Acces point

Valami acces pont megoldast keresnek otthonra mivel a szolgaltatoi Netgear router finoman kifejezve nem nagyon szolgalja ki mar a mai igenyeket. A net egybkent papiron 100mbit ami kb 80-85 % ban ide is er. Az adottsagok kb 45m2 alapterulet, foldszint, emelet kb20cm vasbeton fodem, (esetleg pince), kert, kishaz (nem ngatlan hirdetes!;). Ezt a teruletet kellene kiszolgalnia megfelelo sebesseggel, nem eszbonto arkategoriaban.

Plan b: mivel a szolgaltatoi os-vel felvertezett modem/router (netgear) sajnos tizenpar fix ip kezelesekor elverzik (magyaran a 12dik rogzitettol elfelejti a kiosztott ipket) ill kabeles csatoloja is csak 4 db van (kb a duplaja jol jonne) inkabb ruhazzak be egy sajat modembe ami a fenti wifi problemara is megoldast ad ?
Koszi az otleteket

Szia!

És ha csak modemnek használnád a szolgáltatói routert? Mögé már bármilyen routert tehetsz, amilyet szeretnél, vagy a pénztárcád engedi. A kábelek kezelésére szerintem egy switch a legalkalamabb, pár ezer forintért már lehet venni gigabites 8 portosat.

1 kedvelés

Esetleg kersz a szolgaltotol korszerubb eszkozt, ha ez nincs akkor tilsd le a router reszet es vegyel valami bikan amin mar van 3 anntenna es nem rejtet mar alltalabn eleg erosek, de tudnunk kene egy koltseg keretett :)

Igen a b verzio tulajdonkeppen ez. Mint ahogy irtam. Csak vegeredmenyben kelle egy wifi ami lefedi az egesz hazat jol ill ha van 8portom az megint csak plussz pont. De akkor kb pl milyet?

Nem kell bemutatni egyik szomgaltatot se Solar;). Modernebb eszkoz:)))) ja majd ha a marhavagonnyi 10 eve berendelt modemet szetszortak akkor befrissitenek valamilyen mar most 3 eves cuccra.
Kb 100 euron belul kellene maradni mondjuk.

nem mondom hogy ezt: http://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-d5-ac1200-p236099637/

de tapasztalataim szerint a külső antennás routerek lényegesen nagyobb hatotávval rendelkeznek (főleg a 3-asok) ha sok lan port kell arra csak switch a megoldás) olyat válasz aminek a WAN portja is gigabites (késöbbre gondolva).

vagy ha van extra antenna csatlakozó a routeren az is jó megoldás lehet (persze akkor már inkább az eszközök lesznek a gyengébb láncszemek. Maga a router elhelyezésével is sokat lehet játszani.

1 kedvelés

A router elhelyezessel tul sokat nem lehet jatszani ;) sot,
Ahogy a valaszaitokbol levettem a kulso antenna sokat szamithat, (nakam a szolhgaltatoi netgear belsos),
lan-bol minimum 4 szukseges, annal nem lehet kevesebb de mar az is necces sajnos,

egy ilyen?: http://www.paradigit.be/tp-link-wireless-router-archer-c7/80011099/details.aspx

Nekem ilyen van: https://www.asus.com/hu/Networking/RTN18U/

Atom stabil és semmi problémám nincs vele, ha a 4 port nem lenne elég pár ezertért egy switchet még lehet venni. Nálam és úgy van :)

Ja usb2 és usb3 port, vpn szerver, cliens, és még egy csomó egyéb finomság is van rajta :)

1 kedvelés

Én tavasszal futottam bele egy olyan problémába, hogy inviteles net nem működött tp-link routerrel. Soha nem hallottam még ilyenről, de egy asus router lett a megoldás. Ilyen is van.

En linksys-re eskuszok.

Ahogy olvasgattam a Netgearnek az R7000 rol eleg jo velemenyeket mondtak wifi lefedettseg es egyeb parameterei ugyeben. Bar arban kisse az borsosabb. Sokan a tp link c7 vel mertek ossze. Ott is a netgear gyozott, sajnos arban is :)

Most találtam emag-on: http://www.emag.hu/asus-2-4ghz-high-power-wireless-router-600mbps-gigabit-ethernet-usb-3-0-rt-n18u/pd/DX90QBBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=718c8945f94299d2c1ab32cd6031a8de

Hátha érdekel valakit :)

u.i: Nem vagyon Asus ügynök, csak nagyon elégedett ügyfél :D

szereztem egy kulso antennas (3 antennas) wan routert, gondoltam letesztelem, hogy jobb-e a wifi lefedettseg a hazban,
kabellel rakottottem a szolgaltato fele routerre es sajnos azt tapasztltam, hogy a net sebessege erosen csokken a wan routeren keresztul.
a szolgaltatoi routeren 100/80 (kabel/wifi), a wan routeren 75/40. mindketto 10/100/1000 ill b/g/n 2,4 GHz
ez normalis? vagy beallitassal javithato (egyaltalan elvezheto e a teljes szolgaltatoi sebesseg?), most siman dhcp-t allitottam a wan routernak.

Szerintem valamilyen szinten normális lehet. Pl ha a szolgáltató által adott routerben jobb minőségű antennák vannak. Továbbá a második router is lehet gagyi.
Főleg a proceesszor és memória mérete nagyban befolyásolja az egészet.
Nekem egyébként van egy TP-Link WDR4300-as routerem, amit épp most cseréltem le Time Capsule 3G routerre. A TP-Linknek külső antennái vannak. Nem néztem utána, de szerintem a TC-nek is belül 3 antennája lehet. Viszont ugyanoda helyeztem mindkét eszközt, ugyanonnan teszteltem mindkét eszközt és a TC jobb volt. Amin csodálkoztam, mert kb 4-5 éves készülék (persze én bontottam most ki a csomagolásból, tehát egyáltalán nem volt használva előtte).
Egyébként ez a TP-Link router nem olyan jó, mint ahogy először gondoltam…

Hat hem mai darabbal probaltam az igaz.
Egy ilyennel:

De a kategoriajabol kiindulva nem gondoltam, hogy kora ellenere ilyen sajnalatos eredmenyt produkal, azt hittem a beallitasokkal nem csinaltam mindent jol.

Idokozben beesett egy altalad linkelt Asus routernek az elodje (66rt) es teljes megelegedettsegemre beepult a rendszerbe. Az csak egy dolog, hogy fullra atadja wifin a szolgaltato max savszelesseget (100mbit/pillanat) de az emeleti szobakban is boven megfelelo sebesseget es jelerosseget produkal (kb 60 mbit).
A konfiguralasarol meg ne is beszeljunk, teljesen userfriendly.
Talaltam egyebkent rola egy magyar tesztet is, amiben hasonlo korulmenyek kozott teszteltek (csaladi haz, falak, fodem stb) es ez alapjan, ill emlekzve a dicsero szavaidra ez lett.
Koszi az infot megegyszer ;)

1 kedvelés

Amit én linkeltem időközben lement az ára most kb 18k bruttó körül mozog, most tervezem még egy vásárlását, de az valszeg csak acces point módban fog futni, de úgy már a kertben is stabil lesz a wifi :D

Meg nem neztem de remelem nalam a kertben es a kerti hazban is megy vele. Mekkora kerted van, hogy kulon kell hozza acces point ;))))))))

Ment a PM, a lényeg, hogy hosszú :)

Ok, vettem, csak poenkodtam ;) de mar ertem. Oda mar tenyleg kell a kraft