogadod a rendszer logikáját, akkor teljesen jól működik a háttérben és foglalkozhatsz magával a tevékenységgel, amiért használod a gépet. Szerintem ez egy jó érv. Kinyitom a laptopot, használom, becsukom és kész. Nem kell az oprendszert piszkálni, meg a millió felesleges villogó hw és sw izét figyelni állandóan.

1 kedvelés

Ameddig csak cpu ero kell addig jo de ha mart igp/gpu-ra is szukseged lesz nem annyira jo. Amugy meg max egy generacio es 2 magnol hozza ezt a teljesitmeny az intel.

De már megint az van, mint egy másik helyen kifejtettem: kétmagos gépet próbálunk meg összehasonlítani egy négymagos géppel. Értem én, hogy újabb generáció, de az Apple húzott egy vonalat. Kész, ezt kell elfogadni vagy nem és venni egy régebbi gépet és kész. (tudom nem egyszerű venni egy ilyen mac minit :D, amint megjelent a 2014-es Mac Mini, a főnököm egyből vett már másnap egy 2012-es csúcs gépet :D)

http://www.beszeljukmac.com/elado/elado_ind/mac_mini_elado_1 - Lehet azért eladót találni, de tényleg elég ritka…

Pont most akartam belinkelni :D

Csak ugye hd4000.

Lassan minden program a gpu/igp-t is igenybe veszi. En mar tuti skylakeik nem veszek gepte viszont amikor jon azonnal.

Ha zenelnek akkor csak is laptopban gondolkodnek, foleg ha egyszer a szinpadra is ki szeretnek allni. Nyilvan most elektronikus zenerol beszelunk.

A lenyeg szerintem a mac mini nagyon nem jo arertek arannyal rendelkezik. Amiota mar retina kijelzo van a legtobb gephez izmosabb a hw. Gyakorlatilag sok ertelme nincs a mininek, nem beszelve a kozbe eltert idorol es laptopban sokkal jobb gondolkodni.

Zenere jo egy macbook pro is 13" es mobil a cucc. Ha pedig valami grafikara valoszinuleg tobbet er a 2mag es jobb igp mint a 4mag rosszabb igp.

Én 5 évig zenéltem Apple géppel színpadon. Ebből az első 2007 és 2010 között egy fehér Core2Duo 2.0 GHz Macbook volt. FireWire csatlakozó tönkrement rajta (leesés miatt), akkor váltottam 2007-es Macbook Pro-ra, ami Core2Duo 2.4GHz volt.
Nos az első is iszonyat alkalmas volt zeneélésre eleinte, de végül a memória határ (2GB) miatt a végén kevésnek éreztem. 2010-2012 között pedig gyönyörűen működött a Macbook Pro 2007. (még a hibái ellenére is, amiket leírtam másik topicban).
És nem elektronikus zenéről beszélünk, hanem főként zongora epianino és orgona volt a főszereplő a gépen. De ha ma újra kezdeném lehet nem vennék még egyszer színpadra laptopot. Rengeteg kábel miatt rengeteg hibalehetőség még akkor is, ha a géppel magával semmi gond sincs. Nem beszélve arról, hogy a rendszeremet összerakni 10 percig tartott (úgy, hogy elő voltak készítve az eszközök), míg egy szinti összerakása 1 perc. És volt olyan helyzet, ahol 1 perc is számított…

Egyébként én most készülök venni egy Macbook Pro 15", akkor érdemes lehet még várni egy keveset, hátha jön újabb? De ki tudja mikor jön újabb, talán fél év múlva???

Ugyan ebben a cipoben vagyok es szerintem oktober eleje. Itt nemetben a helyi apr-ben rejtelyes modon eladtak a demo mac pro-t :). Es ha nem is az ujat veszed, mondjuk en skylake miatt nagyon szeretnem. Akkor a kifutot olcsobban.

Nem igazán tudom, hogy pontosan hogyan szoktak megjelenni a termékek. Ugyebár van a Mac mini, amit évekig nem fejlesztett az Apple. Most megnéztem, hogy az utóbbi pár évben mikor adtak ki új macbook pro-t, és kb 2-3 évente hoznak ki Late megjelöléssel gépeket. Ha így nézzük, akkor esélyes (lenne) a megjelenés, de mindegyik előtt Early gépek voltak. Ez a most kapható széria pedig Mid jelöléssel jött ki. Október-május az csak 5 hónap, még fél év sincs. Van olyan széria, ami áprilisban jelent meg Mid jelöléssel és legközelebb februárban jelent meg a következő széria. A lényeg annyi, hogy ha októberben nem jelenik meg az új, akkor februárig kell várni legalább. Ne legyen így :D

Leginkabb az inteltol fugg mikor jon ki gep, es most jott ki az uj proci.

Nem adok 500e egy hasznalt gepe tul nagy a riziko. Nem ebszelve arrol hogy mar 2 generacioval ezeleotti proci. Usb3 van mar rajta egyaltalan?