Avid Media Composer first (free)

http://www.avid.com/media-composer-first

De azert ez a free valtozat - nagyon le lett csonkitva
http://www.avid.com/media-composer-first/comparison
(de tanulni jo)

1 kedvelés

nem vettem eszre, hogy a masik topikban mar fel lett tuntetve. Bocsi.
Ha az Avid-es kollegak nem fogjak tamogatni ezt a temat, lehet torolni a topikot.

Ha eddig Premierehez voltam szokva vágáshoz érdemes lehet ezt megpróbálni?

Semmi komolyra nem kell gondolni, most épp csak a keresztelős videót vágnám meg.

A gép elég gyenge, core2duo, valami szutyok integrált videóval, a DaVinci Resolve sajna nem ment a gépen.

A videó sima 720p, türelmem meg végtelen a renderelésre:-D

Szia.
Maradj a premiernél, vagy vissza a múltba - és pakold fel a fcp7-et. Core2-őn hasítani fog. Ha kell hozzá effekt parádé írj privit, át dobom neked az összes létezőt amit valaha kiadtak rá. Mai napig megállja a helyét ahhoz képest hogy 5-6-7 éve nem nyúltak hozzá. 32bit ide vagy oda 720-ra még simán jó. Sajna az fcpx el fog hasalni a c2d-én.
Avid:
Az avid egy proci-memó-gpu zabáló szörny, nevetséges background teljesítménnyel, import-export idővel, ama életveszéllyel… Az x köröket ver rá. Mindenben. Tapasztalat mert mind a kettővel dolgozok, az aviddel kénytelen vagyok. Pont pénteken hívtak pánikolva, offline a szekvencia egy része, relink nem müxik wtf? Nekem ilyenkor csak annyi a kérdésem hogy volt ama? Volt. Volt transzkód netalántán konszolidálás? Volt. Jó akkor újra az egész nyerset elölről ama+transz+consz. 52 óra. Most már fog relinkelni ámen. Ennyit a biztonságos avid media files-okról. Havonta becsusszan egy ilyen horror. Bár most az egyik agy magyarázott valamit hogy milyen elv alapján kreálja az amf-eket, és azokat ki lehet menteni, és ha gebasz van vissza lehet hozni, de könyörgöm…Ez itt nem halivúd, hogy mindennek van 3 biztonsági mentése. Olyan studiókban látok avideket ahol tök felesleges egy ilyen drága szoft és hardver konfig meg mojo meg orosz isis klón meg mittomén még mik. De hát a pénzlenyúlás nagyúr, és a support az isten. De ebbe most nem megyek bele.
Ez a személyes véleményem és nem fogok vitázni avid fanokkal itt sem és sehol máshol.
Na ez volt az első hozzászólásom itt-) A beszmekről ismerhettek főleg az fcp topikból.

2 kedvelés

Visszafogtam magam, hogy az Avides kollegak valaszoljanak))
Bar neha en is hasznalom az Avidet, de a FCP-t 17eve, a Smoke-ot pedig 7 eve nyuzom napi szinten, es talan egy kicsit “kompromittaltam” magam egy AVID-es temahoz))

Egyetertek Andor hozzaszolasaval. Egy C2D gepen a FCP7 meg hasznalhato (utolso update 2009ben volt es akkor C2D-t meg hasznaltunk).

Andor,
Udv, a forumon. Anno a bM forumon en is megfordultam a FCP temaknal (mint “_” )

“…Mai napig megállja a helyét ahhoz képest hogy 5-6-7 éve nem nyúltak hozzá…”

  • Azert a FCP7 mar nagyon kioregedett… Az rendben hogy vaghatunk proxy-t, de
  1. Prores proxy-ig lebutitott videonal is mar kinlodas egy 16 epizodos filmsorozat.
  2. a FCP altal generalt XML-t a modern programok (pl Davinci 12.5/14b) gyakran hibasan ertelmezik es ezert Smoke-on keresztul kellett reexportalnom
  3. ha a proxy file-ok elvesztek es az regeneralasnal az asszisztens elfelejti bekapcsolni a Davinci-ban a metadata-k importjat a forrasbol (es azok az uj proxykba nem kerultek be)

    akkor a Merged (video+audio) v multiclipeket piszok nehezen tudod visszallitani.
    Hasonlo a helyzet ha az audio mono savokat nem korrektul kombinaljak poly audiofile-ba es a metadata elveszik,

    (pld Audacity-t hasznaltak szinten ingyenes wave agent helyett)
    -akkor szinten megszenvedsz a reconnectnel.

A FCPX-t filmprodukcional hasznalni meg korai.

Hali Zsolesz, még mindig Moszkvában tolod az ipart? -) Mitha ez rémlene-)…látom igen
Na az fcp c2d-én keresztelős videót vágni perfektó, komolyabb vagy igazából bármilyen filmes munkára meg már őrültség.
Az x -hez (10.3) most komolyabban hozzányultak, csúnya hibája volt hogy kb. egy 1 órás timeline képes volt akadozni, összeomlani, ezt javították (ugye emiatt dobta a Coen tesók és áltak át premierre). De még mindig van 3-4 olyan fas…ga ami miatt kiver a víz, ezt le is írtam asszem még a beszmeken. Pl a spéci xml. Külön progi kell az appstore-ból (drága a drágaságom) hogy kezelni tudja más is, vagy davi, amit én is már csak import exporta használok-)
De hogy írjak valami jót is az Avidről pl munka közben néha azon kapom magam hogy épp ezt-azt a melót nagyon nehéz lenne az x-ben megcsinálni, de ez fordítva is igaz. Pl azt hogy életben tartsak 3 tv csatornát arra az x alkalmatlan. A premiere simán jó lenne, csak ugye abban nincs zsebpénz meg support, meg szerintem az adobe nagyon elqrta ezt a bérléses rendszert. Na mindegy is kinek ez, kinek az, nekem is van egy működő workflow, másnak is, ez van.
És hogy az avides kollégákat picit nyugtassam, az ország (H) -nem tulzás- legjobb avides szakembere (hivatalos béta teszter, még az egyik fizuja is onnan jön hihi) nagyon jó barátom, persze mennek a viták, szívatások, de pl vele kezdek bele egy vállalkozásba (post prod.) ahol is nem lesznek avidek és hozzá HP paks2 vasak mert nem fér bele a költségvetésbe. Majd mikor már dől a lé-)))

Köszi, maradok a premierenél:-)

Az ötlet az lett volna, hogy megtanulok egy új szoftvert, amit a profik is használnak, ráadásul ingyenes. Majd egyszer, ha veszek új gépet;-)

Én most kipróbáltam iMovie és kevés Final Cut és még kevesebb Premiere után. Iszonyat átláthatatlan a felülete.
Persze én egyáltalán nem videózással foglalkozom, sőt hobbinak sem nevezném.
Szóval 5 perc után töröltem is. Nem beszélve arról, hogy telepítés után újraindítást kér?..
Mindegy… kár volt beregisztrálnom emiatt.
A Davinci Resolve sokkal érthetőbb és logikusabb volt elsőre.

2 kedvelés

Dolgoznak az új AVID-en?

Kíváncsian várom- legalább annyira, mint annó az FCP10-et. Nem véletlenül a Media Composer a sztenderd, ipari alap, de már bőven ráférne egy új UI és a “motorháztető” alatt is van mit csinálni. Hajrá!