Azonnali kérdések

Osszedobtam egy “valahogy megy” verziot. Szerintem, tovabbi finomitasok utan, ez maradhat. Meg nyitni kell ticketet az Applenal, hogy ezzel kezdjenek valamit :smiley:

csak iderakom, hatha valaki a jovoben ismet hasonloba keveredik:

a firmware jelszo ‘egyszeruen’ kiiktathato -eloturtam a fent emlitett gepet egy gyors projekt miatt- es most viszonylag gyorsan rajottem/megtalaltam a megodlast.
A gepben memoriat kell cserelni (nalam- szerencsere mindket slotban volt memoria igy csak ki kellett vennem az egyiket) es ugy kell rebootolni control+command+o+p es megvarni a, hogy az indito ‘gong’ 3szor felcsenduljon (az elsot ne szamold ami a beallitott hangerovel szolal meg amikor elindul a masina, a bill kombo alatti gong hangosabb lesz -full hangeros) aztan maris mehet minden siman firmware passord nelkul :wink:

Sziasztok! Safari 16.6.1, egy pár napja gondolt egyet és nem jelenik meg a strava-ban semmi csak ami a mellékleten látszik, ez mi a fenétől lehet? múlthéten még semmi baja sem volt, se frissités se már nem jött.

most meg ilyen:

Mas bongeszoben jol mukodik?

nincs fent más böngésző

feltettem a chrome-t, abban is szét van esve

Nem tölti be a css-t. Vagy elkódoltak valamit, vagy valamelyik CDN bénázik…

1 kedvelés

reklám blokkoló, tűzfal, dns szerver beállításokon is fenn tud akadni a dolog. ezek közül esetleg valami?

semmin sem változtattam

Brave böngészde. Hátha. Szeressed.

Szerintetek mennyiért lehet eladni egy Mac Pro 6.1-et 12 mag, 32gb ram, d300, 250-es SSD. Ha esetleg valkit érdekel az is írhat :smiley:

Szeva, itthon kb 220 ± pár ezer.
64 gigás,12 mag, d700-asok mennek 270-ért.
Azt viszont nem tudtam hogy a 12 magosba is került d300-as, tudtommal csak 700-asokkal volt elérhető, de hát mégse.

En raktam bele a 12 magosat.

Sziasztok!

Adott egy 2011-es MacBook Pro 10.13.6 rendszerrel. Valamilyen oknál fogvan nem akar elindulni a rendszer: a bitkolbász félig betöltődik és utána szürke képernyő. A winchestert másik gépre rádugva gond nélkül elindul a rendszer. Hardware Test nem talált semmi problémát, illetve PRAM (vagy NVRAM nem tudom melyik a helyes terminológia) reset is megvolt, de nem segített.
Szerintetek mit lehetne még megpróbálni, hogy legalább a hibát lokalizálni tudjuk?
Köszönöm előre is!

“Safe boot”?
(A másik gépre rádugva a System.log-ból vagy Diagnostic reportból talán szerezhető információ.)

Milyen gep ez pontosan? 15" vagy 17"? Nem halott benne a GPU? Korabban mukodott?

Sajnos Safeboot is hasonló, annyi különbséggel, hogy itt végigmegy a beöltő sáv, de utána szürke képernyő.
Másik gépre este tudom rádugni, megnézem a logfájlokat.

15"-os. Korábban volt már GPU gondja (évekkel ezelőtt), akkor javították is. Én is gondoltam erre is, de úgy emlékeztem, hogy akkor egyáltalán nem volt kép.
Egyik napról a másikra jött most ez a hiba, napi használatban van ez a gép, szóval eddig működött jól.
Van erre valami egyszerű eszköz amivel eldönthető, hogy a GPU-e a hibás?

Szerintem, nincs mit gondolkodni rajta. Kb. biztos vagyok benne, hogy az lesz a baj. Itt, van egy megoldas, amivel ki tudod kapcsolni a dGPU-t a gepben. Ha be tud bootolni a geped Single User Mode-ban, akkor nem kell Linuxos telepitot keszitened. Ez 99.9999%, hogy meg fogja oldani a gondodat.