5.1 vs 5.1 Film

Sziasztok,
a napokban csomagoltam az egyik sorozatunk bemutatojat az egyik redezvenyre ( The Outbreak ) es ismet a 5.1 vs 5.1 Film standardbe botlottam. Bar en ugy a Resolve

mint a Flame-bol altalaban standard 5.1-be csomagolom a master peldanyt, meg szeretnem kerdezni, hogy otthon milyen gyakran hasznaljak a 5.1 Film valtozatot?

Szerintem semennyire. Az SMPTE/ITU szabvany L,R,C,LFE,LS, RS, ezt hasznaljak itthon is. Ez a resolve 5.1 is.
Az 5.1 film vmi. mas kiosztas talan, L,C,R,LS,RS,LFE.

igen. sok video van errol (pld https://youtu.be/ZnNOjHbc8j0 ), es a Cannes-i fesztival (technikai)kovetelmenyeiben is egyertelmuen all,hogy be kell tartani az SMPTE/ITU szabvanyt, ezert nem paraztam ezen.
Csak tobb eszak amerikai kollegaval beszelgettem es amikor felmerult ez a 5.1 Film - mindig azt mondtak, hogy ez valamilyen europai kiserletezes. Mivel en sem igazan europaban elek, ezert kerdeztem, hogy mi a fene van ezzel a 5.1 Film vonallal)

Az SMPTE csatornaelrendezes fo oka a parositas miatt volt, kevesbe volt valoszinu, hogy rossz sorrendben jatszak le helyeken, ill. csunyan fogalmazva az LR az mindig a helyen volt. Az 5.1 film kiosztas csak egy alternativa volt, vmi. remlik, lehet hogy a korai surround pannerek LCR elrendezest “szerettek”.
Amugy nem gondolnam europainak, foleg mivel a dolby allt bele eloszor. Ha erdekel utananezek pontosan.

Mi négy tévét látunk el filmekkel , sorozatokkal és két szinkronstúdióval vagyunk kapcsolatban, de a film verzióval nem is találkoztunk eddig, pedig jön mindenhonnan minden, a trehány Olaszoktól kezdve a precíz Svédekig.