Affinity Photo

iPadre most 50%-os áron kapható másfél napig.
Viszont vigyázat: mindenképpen olyan iPad kell hozzá, ami Metal v2 futtatására képes! (legalábbis úgy emlékszem).

Megjelent az Affinity Designer (fejlesztő: Serif Labs) program iPadre. Most 30%-os kedvezménnyel 5eFt.
Szerintem érdemes megvenni. Állítólag a Smart pen funkciója iszonyatosan jó macen, nagyon megkönnyíti a munkát, akkor milyen könnyű lehet vele iPaden tollal? (Bár akkor is csak a pontocskákat kell rakosgatni :))

Most először vagyok mérges az Affinity termékekre.

  • mivel windowson kivették a ~ karaktert az export fájlnevekből, így konzisztensek akartak maradni fájl elnevezések terén és kivették a macből is. Ennek eredménye képpen nem tudok kiexportálni képeket úgy, hogy img1~iphone.png és img1~ipad.png. Ami csak azért lenne jó, mert az Xcode automatikusan felismerné, hogy melyik képet hova kell behúzni. Persze egyesével be lehet húzni a helyére a képeket, de! 100 képnél már ez macera. Márpedig én csak 20 képet exportáltam ki 5 verzióban. Nyilván megoldottam, hogy - jelet adtam meg ~ helyett és automatorral pikk-pakk átneveztem almappástól együtt mindent. De ez is milyen macera már csak azért, mert a Windowson bekavart ez a karakter?! (legalábbis fórum bejegyzés alapján modom ezt).
  • ha nincs nyitva egy ablak sem, akkor nem lehet megnyitni egyszerre több fájlt a finderből az alkalmazásban, mert sehol sem jelenik meg. Sőt ezután egyesével sem tudom megnyitni a fájlt finderből, mert nem jelenik meg sehol sem. Újra kell indítanom az alkalmazást, megnyitnom egy képet, hogy utána az összes képet meg tudjam nyitni “egy” gombnyomásra. És ez a hiba Photo és Designerben is jelen van.
  • Megcsináltam a Designerben az Export personában, hogy egy adott alkalmazáshoz 5 különböző png-t mentsen ki speciális felbontás és elnevezéssel. Most erre az exportra a Photo-ban lenne szükségem és sehogy sem lehet átvinni egyikből a másikba az export beállításokat. (vagyis asszem van valami fájl a beállításokban, ahol megvan és talán azt átmásolva működhet, de mégis milyen megoldás ez?)

Egyébként úgy látom, hogy itt is kezd előjönni, hogy minél többet tud egy alkalmazás, annál használhatatlanabb és bugos lesz sajnos. Most, hogy nyomják ezerrel a Publisher-t, így azt látom, hogy nagyon nem foglalkoznak a másik két programjukkal. Mindkét program 7 hónapja lett frissítve utoljára. Ez nagyon sok egy ilyen cégtől. Persze korábban sem voltak sokkal gyakoribbak a frissítések, de ez mégis sok.

Black Friday van az Affinity programokra, és a Mac App Store-ban is elérhetők a jó árak!