apple pay gyereknek

Mert technikailag nem tud. Nem a te telefonod/appstoreappod/stb kezdemenyezi a fizetest a bank iranyaba, hanem a masik keszulek, amin vasarolni probalnak.

…de a kolok vasarlasa az en kartyamrol tortenik, az en “szuloi felugyeletem” alatt (mivel egy csaladon belul vagyunk).
Ergo: nekem kell jovahagyni az O vasarlasat. Nem neki az en kartyamrol… Neki en hagyom jova egy “igen”-el a telefonomrol, gepemrol…stb.
Ezzel itt faj vagy nem, de tokonszurta magat az apple.

2 kedvelés

Mint ahogy @peppino írja. Értem, hogy attól még valójában nem én vagyok a vásárló. Azaz a számla nem az én nevemre kerül kiállításra, és attól, hogy én fizetem ki az én kártyámról megy az én engedélyemmel, stb. attól még ténylegesesen nem én vagyok a vásárló. Kvázi ezek szerint az ajándékozás lehet, bár ez már inkább jogi kérdés lehet…
Mindegy. Egy biztos, akárhogy is van, ha már nekem dobja fel a jóváhagyást, akkor a számla jóváhagyást is nekem kellene feldobnia. Ha ez technikailag nem lehetséges (bár szerintem miért ne), akkor nincs értelme az egésznek, mert senki sem fog tudni vásárolni kivéve a tényleges kártyatulajdonost.

Nincs mas opcio, mint ujra vasarolni, lescreenshotolni mindent es felhivni az Apple supportot (ez a dolog, illetve a kotelezo mivolta helyi, EU orultseg. Amerikaban a kartyak 99.99%-nal nincs is lehetoseg 3DSecure hasznalatara, az Ausztraloknal van 3D Secure, de nem lehet kotelezo; Tehat ha az elfogado akarja, hasznalja, ha nem akarja egyes folyamatoknal, akkor nem hasznalja). Illetve, mint ahogy irtam, van permanens authorizacio is (de el kell olvasni, hogy ez orokre szol, vagy csak par honapra), emiatt lehet hogy csak az elso vasarlasnal keri a 3D Secure ellenorzest (feleteve, hogy ez 3D Secure ellenorzes volt; illetve ha par honapra szol a dolog, akkor fogja ujrakerni, ha ebben a par honapban nem volt vasarlas).

Megnezted mar, hogy pontosan mit kert toled? Nalunk egyebkent elvileg sekni sem vasarolhat a kartyaddal rajtad kivul, fizikailag egy helyen kell lennie a vasarlonak es a kartyanak, vasarlo pedig csak az lehet, aki nevere szol a kartya, igy semmi problema nem merulhet fel abbol, hogy nem az kapja az ellenorzest, aki tenylegesen vasarol.

Tegnap a feleségem vásárolt hasonló felállással, nála CVC-t kért.

1 kedvelés

Mivel a gyermek (unokahúgom) 300km-re él, így nem tudom megnézni, illetve nem fényképezte le és mivel még gyerek, ezért csak arra tudok hagyatkozni amit elmondott.
Ugyanakkor abból amit írsz akkor az Apple családon belüli vásárlás illegális, hiszen mindig csak a fő kártyát használhatja az egész család vásárlásra. Ami persze értem, hogy arra vonatkozna elsősorban, hogy egy háztartásban élőkre vonatkozik hivatalosan. Ugyanakkor mi van, ha a gyermekem (saját) középiskolában kollégiumban van és ugyanúgy csak szülői felügyelettel tud vásárolni az én kártyámról. Akkor ezek szerint ő sem vásárolhatna. De amúgy ez már jogi kérdés, amihez nyílván nem értek. Technikailag érdekel, hogy meg lehet-e oldani anélkül, hogy feltételezhetően a CVC vagy CCV kód megadása nélkül tudjam biztosítani a vásárlást. Ha a bank küldött volna sms-t jóváhagyásra a beállított telefonomra vagy értesítést a beállított eszközre, akkor most nem lenne ilyen. De vélhetően internetes vásárlásnak minősül ez, ahol nyilván ott kéri a jóváhagyást, mint egy weboldalon történő vásárlás esetén holott az Apple ezt feldobhatná az én készülékemre (vagy a nettbank alkalmazás).
Egy biztos van, hogy így nem ér semmit sem az egész családi megosztás!

Mikor volt utoljara ezzel a szolgaltatassal vasarolva? Nalam neha be szokta kerni a CVC/CVV-t ellenorzes celjabol, ha ritkan van hasznalva az a kartya.

Ez éppen in-app purchase volt, fogalmam nincs, mikor volt utoljára, gondolom régen. De amúgy pl az iTunes store-ból kb 2 napja vásároltam utoljára, előfizetések mennek ugyanerről a kártyáról…