apple fiok visszaallitas - megoldva

Sziasztok!

Egy kolegam anyukaja a kovetkezokepp jart es elakadtunk a segitsegnyujtasban.
Vmilyen oknal fogva a telefonjan kizarodott az apple fiokjabol, ujbol meg kell erositenie, hogy hozza tartozik a fiok. Ezzel nincs is semmi gond emailben jonne az utasitas. De neki csak az icloudos email cime van amihez meg nem fer hozza mert lockolval van a fiokja. Masodlagos email nincs, ketlepcsos azonositas nincs, csak ez az egy iphoneja van.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Elore is koszonom!

Felhivni a supportot

Ha “csak” ennyi legyen… :)

Ha nem adott hozza masodlagos emailcimeket, akkor csak a support tudja megmondani. Ha en lennek a support, akkor mivel nincs semmi, amivel hitelesiteni tudom (telefonszam, email cim), ezert megkernelek, hogy felejtsd el azt a fiokot es regisztralj masikat.

Ettol tartunk mi is. Ez esetben kuka a telefon is mert ezzel a fiokkal van bejelentkezve…
Mindenesetre “vicces”… Nyilvan anyuka is hibazott hogy nem adott meg tobb adatot, de hat nem egy poweruser…

Kozben atgondoltam amit mondasz, elvileg mukodhet, az icloud ugyis kidobta, a maradekbol kijelentkezik, telefon kovetes kikapcs es uj fiokkal bejelentkezik. Koszi, tovabbitom!

Csak a find my iPhone para, semmi masnal nem okoz problemat. (voltak megvasarolt termkek ennel az Apple ID-nel?)

Fizetos talan nem, de akkor az bukta. Max az uj cimet hozzaadjak a csaladhoz es nem kell ujra megvenni.

Na meglett a megoldas. Amit az iment felvazoltunk nem mukodik, mert nem enged semmibol sem kijelentkezni mert lockolva van a fiok.
Felhivtak a supportot, ahol egy halom “beugratos” kerdes utan az lett a vege, hogy holnap egy 3 oras intervallumra atallitjak az emailcimet amivel el lehet vegezni a verifikaciot.
Nagyon segitokeszek voltak, tort magyar irorszagbol, csipobol tudtak mi a megoldas valszeg. nem az elso esetjuk volt.
Nyilvan innentol tanulsag lesz a masodlagos email cim es, hogy icloudos emailre nem bizunk semmit.

egy nappal ezelőt ezt írtam :)