Adott egy MacBook Air, amit nem tudok újra telepíteni

Sziasztok
Adott egy MacBook Air 2011.
Amit újra szeretnék telepíteni, de sajnos mindig hibát ír ki a betöltésnél, ami a következő:
“Hiányzó fájl.”
Miért nem tudom telepíteni?
Miért nem frissíthető online?
Vagy bármiféle megoldás, mert ugye bár cd olvasó nincs ebben a készülékben.
Fórumokon olvastam hogy a TransMac alkalmazással megoldható ha megvan az el capital os dmg fájl de ezt sajnos sehol sem tudom letölteni használható formában, esetleg valakinek bármi féle ötlete?!

Update: Windows gépről tudnék barmit is csinálni.

Szia, itt a hivatalos el capitan -is: néhányhoz csak a safari adja vagy tölti le a linket

Ha csak win van közelben jó a transmac. Itt leírják hogy kell megcsinálni az usb telepítőt win alatt.
Itt pedig hogy mit hogy amikor már a penndrájv a mac-ben van.

A baj az hogy Windows gépem van, csak azon keresztül tudok barmit is csinálni.

Safari van win alá is.
Ha csak win van közelben jó a transmac. Itt leírják hogy kell megcsinálni az usb telepítőt win alatt.
Itt pedig hogy mit hogy amikor már a penndrájv a mac-ben van. ( A rendszerindító telepítő használata, intel)

Nagyon jó fej vagy hogy segítesz!
Letöltöttem egy el capitan dmg telepítőt, megcsináltam transMac-el, de nem ismeri fel a MacBook.

A “nem ismeri fel” pontosan mit jelent? (Boot-managerben nem látszik?) GUID partíciós a pendrive?

Kingston SSD, és nem látja boot options-ban.

USB-házban? Az is lehet ludas (a ház)! Az SSD GUID?

1 kedvelés

Erre mondjuk nem is gondoltam

Tehát, letöltöttem a Safari, lejött az el capitan dmg és transMac-el formaztam a pendriveot, majd elkészítettem a boot USB-t, akit persze nem ismer fel a MacBook.
Látni látja, de amikor bemegyek a boot menüben akkor itt semmit sem mutat!!!

Miféle boot-menübe mész be?

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.