68k és PPC hardverek a XXI. században

Egy beige torony van nekem is, emlékeim szerint 233-as.
A tiéd melyik?
G3-ból b&w még nekem sincs - anno '98 táján azzal keltették fel a figyelmem egy ifabo-n/compfair-en.

Tudom, istenkáromlás, (de nem érdekel :stuck_out_tongue: ), hogy én ssd-ket is teszek ilyen régi gépekbe. Van pár 8GB 2,5" ssd-m, amikkel mérföldekkel gyorsabbá válnak ezek a gépek.
Pl Pentium233MMX-nél nem mindegy, hogy 10-20mp alatt tölt be a win95 vagy 2-3 perc. Nem mintha türelmetlen volnék. Ettől függetlenül vannak működő ide/scsi vinyók is 40MB-tól…

Az enyém fekvő, ZIP-drive-val, mindennel (6 MB VRAM, ha jól emlékszem)…

Akkor egyeztessünk majd egy időpontot - nem tudom neked mennyire akut. A csónakháznál meg főzhetnél/főzhetnénk egy pörit - biztos volna tolongás. :wink:
Össze kéne rántani a bandát, hátha ráérne a csapat. Vagy inkább nyáron?

2 kedvelés

Nekem ráér, a csónakház már rég elköltözött, és mivel mi is, már nem járunk oda, de Tahitótfaluban mindenkit szívesen látok! :slight_smile:
(Én próbáltam a B&W-be SATA-kártyával SSD-t, de a hírekkel ellentétben a gép nem kezeli a kártyát.)
(OS 9-cel mindkét gép “hasít”, a B&W VGA-n gyönyörűen kezeli a full HD tv-t.)

Ezért használom a 2,5" ide ssd-ket. Valami transcend-ek - nem túl gyorsak (10MB/s), viszont elérésben egy nagyságrenddel gyorsabbak. De van valami nem túl márkás kingspec is, amitől még a G4 is gyorsabban tölt, mint a gyári ibm/maxtor vinyókkal. CF kártyával még nem kísérleteztem mac-en, de a wintel-ek azzal gyönyörűen működnek.

A B&W-ben 450-es G4 van, mivel ZIF-procis…

Nekem sincs semmiben sem forgo lemez. A P1-es notebookban CF, minden masban mar SSD. Vagy kozvetlen PATA, vagy vagy SATA-PATA adpaterrel, vagy egy extra SATA vezerlokartyaval.

Nalam vannak fejlemenyek, csak hat lassan mennek ezek a dolgok. Kapott egy M.2 foglalatu Sata SSD, amihez fillerekert vettem az alirol egy IDE atalakitot. A PRAM battery-ben ki lett cserelve az akksi, es az eredeti elektronikaval ment vissza. Mar csak a gyari akksi felujitasa van hatra, sajnos az elektronika memoria hibas. szoval ha valakinel lapul egy doglott akksija akkor irjon. :slight_smile: Teljesen szet lett szedve es ki lett takaritva, megmutatom hogy nezett ki az eredeti paszta.
Akkor jojjenek a kepek.











1 kedvelés