Azonnali kérdések

Elindult mar? :)

el-el…
debasszus, nem is tudom, kit szidjak.
az archicad-em már nem támogatott a hájszierrán. meg kellene venni a frissítést, hogy fszán működjön. dolgozhatok már megint egy nem tervezett beruházásra
(működik, de alig gyorsabb, mint a régi gépemen)

a 2014-es kiadású archicad fut windows 7-től 10-ig. a 2018-as archicad fut w7-w10-ig
a 2014-es nem fut 10.13-on. a 2018-as archicad fut 10.11-től 10.13-ig

hát ebből a szempontból a windowsnál a pont

Ez azert nem az apple hibaja, sokkal inkabb az sw gyartoja nem?

én is így gondoltam, írtam is egy dörgedelmes levelet a forgalmazónak. aztán az elmondta, hogy az én 2014-es kiadásu programom óta az apple a 4. oprendszert adja ki. és olyan komoly frissitéseket, újításokat tesz bele, ami inkompatibilissé teszi az alkalmazásokat (és nem csak a graphisoft…)
a graphisoft is frissít, persze, de azok meg inkább az ő újabb alkalmazásaikat frissítik (nyilván)

szóval egyre gyorsabb az avulás, egyre drágább az élet

Igen mert az sw gyartok az updateket kiadjak mint uj foverzio es igy penzt tudnak kerni erte.

2 posts were split to a new topic: Kódolás iPaden

Pontosan milyen uzenetet kapsz ami alapjan ugy gondolod, hogy nem fog futni? Ki vagy mi irja ezt ki? Ha kezzel elinditod a binarist a .app-bol, akkor mit ir ki? Az esetek 99.9999%-ban ezek az uzenetek csak mestersegesen generalt hibauzenetek, amik miatt valaki a penztarcadra utazik. Nem hiszem, hogy ne lenne beindithato.

azt nem írtam, hogy nem fut, csak azt, hogy nagyon döcögve.
most is együtt éccakázunk. én, az imac, meg az archicad. hadd örüljön a megrendelő, hogy jövő héten megkaphatja végre a számláját a terv mellé (hogy ki tudjam fizetni a frissítést)

telepíteni már nem engedné, de így hogy migráltam a gépem, így még működik

(időnként nem csodálkozom, hogy sokan kalózkodnak)

1 kedvelés

Kifejthetned, hogy mit jelent az, hogy docogve.

hm…
kijelölés kb 0,5-1 sec
3d ablak keringésnél szaggat
szövegdobozokba beleírok, előbb-utóbb megjelenik

van még, de ezek a nagyon bosszantók

Ha nem valami elbaszott ablakban, hanem pl az App prefs ablakaban vagy a menuben vagy, akkor is lassu az UI? Minden UI muvelet lassu? Hirtelen nem talalok olyan okot, ami azt okozna, hogy egy 2012-es gepen megy, egy ujabb gepen meg nem megy. A 2012-es gepedben volt dGPU?

szemléltetem, ennél nem kell több magyarázat

(az imac-ben 4 giga videomemória van radeon 575, a mbp-ben 512mb, geforce 650. a környezet ugyanaz)

iMacben a proci-t nézted már melozik rendesen?

azzal nincs gond. de meg akarom vizsgálni a gépet. valami jó memória-tesztelőt keresek

Nem tudom, hogy ez az info ma mennyire helytallo, de par evvel ezelott, nem volt GPU gyorsitas csak nVidia Cuda eseten Archicadban (igaz, ahhoz is valami plugin kellett). Utoljara a 2013-as iMacban volt nVidia.

az a helyzet, hogy tegnap este még csináltam egy bootcamp win10-et. ott jó a sebesség. tehát valahol a friss osx és a régebbi ac nem szereti egymást

(majd letorrentezek egy ujabbat, amire frissítenék, aztán lecsekkolom, mielőtt bevásárolok)

Na mi lett, ujabb verzio jobban fut?

még nem vettem. egyrészt ki kell termelni az árát, másreszt meg meg ki akarom próbálni, hogy másik gépen hájsziérra alatt is ■■■■. ha igen, akkor szofver öszeférhetetlenseg, ha nem, akkor hatdverkehe

Ujabb demo verziot nem lehet kiprobalni? Vagy bekvar a jelenlegi verzionak.