A "Mac névjegye" menüben a terméknév: Macbook Pro (zárójelben a kiadási évjárat) - hiányzik - de miért?

Sziasztok,

hátha valaki tudja a választ:
vennék egy Macbook Pro -t - egyetlen gyanús dolog hogy a neve mellett nincs zárójelben az évjárat. (A zárójel sincs ott)

Van a családban számtalan Apple gép és mindegyiknél ott van hogy pl.:
Macbook Pro (2013 early) vagy
Mac Mini (2011 vége)

Már másodszorra találkozom hasonlóval de eddig nem tudott senki magyarázatot adni rá :-(
emiatt nem merem megvenni…

előre is köszönöm a válaszokat :-)

Balooka

Azt hiszem alaplap csere után van így. Legalábbis úgy emlékszem, hogy a régi gépemen utána tűnt el. (EDIT: bocs, az a szériaszám volt)
Viszont ha látszik a szériaszám, az alapján vissza tudod keresni a modellt, és az megbízható.

A System Profiler nem ad bővebb (és helyes) infót?

Szia, ott csak annyi van hogy MacbookPro11,2 meg a hardweres adatok, amiből nyílván ki lehet következtetni hogy valószínüleg - retina 2013 late - De akkor is fura hogy a névjegyben nincs benne.

Pont erre gondoltam Én is, hogy valami szervízelés volt vele, de az eladó azt mondja újonnan vette és nem volt még szervízben…

Lehet refurbished volt. Ő valóban újonnan vette, csak már előtte volt egy alaplap csere.

Lehet kihűlt már ez a téma de egy gyors tapasztalatot hozzátennék:

Mac Mini (2011 late) szervízbe került valami “újra golyózás - BGE javítás” lett a vége - mikor visszakaptam vettem észre hogy eltűnt az évjárat jelzése. (a zárójeles rész).

kb. 2 hónap múlva tönkrement a monitorom, vettem másikat és összedugtam vele - és legnagyobb megdöbbenésemre megjelent az év jelzés a termék neve mögött.

Tehát szinte biztossan egy szervíz vagy beavatkozás miatt tűnik el, de az új kérdés hogy mitől jött vissza??? :nerd_face:

Rendszerfrissítés nem okozhatta?

Ez tud eleg random lenni, ha nem eri el a netet mar a boot soran akkor siman van, hogy nem tudja melyik evjarat a gep.

nem volt közben frissítés - max hogy az új monitor esetleg más frekvencia/felbontás ilyesmi lehet.

Kétlem, hogy annak köze lenne hozzá, de ha igen, akkor az “gáz”! :slight_smile:

Egy smc+nvram reset után helyrejön…asszem…