Apple TV Plex, Infuse

Semmi bajom nincs, de azért felhuzza az embert ha megveszi és rá 1 hónappal kijön az új modell :) a wd tv kezd egyre kevesebb lenni lassan cserérett lesz, igaz most nézegetem az új szériás qnap NAS-okat is, lehet praktikusabb lesz egyben az egész.

Nem te gyozkodtel ezerrel az Amazon FireTV-jerol???

De, de az akkor volt, azóta eltelt egy év. Ha már vásárlok naprakészen agyalok. (apple tv igazából csak az airplay miatt lenne csábító.)

airplay-t mármelyik filléres kodi-s android lejátszó tud.
nálunk az atv épp konzolhelyettesítő funkcióval is bir

Az airplay + kodi csak ios 8végéig működött, az ios9 óta secured lett az airplay adatfolyam, és nem tudja dekódolni a kodi.

Konkrét példa: iphone4 még tud airplayt, de iphone5 frissitett ios, ugyan arra kodira már nem tud kiküldeni semmit.
Pontosabban megjelenik kodiban, hogy jön valami adat, a számláló is szépen lépked, de sehang-sekép.

Javítsatok ki, ha közben érkezett valami frissítés.

1 kedvelés

lehet, hogy így van, már nincs itthon androidos cucc, hogy kipróbáljam (meg kodi sem…), meg már csak egy telón van ios8.

Szóval akkor airplayre nincs más megoldás appleTV-n kivül.

a Kodi Airplay wiki oldala szerint:

NOTICE:
Due to changes made by Apple, AirPlay support depends on what version of iOS your sending-device is using:
iOS 8 or older: Kodi supports audio, video, and pictures.
iOS 9 or newer: Kodi only supports audio.

Hmmmm, amugy itt van az uj firetv stream es az uj roku-k is. Ha a hangfalam tamogatna az airplayt akkor nem is agyalnek apple tv-n. Nezegetem a medialejatszos qnap-okat is. De tul sokat kell nyomogatni mire elkezdesz filmet nezni, az ilyet nem szeretem. Amugy apple tv hogy birja halon a fullHD filmet? Mivel ha jol tudom meg mindig 100Mb-es csati van benne. (Vezetekezninszeretnek a wifi mar igy is terhelt).

ATV-m nincs (még, de ugyan azokért az indokokért szemezek vele én is, mint Te). De csináltam itthon egy tesztet.

HP Microserver G8-on virtualizált nas oprendszer, letöltve ugyan azon film 720p, 1080p, és 50GB-s BD verziója.
Lejátszó egy gigabites kártyás i5/8GB ramos mezei win7re telepített Kodi.
Mindenki egy Mikrotik RB2011-en megy keresztül, így látom a forgalmat.
Az 50GB-s film lejátszása közben sem ment az átlag forgalom 45-50Mbit fölé.
A többire nem emlékszem, ezért futtattam egyet most. MBP C2D/4GB ElCapitan + Kodi wifin.
1080p indításnál (pufferelés közben) 60-70Mbit, lejátszás közben 15Mbit.
720p vel kb ugyan ez a helyzet, csak rövidebb ideig pufferel, és lejátszás közben inkább 10Mbit körül használ.

Úgy gondolom nem lesz gond abból, hogy csak 100Mbit-es az ATV, egyszerre úgy sem fog több stream menni rajta. A kezdeti pufferelésnél kihajtja a hálót amennyire tudja, később meg csak csordogál.

1 kedvelés

atv4 szépen nyomja fullhd-t infuse-otthoni szerverrel

2 kedvelés

Amúgy a Kodi - Airplay ügyben régen sem ment a tükrözés. Nekem inkább ez volt a bajom.
Egy olyan kérdésem lenen, hogy az ATV4 tud felcsatolni hálózati meghajtót? Vagy a Kodi tud-e. Tehát a kérdésem inkább az lenne, hogy le tudom-e cserélni a mostani Linux+Kodi gépemet ATV4+Kodi-ra. (rájöttem, hogy ezen az eszközön csak a távirányító használhatósága miatt használok plugint, annyira nem is lenne muszáj plugintokat futtatni az ATV4-en).

azt, hogy a kodi tud-e ilyet, azt nem tudom. az infuse látja a hálőzati meghajtót, le is játsza az ott lévő fájlokat

Szerintem az, hogy a KODI tud halozati meghajtot felcsatolni az platform fuggetlen, nalam egy regi ATV2 fut meg xbmc vel, a nappaliban, meg egy FireTV Kodival es mind a ketto ugyanarrol anasrol muzsikal (jah persze a regi atv nem eszi meg a 38 gigas Aljas nyolcast, de 720vel meg elmegy)

Az Airplay/Kodi dolgot megnezem majd, ez az en rakfenem is, mivel zenet gyakran tolom ki airplayen, igy erre beraktam egy airport expresst gombokert a sarokba, azon meg optikan atmegy az erolkodobe legalabb. (a hdmi-n kuldot hang a halalom, de sajna manapsag nem sok mas valalsztas van mar;//).

En is agyalok egyebkent egy uj ATVn, a FireTV bitang gyors (kodi ugy porog mintha sosem faradna el;) , meg jol streamel, de a menuje kikeszit (meg sajat home screennel is, rootolni meg nem is nagyon lehet igy nem lehet megcsinalni , hogy direktben kodival induljon).

Apple tv4 pár napja szépen üzemel nálam is, leszámítva azt, hogy a frissítés után az App Store bebuggol ha a Toplisták részre mész. Plex app teljesen jól muzsikál, viszont mivel ennyien dicséritek az Infuse-t lehet megnézem majd azt is :) Eddig nagyon tetszik a cucc, nem bántam meg a vásárlást :)

A plex mindenképen konvertál a serveren? vagy képes az apple tv plexel NAS-ról lejátszani?

a plex alapbol igy mukodik, mindegy milyen rendszeren hasznalod (szerintem)

Beallitas kerdese.

Akkor most melyik? :)

Nalam az apple tv csak plex cliens van. Egy dell t1600 workstationon fut a plex sok minden mas mellett :)