Apple Mail olvasott és/vagy kézbesített visszajelzés

iOS-en és macOS-en egyaránt be lehet valahogy állítani, hogy kapjunk visszaigazolást az email érkezéséről és/vagy kézbesítéséről?
2016-os Exchange fiókról van szó, amelyet a beépített Mail kliensben szeretnének használni.
Én akárhogy kerestem információt, mindig azt találtam, hogy nem támogatja a kliens. Esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával?

Az email nem tud ilyet.

Ha szabvanytalan mukodest akarsz, akkor pl rakj fel Outlookot.

Céges környezetben néha megkérdezi az online Outlook, küldhet-e visszaigazolást. Soha nem engedélyezem, szóval az sem egy tuti módszer. :slight_smile:

Ceges kornyezetben soha nem volt olyan hogy ne kaptam volna outlookban visszaigazolast.

Mert a cimzett ranyomott a gombra, vagy ugy allitotta be az Outlookjat (vagy o, vagy a rendszergazda), hogy keres nelkul menjen visszaigazolas. Maga a “visszaigazolas” egy specialis tartalmu email uzenet, amit az Outlookod “elrejt” es visszaigazolasnak mutatja, bejovo uzenet helyett.

Ezzel tisztában vagyok, de üzleti szinten ez elégé alapvető.

Köszi, valahogy sejtettem, hogy ez speciális… Egyébként a Groupwise is tud (régebben tuti) “ilyet”.

Elhiszem, hogy vannak ilyen cégek, de ddig ahánynál megfordultam, sehol nem használták. Nem kell meglepődni, ha valahol nem működik.

Beszerző voltam 3 évig, soha nem volt olyan, hogy nem jött visszaigazoló email. soha.
Pedig napi 40-50 levél biztosan volt pár száz cégfelé.

Nem biztos, hogy akikkel leveleztel, azok tudataban voltak annak, hogy ezt ki lehet kapcsolni :smiley:

Jaja az a par ceg, ahol nagy reszt van valami fele rendszergazda is, egy par pedig vilagszintu multi. Nem tudja :smile: . Azert az üzletben ez elégé fontos és lényegesen könnyebb mindenkinek a dolga így.

Beszerzokent nem feltetlen IT szakemberekkel levelezel. Nem hoszem, hogy akarcsak egy IT szakember is hajlando pl ezt a funkciot bekapcsolva tartani.

De a cégek akikkel leveleznek alkalmaznak IT szakembert, és nem a user kapcsolgatja ezt a funkciót.

Nálunk ez nincs szabályozva, azaz opcionális. Ha a user tud róla, ki tudja kapcsolni. Még Exchange előtt a Groupwiseban ez “kötelező” volt. És rengetegen nem szerették, hogy érkeznek ilyen visszaigazoló levelek (köztük én is). Exchange esetén az első dolgom volt ennek a kérését kikapcsolni, és válaszoknál meg beállítottam, hogy küldjék el egyből, ne kérdezzen rá se.
Szóval a régi felhasználóink tudtak erről a funkcióról, az újak már nem valószínű.
Ugyanakkor egy-egy vezetőnek fontos lehet ez a funkció, hogy tudja a beosztottja egyáltalán foglalkozott-e a dologgal, amit küldött neki.

Az email protokollt sajnos nem arra használják mint ahogy a protokoll ki lett találva. A többség úgy kezeli ha elküldünk egy email, az biztos célba is ér, minden féle protokollban nem szereplő funkciók kerülnek kialakításra (hatalmas file-ok email-en “küldése”, visszaigazolások olvasásról, amit a kliensek másképp vagy sehogy nem támogatnak, stb).

Valójában semmi garancia hogy megérkezik az email, és arra sem hogy tartalmilag nem nyúlt senki bele :slight_smile: A gpg titkosítás segíthet a tartalom védésében pl.

Ha a főnököd arról akar információt hogy elkezdtek-e dolgozni egy feladattal akkor a feladat kezelést érdemes valmi ilyen rendszerbe terelni (redmine, jira,trello) ott nyomon lehet követni, emailben nem :frowning:

1 Like

Hát azért üzemeltetek levelező szervert és van tapasztalatom benne. Évek alatt olyan nagy hibát ritkán tudtunk elkövetni, hogy nem ment el bármilyen e-mail. Pedig napi több 10e levelet küldünk ki. Persze pont nemrég volt, hogy loopba került jónéhány levelünk az M365 miatt pár napig és sosem érkezett meg, de ez egy másik (érdekes) történet.

Az, hogy egy átlag felhasználó mennyire bízik meg abban, hogy mindig megérkezik a levél vagy sem, az már más kérdés. És az is igaz, attól, hogy én elküldtem a levelet, látom a logot, hogy a túl oldali szerver fogadja, az még mindig nem garancia, hogy meg is érkezik… Bár így belegondolva azért vannak érdekes történetek. Pl. az egyik szervezetnek küldünk rendszeresen nagyon sok levelet. M365-öt használnak. Ott bekapcsolhattak egy spam ellenőrző szolgáltatást. Majd a levelünket visszadobta az ő rendszerük, hogy megbízhatatlan IP címről jött a levél (mint ha hibás lenne az SPF rekord). Megvizsgálva a fejléceket meg egyértelműen látszott, hogy az ő spam rendszerük IP-jére dobta, hogy onnan nem érkezhet meg levél. Csak és kizárólag 1 nap kb 6 levélnél fordult elő. Sem előtte nem volt ilyen, sem utána. De ennek ellenére még mindig azt mondom, hogy olyan, hogy egy levél nem érkezik meg, és nem kap róla a felhasználó értesítést, az nagyon-nagyon ritka! És persze lehet, hogy tévedek :smiley:.

Arra, hogy tartalmilag nem nyúlt bele senkisem, arra van garancia, hiszen alá lehet írni a levelet, szóval ez manapság már nem gond. A levelek titkosítása is miért lenne gond manapság? Az egy más kérdés, hogy van-e olyan szervezet, aki nem használja és nem küldheted úgy a levelet, de azért manapság már ez sem jellemző. Persze belső hálón is érkezhet mindenféle módon levél és ez alkalmazás függő is lehet sajnos. De mi pl. használunk olyan Exchange Connectort, amely kilényszeríti a TLS használatát, anélkül nem fogad levelet.

Nem az elmenes a lenyeg, az konnyu, hanem a megerkezes. Te, mint kuldo, annyit tudsz tenni, hogy tovabbitod a levelet. De az, hogy ez a level megerkezett-e egy olyan postafiokba, amirol ugy gondolod, hogy a cimzett ott el fogja tudni olvansni, arrol te, semmilyen informacioval nem rendelkezel. Nemhogy a protokoll nem tud ilyet, nem is szerepel a celok kozott.

2 Likes