Azonnali kérdések

Nyilván tempoban akku időben, teljesítményben érzem. De az, hogy elindítom a progit és hogy éppen rosetta2-vel vagy nativan arm-el fut. Nem veszem észre, és nem is érdekel. Csak müködik.

Ezt lejesen világos. De ugyan azon a gépen dolgozol mint amelyiken “nyomtatsz” vagy a vágógép dolgozik? Miért nincs beállítva egy régebbi gép gyakorlatilag “szervernek” te meg dolgozhatsz a legmodernebb technikán. Ezeknek az eszközöknek az árai mellett az, hogy megtartod az egyik régebbi gépet nem gondolnám, hogy számít. Én sajnos win alatt melózok az adott program nincs mac os alatt, így ezek a problémák nem érintenek. Hobbiból pedig dj-zek a Native instrument meg egy kivételes cég iszonyatosan régóta napra készen támogatja a termékeit és azonnal jönnek szinte az updatek.

Azelőtt hálózaton dolgoztak, de nem működik (jól), most a saját gépen kell – az Apple és a Synology pedig egymásra mutogat. Pl. a Quick Look működése is esetleges, 3-ból 1-szer elhasal. Nem könnyű, amikor évtizedes rendszert kell felrúgni.

Kellett par nap mire elkaptam eme emlegetett “buborekot”…
Ime:


Viszont asztalin nem talalom sehol…

Tegyuk fel komolyabb eszkozokkel dolgozol. A gep amivel kezeled az ipari/nyomdai nyomtatokat tokeletesen mukodik az integralt driverekkel, profilokkal…stb.
De ha te a munkagepedet allandoan naprakeszen tartod es nem az adott profilokkal dolgozol, akkor a kesztermek gyartasa elott ujbol dolgoznod kell a project-el azon a gepen ami kezeli a nyomtatot (mivel nem egyeznek a profilok…stb a munkagepeddel es lehetnek termelest kizaro hibak).
Pelda 2.
A gep amivel kezeled az ipari nyomtatod, elmegy a digitalis vadaszmezokre… mert miert ne tenne meg 1-2 evtizednyi munkat kovetoen. Adott egy tokelesen mukodo ipari nyomtatod amit nem kivansz lecserelni csak emiatt (igen komoly beruhazasrol beszelunk). Ennel a pontnal viszont csak olyan szamitogepet kapsz, amire vagy kesik az adott HW tamogatasa, vagy sosem erkezik meg. Ezt sajnos egy ilyen ipari berendezes vasarlasakor nem tudod megjosolni/megitelni hogy mi lesz par ev mulva.

Ez egy jo dolog.

Nem egy helyen talalkoztam olyan szurrealis kepzodmenyekkel ipari termeles soran (ahol tobb millio €-s gepekkel dolgoznak) amikor a termelesi ido 90%-at az vitte el, hogy pakoltak egyik geprol a masikra (export - import, alakit, export - ellenoriz, teszt - nemjo… vissza az elejere). Mindez amiatt, mert oriasleptekkel haladnak a frissitesekkel (pl. Apple) mert attol tartanak hogy jovore nem fogjak megvenni a gepeket ha nem dobnak be egy uj emoji-csomagot… a korabbi tamogatasokat meg tokonrugjak.

Ott all egy tobb millio €-s ultramodern es gazdasagos gyartoberendezesed, viszont nem talasz hozza passzolo szamitogepet a gyartas lebonyolitasahoz. Mig egy ilyen gyartoberendezesbol kijon a kovetkezo generacio, addig szamitogepekbol 4-6-8…

Iparban dolgozok, kollégám aki a központi gépeket programoza ugyan azt a 20mb-os fejlesztő progit hazsnálja amihez minden rendszerkor kijönn a frissítés. Persze tudom, hogy van az amiről beszélsz. Már csak a hangkártyáknál is van ez a probléma, de olyat választok akik foglalkoznak a supporttal.

Azért van a rendszergazda, oldja meg. Ha erre képesek több 10e fős cégeknél menni fog egy 10 fősnél is. Párom Azure és SCCM admin több ezer fős cégeknél, elégé vegyes ipari környezetben. (tényleg volt olyan gyártógép ahol még win98 volt :smiley: , és mindig minden megy ez a dolga megoldja.
Nem volt olyan hogy az edző gép nem mehet napokig mert óránként volt 50e euro ha megáll.

Egyszerűbb lenne, ha nem keletkeznének problémák.

1 kedvelés

Ilyen a világon egyetlen egy szakmában sincsen. Egyszerűbb lenne a gyártók nem úgy viselkednének mint az utolsó kínai gyártók akiknek addig vagy fontos ameddig ki nem fizeted a terméket.

Így van, ezért kell elismerni, hogy vannak (újabb) problémák.

Persze, hogy vannak. Amiket meg kell oldania annak akinek ez a munkája.

Ezzel rendszergazdaként csak egyetérteni tudok :smiley:

1 kedvelés

Az illúziók is fontosak, bizonyos határokig! :slight_smile:

Szóval akkor nyomjuk egy stopgombot es innetol ne fejlodjon semmi vagy az idok vegezeteig legyen minden visszafele kompatibilis?
Gyorsan munkanelkuli lenne sok ember. Kicsit ilyen amis gondolkodas, ok valamiert a lovaskocsinal alltak meg (mert azert gyalogolni nem jo) mi megallunk most! Mert ez igy pont jo, ja nem.

Érdekes logika! (Nem volt megállásról szó.)
Gyakran jut eszembe Voltaire Candide-ja.

(A jóval fentebb vázolt probléma a “synology ventura”-keresésre szépen kidomborodik.)

Ne most! :smiley: hanem 10.6-nal! Ott, meg gyonyoru volt subpixel font hinting! Bar, elmehetunk 10.8-ig, hogy legyen Fusion Drive :smiley: Ennyit, hajlando vagyok bealdozni a font renderingbol.

4 kedvelés

a system settingsrol-rol ne is beszeljunk :wink:

Akkor mar legyen 10.3 az volt az igazán stabil :rofl:
Meg valojában már az első word-el is megírták a felmondó levelet, minek ujabb?

Ah, 10.5 ele nem kene menni. A 10.5-nek mar teljesen emberi mukodese van, akar mai szemmel is. Van benne multiple desktop, vannak tabok a terminalban es van time machine es quicklook. Ezekrol nem vagyok hajlando lemondani :DD.

1 kedvelés