Azonnali kérdések

10.2 ota hasznalok mac-et. Minden idok legszarabb mac os-e a 10.5 volt szerintem. Gyanitom a ppc/intel valtas akkor annyira nem sikerult.

1 kedvelés

A fejlodesnek van egy responsability oldala is. Azt nem tudom fejlodesnek tekinteni, amikor a fejlesztes figyelmen kivul hagyja a jelent. Azaz: az nem fejlodes ha mindent ki kell dobni ami eddig mukodott es jelenleg is kepes ellatni a feladatat. Ez indirect arra sarkalja a gyartokat, hogy szabadon lehet valtoztatni a dolgokon - hisz a vasarlo ugyis kidobal minden korabbi termeket.
Eleg sokat hibazott mar eddig is az emberiseg. Le kellene ulni es atgondolni, megtervezni a kovetkezo lepeseket…

1 kedvelés

lehet, hogy kéthetente megjelenik az asztalin is, csak pont nem vagy ott :slight_smile:

Szerintem a gyártoknál nem ez a mentalitás, simán leszarják a supportot mert pénzbe kerül. Furcsa mód az előfizetéses termékeknél napra kész mindig minden támogatás.

Szerintem ez a frissítés vs nem frissítés két élű dolog. Ha az adott cég nem frissíti a termékét, mert az tökéletes, hibáktól mentes lett, akkor is el fognak pártolni az emberek egy idő után, mert már nem fejleszti a cég a terméket.

1 kedvelés

Helló, hogy a túróba lehet kikapcsolni, kiiktatni akár terminálból ezt a számomra k…ra idegesítő , hívjuk dolognak: Monterey, arm, mbp, mikor egérrel ablakot mozgatok, böngésző, finder, bármi, a fenti sávra katt és húzom (pl egyik monitorról a másikra) akkor néha összerántja az ablakot szerintem kb úgy mint az ios-ban, és agyf…t kapok, igazából nem is tudom mindig produkálni, tapipaddal szerintem még nem is sikerült de egérrel sokszor. Mondjuk ez legyen a legnagyobb bajom. Köszi.

Ez a Stage Manager lesz igy latatlanban :slight_smile: System Settings / Desktop & Dock es ott a Stage Manager szekcio beallitasait nezd at.

Hahh, de ez a Stage Manager Venturában van ha jól guglizom, nekem meg Monty van.

Akkor viszont, el sem tudom kepzelni, hogy mi tortenik az ablakaiddal.

Az Expose/Mission Control tortenik veled? Tehat amikor valotgathatsz az ablakok kozott? kb ugy, hogy osszebbmennek az ablakok? Es ha feltolod az egeret a kepernyo tetejere, akkor megjelenik a tobbi space? Mit jelent az, hogy a fenti savra katt? Mit csinalsz pontosan? Rakj fel egy videot :slight_smile:

Nem lehet, hogy rosszalkodik az egér gombja és számodra érzékelhetetlenül kétszer kattintasz a fejlécre?

Expose/Mission Control azok jól be vannak állítva.
Aha, na bentebb vagyok, mindig csinálja: text edit - új doku - és mint a képen is van, a piros sávot fogom meg az egérrel és húzom akkor összerántja az ablakot. Ha már belegépelek akkor nem csinálja. Csak van pár ilyen progim aminél ez kijön, persze mert pár pixellel alá kattintok. Gyanítom ez ilyen beillesztési dolog lesz, ablak az ablakba.

Így rántja össze: aztán ha elengedem akkor visszaugrik. Jó, biztos gyári ficsőr na de na.

A piros savon a tabok vannak! A tabokat tamogato szoftverekben, pl TextEdit, vagy Safari vagy a Terminal, a View menuben tudod amiota vilag a vilag, ki es bekapcsolni a tabok megjeleniteset akkor is, ha csak 1 tab van. A tabokat tamogato ablakok kozott pedig at tudod vinni a tabokat. A screenshotodon az latszik, hogy megfogtad a tabot a textedit ablakbol es atraknad egy masik textedit ablakba.

Köszi, igen, én szeretem a tabokat, de mintha régebben nem lett volna ez a grafikai parádé vele. Vagy csak nem vettem észre , öregszem, tököm tudja, azért néhány proginál már nagyon bosszantó tud lenni.

Volt ido, amikor volt egy vonal a titlebar es a tabbar kozott, de ez valamikor (szerintem, 11.0-ban) eltunt.

High Sierra:

Sonoma:

Kérem vissza a vonalkámat, nekem ne ezen spóroljanak 0,5 dekabájt videóramot, na jó jobban figyelek hová kattintok.
Nem ez akkor is gáz.
Ennél gázabb a legújabb divat hogy csak akkor jelenik meg valami funkció ha odakószálok az egérrel, fcp már tele van ilyenekkel.

Tessek sokkal, de sokkal aktivabban dolgozni! Ha mar legalabb 2 tabod van, akkor konnyebben latszik a (kepzeletbeli) vonal, ha pedig 5-6, akkor el se lehet teveszteni :DDD

1 kedvelés

1, 2, 10 erre én most hirtelen ennyit tudok: -)

O jajj, NT-bol volt ott 3.5-os meg 4.0-as NT is :o, sott, a 98-bol 2 bolti kiadas volt (nem upgradelodott a 98 98SE-re), es meg volt egy ME is ;o
Szoval, ez a szamolas se jo :DD

Na most lebuktál ennyebennye

Akkor, nem arulom el, hogy ezeket a kepeket, eppen most keszitettem :smiley: