Miért vennék Macet?

de olvasni nem tud.

nincs gigabites router? :D
NAS-t közetlenül rádugni gépre? :D

probáltál már ugy háloztaot építeni? utána az adott gépre hogy csinálsz netet?
amugy első keresésre http://cvp.com/index.php?t=product/lacie_8big_rack_9000511ek_12tb&gclid=CjwKEAjwho2xBRD0mpzUvsya6SgSJAAkRepSQxXe8i2AkkRoIyONDJaqIrSL5Stj9gCR7rp1qqbKphoC8lDw_wcB

második keresés: http://www.easy-tecs.de/Netzwerkspeicher-NAS/QNAP-TX-800P-Thunderbolt-8-Bay-Erweiterung-fuer-Qnap-Thunderbolt-NAS.html

nem vagyok nagy háló guru de hogyan oldod meg hogy ip cimet ossz a nasnak, és közbe a gép is kapjon ip-t a routertől hogy legyen neted? és ezt le is kezeled a rendszerben.

szerk.: ott a másodi link

Na, hogy kicsit más irányba tereljem a szót:
Megnéztem ma, hogy mennyibe kerül amcsiban a gép, amit vettem. 2000 dollár. 8 éve vettem az első laptopom, az is pontosan 2000 dollár volt akkoriban (akkor is és most is természetesen áfa nélküli ár volt a kinti ár). Csak hogy akkor még 360eFt-ot fizettem ki, míg most 730eFt. Nem beszélve arról, hogy akkor sima Macbookból az alap változat került ennyibe, míg most a felső kategória alja kerül ennyibe. Tehát nem az Apple szállt el az árakkal, hanem ennyit gyengült a forint. Sőt az Apple csökkentette is az árait ez idő alatt, nálunk ugyanakkor növekedett, nem is kicsit.

ez feltünt hoyg vinyoval van? te meg egy üres házat linkeltél? :D

8 éve 20 forint eltérés volt a huf/eur árfolyamon? amugy 1700 euruért már találtam qnap-ot.

van 8 db 6TB-s vinyó a lacieben kiszámoltad már az magába menynibe kerül?
amugy kisebb modellnézed nem olyan ellszált az ár.

Igen, kiszámoltam legutóbb, hogy ha ráteszem az amcsi áfát a kinti árra, akkor is itthon kb 50-60 eFt-tal több az iPhone 6S 16GB változata. Nem kevéssel több ráadásul ott legalább 10x akkora a minimálbér, mint nálunk. Tehát nem az Apple drága, hanem ■■■■ országban élünk… mint ahogy már eddig is tudtuk. De vannak tőlünk rosszabb országok is, ha ez vigasztal valakit :D

Este elaltattam az új Macbook Pro-t billentyűkombinációval. Reggel lehajtottam, betettem a táskámba. Majd mikor most elővettem, kiírta, hogy valamilyen hiba miatt újraindult a rendszer. Igazából semmit sem vettem volna észre az egészből, ha nem írja ki, mert altatás után amúgy is jelszót kér, utána meg olyan gyorsan elindultak az előző munkamenet programjai, hogy észre sem vettem. Viszont érdekes, hogy történt egy ilyen eset… (lehet meg kellene néznem a logokat…)

Meg is jott a 128gb oda gepbe passzolo sd kartyam, holnap teszt ha erdekel irok rola.

1 kedvelés

meg is jött minden update :)
ios, watchos, macos

1 kedvelés

hogyne érdekelne :)

80 euro volt postaval leirasban 90/60mb adtak meg kivancsi leszek :) holnap este ulok gep ele :).

beleraktam a gépbe átköltözött az itunes most nem mondok még nagy véleményt de az adatokat hozza.

1 kedvelés

Sziasztok!

Bm-ről jöttem át. Egyszerűen ■■■■ az oldal, használhatatlan. Köszönöm az egyik régi fórumtéársnak, aki ajánlotta az oldalt.

Komolyan elgondolkodtam azon vegyek e mac gépet. Újakra nincs pénzem. A használtak irreálisan drágák. egy 2010-es macbookért is simán elkérnek közel 80-120 e ft-t. A korai pro szériákból/Alu 100 és 200 közötti összegekről beszélhetünk. ÉS ezek mind korpa duós kettes gépek. Az i5-ről meg ne beszéljünk, mert azok is 220 felett vannak- ezek 2011 szériásak. Szóval hihetetlen, hogy használtan is elkérnek ennyit.

Tényleg használtan ennyit érnek ezek a régebbi gépek is? Vicc szerintem, nem beszélve hogy jócskán eljárt felettük az idő. Az os x előnye nagyjából 10.6-ig tartott.

Azon töröm a fejem, hogy hogy veszek prémium használt pc-s laptopot, fele annyiért jobb hardverezettséggel. A win is már lényegesebben jobb, illetve a linux is simán hozza amit kell. PErsze itt nem az ubuntura értem, mert az nem tetszik, de számos más alternatíva van, ami tökéletesen használható.

Valóban szépek az apple gépek, hardveresen is rendben vannak, viszont ezt megkaphatom olcsóbban is.

Egyre többet olvasni ilyen hozzászólásokat, hogy irreálisan drágák a használt Mac gépek, de hát ezek szerint ha van rá kereslet, akkor érnek ennyit. Valahogy az Applenek sikerült elérnie azt, hogy az emberek akkor is az ő termékeikre vágynak, ha igazán nincs is arra szükségük.

1 kedvelés

Eloszor is: szia! :)

Maga a vas nagyon jo minosegu, nem esik darabokra, ha veszel egy hasznalt gepet, meg sok evig fogod tudni hasznalni. En most adtam valakinek egy 2011-es macbook pro-t, es teljesen nyugodtan alszom, mert tudom, hogy minden rendben lesz vele. Hasznalt pc-s laptopbol en csak a regi Thinkpadet mertem megvenni, semmi bajom nincs vele, de olyan nehez, hogy embert lehet vele olni. Ket kollegam nagyon megszivta az ASUS szerviz ugyfelkezeleset, egy masik baratom a Lenovo next business day garanciajat keni eppen hetek ota a hajara. Garanciaban hatszor cserelt Dell alaplaprol is hallottam mar. Szoval a magas arban azert ez is benne van, marmint, hogy ilyenekre nem nagyon kell szamitani.

Szia :)

Persze, egyetértünk, nekem is van egy 2007-es MB-om (fehér, műanyag), ami még mindig megy, semmi baja, a zsanérok sem lazultak meg, az eredeti akku is 2,5 órát bír, mint fénykorában :)

1 kedvelés

Esőjáró, jó téged látni. Ha jól emlékszem te hagytad el a Bm-t.