Apple M3

De hogy a sajat eventjukon a Premier-t reklamozzak… megegy szog az FCPX koporsob…

én ezért up-and-downgrade-eltem. eladtam a 27"-es intel imac-et, vettem egy 14"-es M2 PRO-t és 2 db 27"-os monitort :slight_smile:

3 kedvelés

Lehet becserelem az M1 max-ot majd egy kimaxolt M3 air-re. Teljesitmenyben (amire en hasznalom / meg mar ugysem akarok dolgozni :rofl:) szerintem eszre sem fogom venni a kulonbseget. Az az 1 inch kulonbseg meg nem bagatel. S meg ad az apple 1400€-t a regi gepert :grinning: big deal.

Vagy neked egyszer legyen félig tele a pohár :slight_smile:

Memória sávszélt meg lefelezték. Azt ugyan kétlem, hogy ez bárkinek is fel fog tűnni a gyakorlatban.

1 kedvelés

Én sem akarok már nagyon sokat dolgozni, tele a tököm, mondjuk az m1 pro pro 2 hónap alatt behozta az árát, de mostanában jó hogy ha a teljesítménye 30%-át ha kihasználom, de most és a jövőben elég lehet nekem is egy m3 air, passzív hüti ide vagy oda. Ha meg tud hajtani két moncsit el fogok mélázni rajta. Hogy is ad a cég a régi gépért pénzet?
Az hogy az eventen elhangzik az adobe és resolve és pro tools szavak annak biza ára van. A baj az hogy a honlapon is úgy el vannak dugva a saját progik hogy épp nem is találom őket. Ez a cudar.

A “sima” (tehat M1, M2, M3) chipek osszesen 2 megjelenitot tudnak. A notebook beepitett kijelzoje, az ebbol a kettobol, azonnal elvisz 1-et. Ezen kivul, csak USB-s videokartyakkal lehet bohockodni, amik full szoftveres implementaciok. Tehat, zero koze van a GPU-hoz, ami a gepben van. Mostanaban en nem hasznaltam ilyet, de 2-3 eve, egy Fusion 360 pl hasznalhatatlan volt rajta. Tehat, arra jo, hogy a nativ kijelzokon dolgozol, majd ezen a kijelzon csak valami lightos, GPU-t nem igenylo cucc fut.

Igen most néztem megint rá: sima M egy külsőt visz hivatalosan (mókolni lehet és visz kettőt, hármat), M pro kettőt és így tovább. Nekem a pro pro caldigit hubon visz kettőt (így volt kényelmesebb és kevesebb kábel és kábeles netet is kezeli), a mókoláshoz meg kell egy külső driver és szintén egy hub, bár a caldigit pont nem ajánlja ezt. Valami Screen Recording engedély a trükk benne, de ehhez már nem konyítok. Azt írják itt az a bukta hogy ha jön valami os update akkor lelőheti ezt a drivert.

Igen, ez nekem is feltűnt, mondjuk még is baromi gyors, de vannak olyan “iparágak” ahol ez számít.

Szerintem nem érdemes szórakozni az ilyen usb-s videokartyákkal, én is nagyon sajnálom, hogy ilyen korlátozás van, hogy “pro” kell a két külső display használatához, mert teljesítményben bőven ellennék én is az air-el (főleg, hogy most már van 15" is), de annyira megszoktam a két külső monnitort, hogy egyelőre visszalépésnek élném meg az egy monitort.

Az event kapcsán, ami még érdekes volt szerintem, hogy az M3 az M1-hez volt hasonlítva és nem az M2-höz :smiley:
Kiváncsi leszek a qualcomm (ex nuvia) csapata mit tudott alkotni és hogy viszonyul majd az m3-hoz, mert jó lenne ha lenne érdemi konkurenciája az Apple-nek cpu-k terén.

Itten nalam (spanyolhon) a hivatalos oldal (konfiguralasnal) felajanlja hogy visszavasarolja (itt “renovacion” kifejezes moge bujtatjak) a regebbi eszkozt. Itt nekem perpill 1400€-t ajanlott az MBP M1 max-ra. Amivel hirtelen meg is elegednek, ha lenne mar M3 air.

Tapasztalatom alapján sokkal jobb áron lehet eladni használtan mint amennyit az apple add érte, persze így kényelmesebb.

Pontosan. Masra szeretnek fokuszalni, nem a bobeszedu spanyolokkal atbeszelni eletpalyajuk A-Z historiajat. :slight_smile:

M3 pro bukta. A Max nagyot ugrott.

(A szerző ismerős nekünk a bM-ről?)

igen. (10 karakter limit van)

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.