Azonnali kérdések

Tud ilyet a Dream Router? (Címeres ökrök ülnek az almánál. A smart home alapköve lesz a router, erre ezek az idóták kiváló ütemérzékkel beszüntetik a hálózati eszközök gyártását.)

No tessek, gondoltam, jatszok egy kicsit, ugy, hogy olben van a gep, es ulok a kanapen… Tehat lehuztam a GZDoom-ot. Belottem mindent ugy, ahogy “anno”, tehat keyboarddal jatszanek, es <ctrl> a tuz. Igenam, de nalam rendszer shortcutnak be van allitva, hogy a ctrl+jobbra es a ctrl+balra, az mozog a spacek kozott. Mindenki sejtheti, hogy hiaba az aktiv app a GZDoom, nem o kapja a shortcutot. A forumon azt irjak, kapsolja ki az ember ezt a shortcutot arra az idore (erre nyilvan, nem vagyok hajlando). Tehat a GZDoom egy fos, mehet a kukaba. Legyen inkabb, DOSBox es az eredeti. pamparam, ott is fenn all ez a problema… Tehat, megeri erre kulon gepet tartani? Egyertelmuen, hiszen, mashogy nem lehet jatszani.

3 kedvelés

sziasztok, kellemes ünnepeket!

Szerintetek egy jó állapotú 13"-es M1 MBP-t (2020) mennyiért lehet reálisan eladni? CTO config, 16GB RAM és 512 SSD van benne. Nézegettem hasonló (nem CTO) gépeket FB marketplacen, de elég lesújtó számokat láttam (ilyen 250-300) körül. Ennyiért (kicsit talán többért a CTO miatt) nem is érdemes eladni…

Ha azt nezem hogy amazonon 1150 ert veszel alap mba m2-t. En cto modellert se nagyon adnek tobbet mint az alltalad leirt ar. Hiszen aki valojaban tudja ertekelni a 16gb ramot nem hiszem hogy mar m1-et vennenek.

Igen, igazad lehet, annak valószínűleg tényleg újabb/komolyabb gép kell. (Mondjuk én abban a hitben voltam eddig, hogy a cto config az semmi extra, hanem az a “minimum”, mert mégis ki venne gépet 8gb rammal, meg 256gb ssd-vel. De akkor sokan lehetnek :smile: )
Btw 2019 16"-osra cserélném, de lehet még rá is kéne fizetnem akkor.

Én is azt vettem, mert nem érzem, hogy kevés lenne a 8gb ram. Az ssd árazása meg konkrétan a vicc kategoriát képviseli az apple-nél. Soha nem fogok extra pénzt adni azért, hogy kb 800% árazással adják a tárhelyet.

1 kedvelés

(Sajnos ez megy: ami nem friss-ropogós, az használhatatlannak minősített, legalábbis egyesek által. Pedig 5–8 év minimum benne van a gépekben, kisebb kompromisszumokkal még több is.
Nemrégiben egy másik fórumon csúnyán ki próbáltak osztani, mert leszóltam a 8/256-os konfigurációkat és a +8/+256-os, +100–100 ezerbe kerülő, később megoldhatatlan bővítéseket, beetetésnek és lehúzásnak minősítve ezeket.)

A hasznalt piacon nem nagyon szokott szamitani a CTO kiepitettseg (a “kis” CTO azert nem, mert “alig” bovitettel, a “nagy” CTO meg azert nem, mert az keveseket erdekel). A gepednek olcsobbnak kell lennie, mint egy 2022-es M2-es gep, hiszen “csak” M1 van benne. Ha egy icipicit (20-30k) dragabb vagy, mint a nem CTO peldanyok, az lesz a realis arazas, de alapvetoen hamarabb fognak elmenni az M2 alapmodellek, mint az extrazott M1.

Felhasznalastol fuggoen, sok-sok embernek nem kell nagyobb kiepitettseg (M3 iMac 8GB/512GB allapotban, pl. fateromnal tuti, hogy addig fog maradni, amig erkezni fog ra biztonsagi frissites, marmint a fo OS updatek elkaszalasa utani biztonsagi frissitesek). Az “alap”, tehat exra kattingatas nelkul elerheto modelleket a legkonnyebb hasznaltkent ertekesiteni, ha valamit tulkattingattal (pl. en 14" vagy 16" M3Pro/36GB/2TB modellt nezegetek magamnak), azt celszeru a tamogatasi ciklusa vegeig hasznalni (nalam pl ez a cel). Kiveve persze, ha a tulkattingatott allapot az eppen fedezi az aktualis igenyeket, mert az teljesen mas felhasznalasra enged kovetkeztetni, ebben az esetben pedig, ahogy nonek az igenyek, venni kell az ujabb vasat, a regit pedig leadni az Applenal amikor csereled (ezt majd megveszi mas, refurbishedkent es hasznalja majd a termekciklusa vegeig).

4 kedvelés

Van am ujabb update :smiley: Eszembe jutott, hogy van egy Xbox One S controlleerem, amivel Apple TV-n szoktam SNES es MegaDrive jatekokat jatszani. Gondoltam, megnezem, hogy mi a helyzet GZDOOM eseten. :smiley: Hiaba hasznalom a legujabb GZDoom-ot, pontosan ugyonezt a hibat tapasztalom. Azaz, osszevissza, egyszerre vesz gombokat, van gomb, amit be lehet allitani valamire, van amit nem. Szoval igen, ne akarj ilyet… eredeti gepen kell jatszani :smiley:

https://www.reddit.com/r/Doom/comments/chwpq6/help_how_can_i_use_the_triggers_of_my_xbox_one/

Szerk: mielott barki azt mondana, hogy baj van a kontrollerrel, pl retroarchban jol megy :slight_smile:

Van ez a dolog, hogy fel kell irni a tablara 100x, hogy mit rontottal el, es ezzel el van intezve minden. Ha felirom 100x, hogy a “A notch jo. Nincs ennel jobb.”, akkor vajon jo lesz? Vagy hany ilyen jon meg? Ma ettol, minimum 4x kaptam ■■■■■■■■■

Annyira, hogy eltévesztetted a házszámot? :slight_smile:

Nem-nem! :smiley: Van benne ketto kerdomondat! :smiley: de ja, ezen, duhongeni lenne jo.

Hogyan lehet elocsalogatni Preview app-al egy pdf attachment-jet?
Tehat egy pdf-ben levo masik pdf dokumentumot (ez milyen beteg, de tenyleg van ilyen) :slight_smile:

Szerintem nincs bedugva a tolto… :slight_smile:

Ah, attol nem hagyjak abba az ikonok a menubar alatti bujocskat.

Az semmi, nálam a paletta csúszott alá! :slight_smile:
paletta-1
Illetve 3–4 paletta :smiley:

nézegettem néhány percig a becsatolt fotódat, közben elméláztam, hogy vannak-e nagyobb problémáim, ami miatt egynél többször b@szozokf@szozok.
vannak…

1 kedvelés

Hat, ez kb annyira nagy problema, hogy lehetetlenne teszi a gep hasznalatat. Amig nem talalok ki ra valamit, addig nem tudom hasznalni ezt a gepet.

Tudom, hogy nem megoldas de ideiglenesen nem segit az “Automatically hide and show the menubar…”?

Majd azt kell megneznem, hogy AppleScript-bol tudom-e triggerelni a Finder “Clean Up” menupontjat a Desktopon, majd ha ezt tudom, akkor azt kell megneznem, hogy tudom-e ezt a scriptet triggerelni minden egyes felbontasvaltas utan.

Ha erre nem lesz megoldas, akkor “ki kell kapcsolni” a notchot, azaz beallitani a belso kijelzore 16:10-es felbontast, es akkor pont ugy fog viselkedni, mintha nem is lenne rajta notch.

A notch mar eleve workaroundokert kialt, mert habar a balrol erkezo menu elemeket siman atshifteli a notchon tulra (tehat jobbra), ha viszont jobbrol ernek el a menu extrak a notchig, akkor ami belelog a notchba, az nem lesz sehol. Hiaba viszed oda az egeret, es kattingatsz a “notch” mogott, ninics ott semmi se. Szoval, ezt meg kellett workaroundolni egy defaults writettal, hogy kisebbre vegyen a menubaron az ikonok tavolsagat.