Apple Music Classical

Úgy néz ki lesz dedikált klasszikus zenei alkalmazás. Várjatok?
Én kiváncsi vagyok milyen lesz.

Szeretem a klasszikus zenet (hisz szinte mindennek az atyja) :slight_smile:
Mar ranyomtam az app beszerzesere

Hat nagyon nem a klasszikus zene az alapja mindennek sokkal inkabb a nepzene. Kulonosen az afrikai nepzene.

Ebben is van igazsag. Ezert raktam bele zarojelbe a “szinte” fogalommal. :slight_smile:
A klasszikus zene gyakorlatilag a “modern” kottairasnak hala immaron mar szerte a vilagon “ugyanazt” a zenei elmenyt kinalta a hallgatosagnak.

Olyasmi mint az Open Source: egy valaki megírja, mindenki használhatja. :grinning:

azért ezek a magabiztos kijelentések nem teljesen igazak (főleg úgy, hogy még a zenetörténészek is kutatják a különböző zenék eredetét)

ne keverjük a “klasszikus” zenét a komolyzenével! két különböző, de elemeiben kapcsolódó fogalom.
a kortárs komolyzene vajh klasszikus zene?
egy gregorián műnek (népéneknek) mennyire alapja a népzene? - talán semennyire! Mennyi népzenei alap van Bach műveiben? hát csak amennyire a templomi kórusművek (népénekek) annak számítanak. És mennyi afrikai motívum van egy korai keresztény liturgiákban énekelt dallamokban?

2 kedvelés

Teljesen igazad van. De szerintem az emberek 99% a klasszikus zene alatt a komolyzenét érti. És gyanítom ha az applnek lesz ilyen szolgáltatása ő is ezt fogja érteni alatta. De abban kiegyezhetünk szerintem a komoly zene semmiképpen se minden zene alapja.
De akkor most definiáljuk mit jelent a klasszikus zene? És az applnek valójában mi lesz ez a szolgáltatása?

a klasszikus zene eredetileg a bécsi klasszikusokat jelentette. aztán ez kiterjedt minden “másra”
a “klasszikus” zenének többféle definíciója van. azt, hogy almáéknál ez mit jelent, azt nem tudom.
(hogy a Klasszik Rádiónál mit jelent, arról van fogalmalm, naponta hallgatom)

Az en olvasatomban a zene alapvetoen mar emberszabasu elodeinknel “megjelenhetett”. Kulonbozo torzsi ritusok soran kelthettek utemesen ismetlodo hangokat (szajjal, testreszekkel, eszkozokkel). Ha a gyakorlatot nezzuk, akkor szajrol-szajra orokitettek ezeket a “dallamokat” emberoltonkent. Egy-egy adott dallam, ritmus egy-egy torzshoz, nepcsoporthoz kotodott. Igy volt ez mar a kesobbi afrikai…stb. nepcsoportokhoz kotheto gyokerekkel.
En tudtommal, mert nem vegeztem kifejezett kutatast ezugyben, csak a nem tul acelos zenetorteneti ismereteim szerint: a jelen korban “klasszikus, vagy komolyzene”-nek titulalt zenei mufajok soran/kezdeten alakult ki az, hogy kottakbol (korabban is letezett meg kotta, de nem hasznaltak komplexebb kifejezeseket) meghatarozott modon adtak elo az adott muvet es minimalis elteressel (karmester, zeneszek stilusa) ugyanazt hallottad vissza, barhol is jartal a vilagban.
Az elso hozzaszolasomban ezert hasznaltam zarojelben a “szinte mindennek az alapja” kifejezést. Zenefogyaszto szempontbol a kottat a hangrogzites kovette, amelyet ugyanugy a vilag barmely reszen abban a pompaban hallgathatod, ahogy azt megirtak. :slight_smile:

1 kedvelés

(“pompában”? Elég sok zeneszerző meglehetősen csóringer volt! :slight_smile: )

1 kedvelés

Hat… Na hat na… :slight_smile: zenei pompa :slight_smile:

Pampa lesz az! :slight_smile:

Megjelent.

Eleg jol szelektalt lejatszasi listak vannak, meg azert eleg “szines” is az altalam eddig latott felhozatal

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.