Azonnali kérdések

9a19268264eab3f827e9d91cc0602b56b286a0d7c3c7b1ab159696fa2a41b300

2 kedvelés

En uzemeltetek 3db NT4.0-at. Az egyik raadasul olasz nyelven van. :grin:
Sot, van mukodo vm tesztelni. Meg kellett oldani, hogy a 2019-es winserver-en levo megoszasok latszodjanak ugy ezeken a gepeken, hogy ne engendjuk a security-bol. Az elegge izgalmas feladat volt.

1 kedvelés

Ah, en ezt, mar csak jatekra hasznalom. Marmint, tenyleg jatekra, DOS meg Windows :slight_smile:

Megeri erre meg fizikai gepet tartani? Az nglide-al mar az 3dfx is emulalhato evek ota.

Nem latom ertelmet szorakozni emulatorral, amikor megvannak a regi hardverek. Minden ugyonolyan, mint regen, semmi meglepetes, semmi hiba, mennek a regi periferiak, igy elojon az izommemoria, mivel ugyonaz (szo szerint, tenyleg ugyonaz) a kormany es a billentyuzet peldaul.

1 kedvelés

1 posts were merged into an existing topic: hwKlaxon

Hello,

Van valami Disk Utility alternatíva? Bármire próbáltam még használni, nem sikerült. Nem hagy particionálni külső ssd-t, vagy akár pendrive-t, de most épp régi Disk Utility által készített dmg-t szerettem volna visszarakni ugyanarra az ssd-re, de nem igazán megy. Esetleg mi ennek a módja?

macOs 14, Sonoma…

Köszi!

A GUI-s Disk Utility 1-re hulyebb sajnos. Viszont command line nem butult szerencsere, igy a diskutil/hdiutil/asr/dd quartett, tovabbra is teljeskoruen hazsnalhato.

Végül az lett, hogy a teljes lemezkép helyett a 10.7 telepítőt sikerült pendrive-ra rakni, és arról feltelepíteni asr-rel, mert a Disk Utility képtelen volt rá. Mivel ez most elég, itt megálltam, de innen már inkább a telepítő Disk Utilityjével csinálnám a restore-t…

Azt tudtátok egyébként, hogy le lehet az Apple oldaláról tölteni a 10.7 telepítőt? :smiley:
https://support.apple.com/kb/DL2077
Ebből meg ki lehet így kaparni az InstallEsd-t:

mkdir Foo
cd Foo
xar -xf ../Foo.pkg
# edit stuff
xar -cf ../Foo-new.pkg *

Kezdhetted volna ezzel is :smiley: Van elkeszitett imagem, Appletol toltott 10.7 es 10.11 telepitokkel, amiket “csak” dd-vel ki kell irni, egy legalabb 8 gigas barmire. Masik forumon sok, probalkozo erkezik, aki Windows alol probalkozna telepitot gyartani :).

1 kedvelés

Nem tudtam, de az eredeti terv volt, hogy a teljes mentést állítom vissza, mert azon már minden rajta volt:-D

(Nekem is van „friss” 10.7-es… nemrég frissítettem egy 2,1-es Mac Prót 10.5-ről. A tulajt nagy nehezen tudtam rábeszélni, hogy lépjen feljebb Adobe CS3-ról CS6-ra… hja, ezek a „művészek” :slight_smile: )

1 kedvelés

Nos, most volt időm az air-el foglalkozni, megjött az ssd adapter (2012-eshez speckó vékony kell, öröm, csakis a világ másik végéről persze), meg vettem bele egy 256 gigás ssd-t, mindez 11 ezerből. Szervizben most 60+ lett volna. És életre kelt, vagyis ssd halál volt. Hekkelem is rá a Montyt. Meg még egy töltőkábel csere lesz majd.

2 kedvelés

Pedig legalább 3 évtizede létezik a cég, mert ISDN modemekkel futottak be a 90-es években:
https://en.avm.de/products/fritzbox/
Miután az Apple beszüntette a hálózati termékek gyártását, én erre álltam át. A mesh cuccaik is elég jók.

1 kedvelés

Köszi, de már végül a Dream Router lett belőle. Már pár hónapja megy és szépen muzsikál. Folyamatosan frissítik, de már amúgy is meglehetősen jó szolgáltatásokat tud. Egy dolgot hiányolok, hogy a tetején lévő ledet nem lehet időzíteni, hogy mikor világítson, csak ki-bekapcsolni. És éjszaka túl fényes, így lekapcsolás mellett döntöttem…
Jah meg még egy dolog nem tetszik (bár most mindegy épp), hogy 2 alkalmazást lehet rajta futtatni. Ezt tudtam előre is, csak azt nem, hogy ebből az egyik alkalmazás az maga a hálózat. :zipper_mouth_face:

1 kedvelés

lehet kerdeznek tapasztalatokat, en Amplifi HDrol jonnek, a Fritz tenyleg nem rossz (van a kozvetlen csaladban) de csunya-na :smiley:

Ez gyönyörű, de a TV mögött van, szóval nem látszik. Van rajta LCD kijelző, ahol látszik az aktuális össz le/feltöltés, de TV mögött van, így konkrétan ki van kapcsolva az LCD. :smiley:
A felülete valami elképesztően jó. Őszintén szólva nekem nagyon régen volt TP-Link routerem, vagy 6-8 éve (azóta Time Capsule volt a fő routerem), de a TP-Linkhez képest ég és föld minden tekintetben.

De szerintem érdemes róla youtube videókat nézni miket tud. Annyi, hogy folyamatosan fejlesztik, apránként alakítják. Pl. amikor megvettem, beállítottam egy tűzfal szabályt, 1 héttel későbbi frissítés után már máshol volt, bár hozzá kell tennem, hogy logikusabb helyre került. Valamint ennyire nem gyakoriak az átalakítások. De most az új 8.0 főverzióval jött megint vagy 3 új képernyő, amik szintén nagyon hasznosak. Egyébként pár hónapja üzemeltem be, azóta nem is nyúltam hozzá. De tetszik pl. az, hogy egyértelműen láttam, hogy a PS nem gigabit ethernettel csatlakozik, hanem csak fast ethernettel, és kábel csere után jó lett, azaz kiderült egy kábel hiba, amit korábban nem is vettem észre…
Valamint pár külső támadást már megakadályozott, az félelmetes volt, amikor jött róla notification… :slight_smile:

De egyéként kérdezz bátran. Én nagyon meg vagyok elégedve vele (de nincs más ubi eszköz rajta…).

Két IP-t kitakartam piros téglalappal a képen, de így néz ki a hálózat kezdőképernyője nálam:

1 kedvelés

A dizájn kicsit mintha megrekedt volna a kilencvenes években, de a belbecs kárpótol.

Ezt az AVM-en sem lehet állítani. Meg is írom nekik a feedback formon, hátha megcsinálják :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Van itt valaki, aki innen, az OSSZES hwklaxon temahoz kapcsolodo bejegyzest at tudna rakni ide? hwKlaxon Nem akarom tovabb szemetelni ezt a threadet.