[10.12] Calendar felzabálja a memóriát

Rejtélyes módon, pár naponta óriásira hízik a _calendar user (rendszerfelhasználó) memóriaigénye.


Miután force quittel megszabadulok tőle, minden rendben működik, kivéve hogy egy nap alatt újra ugyanide jut a dolog.

A Calendar app nincs linkelve egy accounthoz sem.

A gép egy Server appot futtat, ahol Calendar serverként is működik.
server

Mit kell kiiktatni a normál működéshez?

A “felhasznalo” memoriaigenye nem tud megnoni, mert annak olyan nincs. A kepeiden az latszik, hogy a ‘_calendar’ user es a ‘root’ is futtat valamit, amit ‘python-wrapper’-nek mutatja magat es az is latszik, hogy nehany ilyen ‘python-wrapper’ sok memoriat hasznal. Mik ezek? Ezek legitim dolgok? Ezek valami python scriptek? Mi van a sriptekben? Mit csinalnak ezek a scriptek? Ez a mukodes akar normalis is lehet (nekem vannak scriptjeim, amik 40-50 gigabyte memoriat hasznalnak amig futnak, szoval az, hogy valami ennyi memoriat hasznal, az lehet akar normalis is). Szoval azt kellene elarulnod, hogy mik ezek a dolgok, mit csinalnak es miert van rajuk szukseg. A valasz itt lesz elrejtve.

A megfejtésben talán segít, ha “mintát” veszel a folyamatról (“i” gomb, Sample, Open files and ports).

Úgy tűnik, a Calendarserver. Kikapcsoltam, holnapra meglátjuk.

Szerintem rendszerszolgáltatás, nem futtatok saját scriptet.

Másnak is van ilyen baja, szóval legalább nem valami gyanús dolog: https://discussions.apple.com/thread/7611689

nekem is csinalta nehany nappal ezelott, kb ketszer, kilottem, gepet ujrainditottam, azota nem jelentkezett, (ilyen aprosagokon mar fenn sem akadunk :))

Kikapcsoltam a Calendarservert, de ugyanúgy felzabálja a memóriát, csak lassabban. Nyomozok tovább.

system.log tartalmaz valamilyen használható infót a jelenségről?

Sajnos nem.

Kiderült mi a titok nyitja:

Változott az API, így a régi service nem tudott kommunikálni… Kikapcsoltam a Push Notifications-t, minden rendbejött.

2 kedvelés