Miért vennék Macet?

Mennyivel gyengebb egy iris pro? Foleg ha jon a skylake (ne adj isten meg ddr4et is raknanak ala.

Oke de nez most egy 13as mbp-t ne a minit. Ez a 4magos az elso retinas vagy az utolso nem retinas?

Az ujakban 6200 van nem? http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-750M-vs-Intel-Iris-Pro-HD-6200-Desktop/m7928vsm30277

Megneztem intel hd6100 van a 13" retinaban. Es nagyon ugy gondolom jon az uj. 6100 egy partiban van a 750m-el. Innentol szerintem targytalan egy 500e forintos hasznalt gep. Teny nagyobb ssd meg tobb ram. Viszont 2 eves gep amivel nemtudod mitortent es nincs gari. Ha pedig munkara kell a szamlat se lehet elhanyagolni.

Most nezem csak 65 van a gepben nem? Igy mar tenyleg targytalan.

Most az 500e merve az uj 13as jobb valasztas szerintem.

Jatekhoz gyakorlatilag gyengebb a dedikalt regi kartya es lehet kulon 2gb ram van neki de jatekon kivul ez meg hol profital nagyon ahol nem toltik meg texturakkal?

De laptopnal nem elhanyagolhatoan lenyegesen kevesebbet is fogyaszt.

Sajnaljak leirni selejtbe a Jobs alltal vasarolt driveokat igy kiaruljak :D

1 kedvelés

Ráadásul van olyan munka, ahol igenis számít a stabilitás. Pl biztos nem vennék hackintosht sosem. De az is igaz, hogy a legkisebb 15" gépnek igen magas az ára. Túlságosan is. Legalább egy 100-ast le lehetne venni belőle, ahogy @bfecka is írta. Korábban ilyen volt az árazás emlékeim szerint. Bár lehet a dollár árfolyama miatt növelték meg az árakat.
De ha azt nézzük, hogy 8 évvel ezelőtt 420 eFt-ért vettem sima Macbookot, és még sokkal több volt egy Pro, akkor végülis hasonló árazás van most is, csak a 17" laptop helyett most a felső kategória a 15".
Egyébként nekem nem lenne bajom a 13" gépekkel sem, csak lennének 4 magosak. Lehet, hogy ezért lenne érdemes megvárnom az október végét, hogy hátha kiadnak 4 magos 13" gépet.

Ez nekem ilyen legenda számba megy, hogy valaki amiatt vesz almás gépet, mert szép és csak Windows-t futtat rajta. Ilyen tényleg van?

En is azt hittem, hogy ilyen nincs, de egyre tobb helyen irjak, hogy a legjobb windows10-es gepek a macbookok:
Peldaul itt is:

Regen meloztam konferencia technikuskent, valamelyik bp egyetemnek volt egy ms alltal szponzoralt konf, es nem egy fekete es feher macbook volt akkor az uj win7-tel. A dekan nagyon jo fej oreg volt akkor volt uj a win7 (par hetes) nagyon indtabbil volt, ket napig szivtam a veret hogy lehozam a gepemet arrol vegig lehet csinalni egy feloras prezit :D

1 kedvelés

Én is megerősítem. Szintén Egyetemen a felső vezetőknek és titkárnőiknek kivétel nélkül iMac és rajta Win7. Viszont egy volt fényképész egy régebbi Mac Pro + mégrégebbib kijelző, de azon Mac OSx fut és azt mondta, hogy nem is lenne hajlandó Win-t használni, mert Macen tanulta a fotó utómunkálatokat. Viszont eléggé user-user, aki csak annyit tud, amennyit minimálisan kell a munkájához…

Mar nagyon varom az uj mbp-t mert vennem is egybol skylake-el. Es eppen azon agyaltam hogy a mb-ben is 256os a legkisebb ssd amit szerintem meglepnek mbp-n is. Sot meg lehetseges a 16gb ram minimum is (de inkabb csak az ssd-ben hiszek) szerintetek jon oktober vegen?

Szerintem a 13-asba nem fognak default 16 gigat adni. A 256 SSD lehet, de a combo drive peldajabol kiindulva csak akkor lepik meg, amikor az alap ssd meret mar 1024 Gb lesz mindenhol :D

Igen de a mb-ben is 256 a legkisebb ezert gondolom hogy mostmar legalabb pro szeriaba belerakjak. Jo lenne mert akkor mar 512vel rendelnem :D de mar tenyleg johetne :/

Szerinted oktober vege eselyes?

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem fog érkezni októberben, hanem csak majd április körül :(
Igazából én is arra várok, hogy megjelenik, mert ha nem, akkor veszek egy mostani szériásat.
Ha tényleg processzor váltás lesz, akkor szerintem megéri kivárni az októbert.

Igen szerintem is nagyon gyanitom az uj TB portot a minimum 256-os ssd-t a ddr4 pedig alom :) ugy mint a 16gb ram minimum 13"-ban.

256os 13" mbp mar 1400 juroban van sima MM vagy saturnban 1470 korul lenyegesen baratibb mint magyarorszagon.

Ddr3 szinte elsonek valtotak laptop szinten.

Mezei usereknek a drr4 jot tenne igp teren. Nem veszelve skylake sokkal inkabb ehez van tervezve igy egyszerubben jobban megy vele. Amugy arban ilyen aru laptopoknal minimalis az arkulonbseg.