Abevjava

Hogyan lehet működésre bírni az abevjava-t? Az ÁNYK nyomtatványkitöltőt szeretném használni. Telepítettem az oracle oldaláról a jdk-22_macos-aarch64_bin és jdk-18.0.2.1_macos-aarch64_bin telepítőket. A leírás szerint a 18-ast kellene használni.
Az abevjava_install.jar fájllal sikerült telepítenem egyik könyvtárba az alkalmazást. De onnan nem tudom elindítani a nyomtatványkitöltő alkalmazást.
A setenv fájlban beállítottam a 18-as verziót (HUP-on találtam):
JAVA_HOME_ABEV=“/Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk-18.0.2.1.jdk/Contents/Home/bin/”
A zshrc-mben ezek vannak:
export PATH=“/Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk-18.0.2.1.jdk/Contents/Home/bin:$PATH”
export CPPFLAGS=“-I/Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk-18.0.2.1.jdk/Contents/Home/include”

A java helyének és verzió lekérdezésére jót ad vissza:

$ which java
/Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk-18.0.2.1.jdk/Contents/Home/bin/java

$ java -version
java version “18.0.2.1” 2022-08-18
Java™ SE Runtime Environment (build 18.0.2.1+1-1)
Java HotSpot™ 64-Bit Server VM (build 18.0.2.1+1-1, mixed mode, sharing)

Ha futtatnám az abevjava.jar fájlt, akkor az alábbi hibaüzenetet kapom a végén:

$ java -jar abevjava.jar
java.util.Arrays.useLegacyMergeSort = true
main args
Operációs rendszer = mac os x,null
Java verzió = 18.0.2.1
abevjava 3.33.0-01

Exception in thread “main” java.lang.NoClassDefFoundError: javax/xml/bind/JAXBContext

Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: javax.xml.bind.JAXBContext

Ha pedig a ./abevjava_start paranccsal indítom, akkor az alábbi üzenetet kapom:

$ ./abevjava_start
Error occurred during initialization of boot layer
java.lang.module.FindException: Module java.se.ee not found
Error occurred during initialization of boot layer
java.lang.module.FindException: Module java.se.ee not found

Mi a nyavaját kell csinálni, hogy elinduljon? Nagyon régen, pár éve még sikerült inteles gépen futtatnom… Leírásokban nincs leírva ennyire részletesen a java telepítése.

Végül sikerült, csak nem tudom pontosan hogyan.
Először telepíteni szerettem volna az abevjava_installer.jar fájlt. Ez nem indult el alapból, valószínű egy újabb java-t telepíthettem a gépre az oracle oldaláról (valószínű jdk 22-es verziót).
Aztán sehogysem indult el az abevjava_start program. Erről az oldalról le tudtam tölteni a megfelelő verziót mac-hez: https://www.java.com/en/download/manual.jsp
Ezt követően a már telepített abevjava mappában lévő setenv változóhoz hozzárendeltem ezt a telepített verziót:

JAVA_HOME_ABEV="/Library/Internet Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin/Contents/Home/bin/"

És voálá, terminálból elindult a ./abevjava_start paranccsal.
Persze még csak eddig jutottam, még nem adtam be dokumentumot.

Eljött végre az idő, és sikeresen beadtam. Tehát (nyilván) működésre lehet bírni macen is. Lehet, hogy csinálni kellene belőle egy docker image-t, míg lehet? :slight_smile:

1 kedvelés